Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCXSXPS5
Okładka I, the Inquisitor (PC)
OkładkaI, the Inquisitor (PC)

Ja, Inkwizytor

I, the Inquisitor

Przygodowa gra akcji TPP oparta na Cyklu Inkwizytorskim autorstwa Jacka Piekary. W I, the Inquisitor wcielamy się w Mordimera Madderdina, który przybywa do miasta Koenigstein, by tępić grzeszników, rozprawiać się z niewiernymi i rozwikłać sprawę tajemniczego morderstwa.

Przygodowe | TPP | fantasy | średniowiecze | książki | polskie | indie | alternatywna historia | renesans | przygodowe gry akcji | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ja, Inkwizytor Premiera

data nieogłoszona

PC PS5 XSX

producent: The Dust wydawca: The Dust

Gry podobne do Ja, Inkwizytor

Vampyr

Disco Elysium

Pathologic 2

E3 2021

I, the Inquisitor jest przygodową grą akcji, opartą na licencji tak zwanego Cyklu Inkwizytorskiego autorstwa Jacka Piekary. Produkcja została opracowana przez niezależne polskie studio The Dust, którego dotychczasowe portfolio tworzyły przede wszystkim mniejsze projekty mobilne. Warto zaznaczyć, że twórca pierwowzoru brał czynny udział w powstawaniu opisywanego tytułu.

Fabuła

I, the Inquisitor zabiera nas w podróż do alternatywnej wersji średniowiecznego świata. 1500 lat po tym, jak Jezus przerwał swą mękę na krzyżu i zstąpił z niego, by mścić się na swoich prześladowcach, tytułowi inkwizytorzy trudnią się polowaniem na niewiernych, ogniem i mieczem egzekwując przestrzeganie kościelnego prawa. Jednym z nich jest Mordimer Madderdin, którego święte oficjum wysłało do będącego siedliskiem grzechu miasta Koenigstein. Próbując rozwikłać zagadkę tajemniczego morderstwa, protagonista wplątuje się w intrygę znacznie większego kalibru, w którą uwikłana jest także potężna, mroczna siła.

Nasze poczynania i podejmowane przez nas decyzje kształtują przebieg opowieści i wpływają na jej zakończenie.

Mechanika

W grze I, the Inquisitor akcję oglądamy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). W trakcie rozgrywki przemierzamy posępne Koenigstein i realizujemy postawione przed nami zadania. Wypełniając obowiązki inkwizytora, musimy przede wszystkim śledzić i przesłuchiwać podejrzanych, a to, w jaki sposób skłonimy swoich rozmówców do mówienia prawdy, zależy już od nas. Możemy próbować osiągnąć swoje cele zarówno spokojną rozmową, jak i uciekając się do przesłuchań inspirowanych tymi z czasów prawdziwej inkwizycji. Na tym nie koniec, gdyż Mordimer potrafi przenosić się do tajemniczego Nieświata, co pozwala mu odkrywać największe tajemnice podejrzanych. W trakcie wizyt w tym wymiarze należy jednak mieć się na baczności, gdyż rezyduje tam demoniczna siła, polująca na każdego, kto zapuszcza się do jej dominium.

Po uzyskaniu pewności, że trafiliśmy na grzesznika, musimy go osądzić. To ostatnie nie jest proste, gdyż w świecie gry moralność niekoniecznie idzie w parze z kościelnym prawem i porządkiem. Z tego też względu często przychodzi nam sięgać po miecz i toczyć zacięte starcia z przeciwnikami. Na polu walki musimy nie tylko wykazywać się zręcznością i refleksem, lecz także spostrzegawczością, by w porę odkrywać słabe punkty przeciwników oraz luki w obronie.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry I, the Inquisitor została utrzymana w mrocznej stylistyce i posępnej, szaroburej kolorystyce. Całość prezentuje dość przeciętny poziom wykonania.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 626 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Ja, Inkwizytor: 18+

PC
PS5
XSX