Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS5XSX
Okładka Dune: Awakening (PC)
OkładkaDune: Awakening (PC)

Dune: Awakening

Dune: Awakening to dzieło studia Funcom, które łączy elementy produkcji MMO i gry survivalowej. Tysiące graczy na serwerze zajmuje się gromadzeniem surowców, budową baz oraz walką z innymi ludźmi i siłami natury.

Akcji | science fiction | książki | sandbox | survival | sieciowe | MMO | crafting

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dune: Awakening Premiera

data nieogłoszona

PC PS5 XSX

producent: Funcom wydawca: Funcom Strona oficjalna

Gry podobne do Dune: Awakening

DayZ

Rust

Last Oasis

Dune: Awakening to survivalowe MMO osadzone w popularnym uniwersum science fiction. Grę opracowało studio Funcom, czyli autorzy m.in. Conan Exiles, The Secret World oraz Anarchy Online.

Fabuła

Zgodnie z tytułem, produkcja przenosi nas na piaszczystą planetę Arrakis, znaną z serii powieściowej Diuna autorstwa Franka Herberta, wielokrotnie adaptowanej na filmy oraz gry (m.in. w Dune II: Battle for Arrakis, Emperor: Battle for Dune czy Dune: Spice Wars).

Mechanika

Dune: Awakening łączy elementy MMO i survivalowej gry multiplayer. Zabawa toczy się w dużym otwartym świecie zamieszkanym przez tysiące graczy. Ich głównym zadaniem jest zbieranie najcenniejszej substancji w galaktyce, czyli tzw. przyprawy. Wymaga to wykorzystywania wielkich maszyn i chronienia ich przed atakami rywali. Użytkownicy zajmują się także gromadzeniem innych surowców oraz konstrukcją obozowisk, które pełnią nie tylko rolę baz operacyjnych, ale również zapewniają schronienie przed burzami piaskowymi.

Planeta Arrakis słynie z trudnych warunków, więc dużo czasu spędzamy także walcząc o przetrwanie, ograniczając zużycie wody, dbając o filtrfraki oraz ucząc się specjalnego stylu chodzenia, który pozwala uniknąć uwagi gigantycznych czerwi.

Podczas zabawy Arrakis cały czas ulega zmianie. Pojawiające się co pewien czas gigantyczne burze piaskowe zasypują odkryte lokacje i odsłaniają nowe, czekające na zbadanie. Postacie graczy mogą również spożywać przyprawę, co zapewnia dostęp do różnorodnych mocy.

Istotną rolę odgrywa tworzenie własnych frakcji i dołączanie do już istniejących. Gracze mogą toczyć ze sobą otwarte konflikty lub spróbować sił w handlu i rozgrywkach dyplomatycznych.

Tryby gry

Gra oferuje wyłącznie tryb multiplayer. W jego ramach możemy zarówno współpracować z innymi graczami, jak i z nimi rywalizować o kontrolę nad planetą Arrakis.

Ostatnia modyfikacja 4 marca 2024

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 6,1 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dune: Awakening: 16+

PC
PS5
XSX