Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 20 lutego 2024, 15:45

Najlepsze gry w Xbox Game Pass - 2024

„Netflix dla gier”, czyli abonament Xbox Game Pass pozwala wybierać z ponad setek świetnych tytułów. Czasem od przybytku aż głowa boli, więc prezentujemy najciekawsze produkcje dostępne w usłudze Microsoftu.

Spis treści

Xbox Game Pass to z pewnością jedna z najlepszych rzeczy, jakie przydarzyły się światu gier. Pomysł na abonament, czyli miesięczną opłatę za dostęp do pełnych wersji wielu produkcji, nie jest może specjalnie odkrywczy czy nowy, ale trzeba przyznać, że usługa firmy Microsoft wyróżnia się na tle podobnych subskrypcji innych wydawców. Przede wszystkim zapewnia o wiele większą różnorodność tytułów dużej liczby studiów deweloperskich, nie ograniczając się do paru sztandarowych marek. Dzięki temu w każdym miesiącu możemy liczyć na kolejne pozycje do sprawdzenia – zarówno nowe, jak i starsze.

Co więcej, w przypadku wybrania usługi na PC lub oferującej wszystkie możliwości wersji Ultimate otrzymujemy jeszcze dostęp do portfolio firmy Electronic Arts w jej abonamencie EA Play. Główną wadą Game Passa jest natomiast tymczasowa obecność wielu gier w pakiecie. Co jakiś czas wybrane produkcje znikają z oferty, więc opłacenie abonamentu na wiele miesięcy naprzód z powodu jakiejś gry nie jest gwarancją, że zawsze będziemy mieć do niej dostęp (za wyjątkiem tytułów Microsoftu z Xbox Games Studios).

Abonament Game Pass kupisz tutaj

Przebogata zawartość Xbox Game Passa sprawia, że uruchamiając go po raz pierwszy, można doznać „efektu Netflixa”, czyli mieć spory kłopot z wyborem gry do zainstalowania i przetestowania. Przedstawiamy Wam zatem najlepsze produkcje, które warto sprawdzić w tej usłudze. Weźcie jednak pod uwagę, że część z nich może być dostępna tylko na komputerach PC, a część tylko na konsolach Xbox. O tym, gdzie da się zainstalować daną grę, informujemy w ramce.

AKTUALIZACJA 2024

Do zestawienia trafiły trzy nowe gry (opisane na dwóch stronach): Resident Evil 2, Resident Evil 3 i Against the Storm. Odświeżeniem rankingu zajął się Mateusz „rassi” Ługowik.

Xbox Game Pass – najlepsze gry 2024 roku

Abonament Xbox Game Pass otwiera dostęp do wielu świetnych produkcji, w tym największych hitów AAA. W usłudze tej nie brakuje też perełek w postaci znakomitych tytułów niezależnych. Postanowiliśmy przejrzeć całą ofertę i wybrać dla Was najlepsze gry Xbox Game Passa w 2024 roku.

 1. Forza Motorsport
 2. Halo: The Master Chief Collection
 3. Microsoft Flight Simulator
 4. Resident Evil 2 i Resident Evil 3
 5. Gears 5
 6. SnowRunner
 7. Wartales
 8. Doom Eternal
 9. Ori and the Will of the Wisps
 10. Chivalry 2
 11. LEGO Star Wars Skywalker Saga
 12. Yakuza 0
 13. No Man’s Sky (NMS)
 14. Against the Storm
 15. Mount and Blade 2: Bannerlord
 16. Hi-Fi Rush
 17. Psychonauts 2
 18. Dune: Spice Wars
 19. A Plague Tale: Requiem

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu Recenzji i Publicystki GRYOnline.pl. Czasem pisze też o filmach i technologii. Gracz od czasów świetności Amigi. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej

Dlaczego kocham i nienawidzę Game Passa
Dlaczego kocham i nienawidzę Game Passa

Dużo, tanio, dobrze i wygodnie – czy można nie kochać Game Passa? Ano można, bo zmienia nasze podejście do elektronicznej rozrywki i gier w ogóle; według mnie – w negatywny sposób.

Gamepassa mieliśmy już 20 lat temu - o burzy, która przyszła zbyt wcześnie
Gamepassa mieliśmy już 20 lat temu - o burzy, która przyszła zbyt wcześnie

Abonamenty na gry w stylu Game Passa nie są nowym pomysłem. Projekty tego typu pojawiły się jeszcze pod koniec XX wieku, gdy firmy takie jak Kesmai wdrożyły model biznesowy, w którym dzisiaj z powodzeniem działa Microsoft.

Dlaczego gramy w to, co każe nam Game Pass?
Dlaczego gramy w to, co każe nam Game Pass?

Kiedyś graliśmy w co popadnie, bo gry były drogie i było ich mało. Teraz dużo większym problemem staje się wybór, na co przeznaczymy nasz cenny wolny czas. Z pomocą przychodzą abonamenty, które powoli zaczynają decydować o tym, w co gramy.