Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS5PCXSX
Okładka Banishers: Ghosts of New Eden (PS5)
OkładkaBanishers: Ghosts of New Eden (PS5)

Banishers: Ghosts of New Eden

Banishers: Ghosts of New Eden to RPG akcji pozwalające wcielić się w łowcę duchów oraz towarzyszącą mu zjawę. Rozgrywka stawia na zręcznościową walkę oraz wykorzystywanie unikalnych zdolności pary bohaterów, zarówno podczas potyczek, jak i eksploracji.

RPG | TPP | fantasy | RPG akcji | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Banishers: Ghosts of New Eden to RPG akcji autorstwa studia Dontnod Entertainment, czyli autorów takich produkcji, jak Life is Strange, Remember Me czy Vampyr.

Fabuła

Akcja toczy się w Ameryce Północnej w 1695 roku. Głównymi bohaterami są Antea Duarte oraz Red mac Raith, czyli para łowców duchów, którzy są również kochankami. Podczas jednego ze zleceń Antea ginie, jednak jej dusza nie odchodzi w zaświaty. Wykorzystując swój stan, kobieta kontynuuje wspieranie swojego partnera; oboje próbują odkryć powód, dla którego łowczyni została uwięziona w świecie śmiertelników zamiast udać się na drugą stronę.

Mechanika

Banishers: Ghosts of New Eden to dość klasycznie zrealizowane RPG akcji. Podczas zabawy eksplorujemy świat, wypełniamy zadania oraz przede wszystkim walczymy z hordami nękających ludzi zjaw, polegając głównie na własnej zręczności.

W trakcie rozgrywki gracz może swobodnie przełączać się między bohaterami. Fakt, że Red jest żywym wojownikiem, a Antea zjawą wpływa na ich zdolności zarówno w trakcie potyczek, jak i poza nimi, urozmaicając zabawę. Każda z tych postaci posiada także unikalne drzewko rozwoju, pozwalające odblokowywać nowe zdolności oraz ulepszenia.

Fabuła gry jest dosyć nieliniowa i podczas rozgrywki konieczne jest regularne podejmowanie decyzji, które kształtują dalszy bieg historii oraz wpływają na losy napotykanych ludzi i zjaw.

Tryby gry

Gra oferuje wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Banishers: Ghosts of New Eden oferuje atrakcyjną trójwymiarową oprawę graficzną. Podczas zabawy wydarzenia obserwujemy z perspektywy trzecioosobowej.

Ostatnia modyfikacja 3 stycznia 2023

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Banishers: Ghosts of New Eden: 16+

PC
PS5
XSX