Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS5XSX
Okładka I, the Inquisitor (PC)

I, the Inquisitor

Produkcja oparta na tak zwanym Cyklu Inkwizytorskim, czyli serii powieści autorstwa Jacka Piekary. W I, the Inquisitor wcielamy się w Inkwizytora występującego w imieniu Jezusa Chrystusa, który zemścił się na swoich oprawcach, i szerzymy „dobrą” nowinę.

Przygodowe | TPP | fantasy | średniowiecze | książki | polskie | indie | alternatywna historia | renesans | przygodowe gry akcji

Okładka I, the Inquisitor (PC)

producent: The Dust

wydawca: The Dust

data premiery gry:

2022

PC PS5 XSX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

I, the Inquisitor to produkcja opracowana przez niezależne polskie studio The Dust. Tytuł stanowi pierwszy duży projekt tego wrocławskiego zespołu; wcześniej owa ekipa specjalizowała się w mniejszych grach tworzonych z myślą o urządzeniach mobilnych.

I, the Inquisitor powstał na bazie tak zwanego Cyklu Inkwizytorskiego, czyli serii powieści, których akcję osadzono w alternatywnej rzeczywistości, gdzie Jezus Chrystus zstąpił z krzyża, by zemścić się na swoich prześladowcach. Warto zaznaczyć, że twórca pierwowzoru brał czynny udział w powstawaniu opisywanego projektu. Gracz wciela się natomiast w tytułowego Inkwizytora i trafia do ponurego miasta wzorowanego na średniowiecznych metropoliach, by szerzyć dobrą (choć nie do końca) nowinę. W trakcie rozgrywki ważną rolę odgrywa prowadzenie rozmów z postaciami neutralnymi; nasze emocje, działania oraz wypowiedziane słowa mają przy tym wpływ na to, w jaki sposób postrzegają nas NPC.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9,4 / 10 na podstawie 536 głosów czytelników.

Gry podobne do I, the Inquisitor

Wymagania wiekowe I, the Inquisitor

18+

Pierwsze screeny z Ja, Inkwizytor -  gry na podstawie fantasy Jacka Piekary
Pierwsze screeny z Ja, Inkwizytor - gry na podstawie fantasy Jacka Piekary

wiadomość25 września 2020

Studio The Dust opublikowało komunikat odnośnie gry I, The Inquisitor. Zespół podzielił się też pierwszymi screenami z nadchodzącej produkcji, która zabierze nas do świata z książek polskiego pisarza Jacka Piekary.

I, the Inquisitor - nowe konkrety o grze na bazie książek Jacka Piekary
I, the Inquisitor - nowe konkrety o grze na bazie książek Jacka Piekary

wiadomość12 września 2019

Na konferencji poświęconej grze na motywach Cyklu Inkwizytorskiego Jacka Piekary twórcy przedstawili szczegóły dotyczące ich nadchodzącej produkcji. Poznaliśmy między innymi tytuł ich dzieła, czy też dowiedzieliśmy się, jakie będzie miasto, w którym potoczy się historia.

Gra na bazie książek Jacka Piekary znalazła inwestora
Gra na bazie książek Jacka Piekary znalazła inwestora

wiadomość12 lipca 2019

Studio The Dust pozyskało inwestora, który wesprze kwotą trzech milionów złotych projekt opracowania gry bazującej na Cyklu Inkwizytorskim autorstwa Jacka Piekary.

Nowe informacje o polskiej grze na bazie książek Jacka Piekary
Nowe informacje o polskiej grze na bazie książek Jacka Piekary

wiadomość25 marca 2019

Cykl Inkwizytorski doczeka się swojej cyfrowej adaptacji. Wrocławskie studio The Dust podpisało w dniu dzisiejszym umowę z Jackiem Piekarą, na mocy której wydane mają zostać dwie produkcje osadzone w tym uniwersum.

Powstaną gry oparte o prozę Jacka Piekary
Powstaną gry oparte o prozę Jacka Piekary

wiadomość4 grudnia 2018

Rodzime studio The Dust podpisało list intencyjny z pisarzem fantasy Jackiem Piekarą – autorem popularnego Cyklu inkwizytorskiego. Firma planuje stworzyć gry na kanwie twórczości artysty.

PC
PS5
XSX