Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 2 lutego 2024, 16:08

Gry lutego 2024 - niby zima, a jednak jest naprawdę gorąco!

Luty potrafi zaskoczyć, jeśli chodzi o głośne premiery. Nie inaczej jest w 2024 roku, ponieważ miesiąc ten okazuje się pełen produkcji wartych uwagi. Dla wielu osób jednak pewnie najważniejsza będzie ta jedna gra z siódemką w tytule.

Spis treści

Luty 2024 to niezwykle istotny miesiąc! W końcu przekonamy się, jak wygląda Skull and Bones Ubisoftu, które było wielokrotnie przekładane. To również czas premiery kontynuacji przygód Clouda i spółki, a także debiutów innych, nieco mniejszych gier. Nie można też zapomnieć o The Inquisitor, które ma ambicje stać się polskim towarem eksportowym na miarę Wiedźmina! A poza tym to całkiem przyjemny miesiąc – ja spędzę go z Granblue Fantasy: Relink oraz Helldivers 2, a Wy? Może z Suicide Squad?

Persona 3 Reload

Persona 3 Reload, Atlus, 2024.

Data premiery: 2 lutego 2024

INFORMACJE

  1. Gatunek: RPG
  2. Platformy: PC, PS4, XOne, PS5, XSX
  3. Przybliżona cena: ok. 299 zł (PC, PS4, XOne, PS5, XSX)

Stara gra w nowej odsłonie

Persona 3 powraca, ale w nowej, lepszej odsłonie. Kultowa część serii została przeniesiona na Unreal Engine, co zapewnić ma doznania wizualne na poziomie Persony 5. To dobra wiadomość, bo „trójka” uznawana jest przez wiele osób za najlepszą część cyklu, więc dzięki nowej grafice być może trafi do szerszego grona graczy. Ewentualnie nadal będzie tkwić w swojej specyficznej niszy, ale przy tym dobrze wyglądać!

To samo, ale ładniejsze

Persona 3 Reload wprowadzi kilka drobnych zmian względem oryginału. Nie chodzi jedynie o grafikę, ale również o dźwięk. Pojawi się nowa muzyka, a także odświeżone aranżacje starych piosenek. Nie dostaniemy natomiast żadnej nowej zawartości fabularnej. Dla wielu osób nie powinno to być jednak problemem, bo otrzymają odnowiony tytuł z PlayStation 2, a tylko tyle potrzebują do szczęścia.

Mamy już recenzję!

Filip „Drepag” Melzacki pisze o grze tak:

...grając w Reload, mam wrażenie, że Persona 3 w końcu osiągnęła swój pełny potencjał – dostosowana do współczesnych standardów, wolna od ograniczeń sprzętowych oraz wspierana doświadczeniem, które studio Atlus zdobyło, tworząc Persony 4 i 5.

  1. Więcej o grze Persona 3 Reload

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Chciał być informatykiem, potem policjantem, a skończyło się na „dziennikarzeniu” na UŚ. Tam odkrył, że można połączyć pasję do grania z pisaniem. Następnie bytował w kilku redakcjach, próbując przekonać wszystkich, że gry MMO są najlepsze na świecie. Tak trafił do działu publicystyki na GOL-u, gdzie niestrudzenie kontynuuje swoją misję – bez większych sukcesów. W przerwach od walenia z axa hoduje cyfrowe pomidory, bawiąc się w wirtualnego farmera. Nie mając własnego ogródka, zadowala się opieką nad drzewkiem bonsai. Kręci go też jazda na rowerze, zaś czytać lubi mangę i fantastykę. A co najważniejsze, pochodzi z Sosnowca, gdzie zresztą mieszka i z czego jest dumny!

więcej

TWOIM ZDANIEM

Najciekawszą grą lutego 2024 będzie:

Persona 3 Reload
10,8%
Helldivers 2
5,4%
The Inquisitor
5,4%
Banishers: Ghosts of New Eden
9,5%
Tomb Raider I-III Remastered
15,4%
Skull and Bones
3,3%
The Thaumaturge
16,2%
Nightingale
1,2%
Pacific Drive
1,7%
Final Fantasy VII Rebirth
26,6%
inna (dodaj w komentarzu)
4,6%
Zobacz inne ankiety
Najbardziej wyczekiwane gry 2024 roku - wybór redakcji
Najbardziej wyczekiwane gry 2024 roku - wybór redakcji

Rok 2023 za nami – pora przygotować się na nowe premiery, nowe gry i wirtualne przygody. Oto nasza wewnętrzna, redakcyjna lista dziesięciu najbardziej oczekiwanych tytułów przez pracowników i współpracowników serwisu GRYOnline.pl!

Gry stycznia 2024 - wcale nie taki spokojny początek nowego roku!
Gry stycznia 2024 - wcale nie taki spokojny początek nowego roku!

Pora rozpocząć kolejne 12 miesięcy premier. Czy tym razem będzie tak obficie i bogato, by nikt nie miał prawa narzekać? Wątpię, ale z pewnością nie zabraknie gier wartych uwagi! Pod tym względem styczeń jest całkiem niezłym wstępem do roku 2024.