Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS5XSX
Okładka Banishers: Ghosts of New Eden (PC)
OkładkaBanishers: Ghosts of New Eden (PC)

Banishers: Ghosts of New Eden

Banishers: Ghosts of New Eden to gra RPG od twórców Vampyra, pozwalająca wcielić się w łowcę duchów oraz towarzyszącą mu zjawę w XVII-wiecznej Ameryce. Studio Don't Nod położyło nacisk na trudne wybory moralne, od których zależy, czy bohater zdoła przywrócić do życia ukochaną.

RPG | TPP | fantasy

Banishers: Ghosts of New Eden Premiera

12lut2024

PC

13lut2024

PS5 XSX

Gry podobne do Banishers: Ghosts of New Eden

Wiedźmin 3: Dziki Gon

The Elder Scrolls V: Skyrim

God of War

Banishers: Ghosts of New Eden to trzecioosobowa gra RPG autorstwa studia Don’t Nod, czyli autorów takich produkcji jak Vampyr, Life is Strange czy Remember Me.

Fabuła

Akcja toczy się w Ameryce Północnej w 1695 roku. Głównymi bohaterami są łowcy duchów (pogromcy), a zarazem kochankowie – Antea Duarte z Kuby oraz Red mac Raith ze Szkocji. Próbując uwolnić kolonię w New Eden spod wpływu potężnego widma, Antea ginie, ale jej duch zostaje z Redem, nie mogąc odejść w zaświaty. Para kontynuuje walkę z klątwą ciążącą na osadnikach, dążąc przy tym do wskrzeszenia łowczyni lub odesłania jej na wieczny spoczynek – zależnie od decyzji gracza.

Gameplay

Banishers: Ghosts of New Eden to gra RPG z widokiem TPP i zręcznościowym systemem walki. Przemierzamy częściowo otwarty świat, złożony z lokacji o korytarzowej stukturze, wypełniając zadania główne i poboczne, rozwiązując zagadki środowiskowe oraz walcząc z duchami czy upiorami.

W trakcie rozgrywki gracz może swobodnie przełączać się między protagonistami. Fakt, że Red jest żywym wojownikiem, a Antea zjawą, wpływa na ich zdolności zarówno w potyczkach, jak i przy eksploracji. Podczas starć kluczem do sukcesu jest wręcz zmienianie bohatera we właściwym momencie, by uzyskać efekty combo. Te ostatnie odblokowujemy i wzmacniamy poprzez rozwój postaci, z indywidualnymi umiejętnościami dla obojga pogromców, oraz zdobywanie i ulepszanie ekwipunku.

Fabuła gry jest częściowo nieliniowa. Regularne stajemy przed wyborami moralnymi, które przybliżają nas do upragnionego rozstrzygnięcia losów Reda i Antei (lub od niego oddalają), a przy tym wpływają na sytuację w kolonii – badając tzw. przypadki nawiedzenia, możemy wydawać wyroki śmierci na żywych lub odsyłać dusze zmarłych w zaświaty.

Tryby gry

Gra oferuje wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Banishers: Ghosts of New Eden powstało z użyciem technologii Unreal Engine i oferuje atrakcyjną trójwymiarową oprawę graficzną.

Ostatnia modyfikacja 13 lutego 2024

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 286 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,1 / 10 na podstawie 65 głosów czytelników.

Banishers: Ghosts of New Eden cena w dniu premiery: 169,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Banishers: Ghosts of New Eden

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Banishers: Ghosts of New Eden Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • (30 fps / 1080p) Intel Core i3-8300 3.7 GHz / AMD Ryzen 3 2200G 3.5 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 1050 Ti / Radeon RX 580 lub lepsza
 • 52 GB HDD
 • Windows 10/11 64-bit
 • Zalecane:
 • (60 fps / 1080p) Intel Core i5-10600K 4.1 GHz / AMD Ryzen 5 5600X 3.7 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 6 GB GeForce RTX 2060 / 12 GB Radeon RX 6700 XT lub lepsza
 • 52 GB SSD
 • Windows 10/11 64-bit
PC
PS5
XSX