Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2024, 09:45

autor: Adrian Werner

Nowości na Steam. Polski Inkwizytor i wielka nadzieja fanów co-opa

W tym tygodniu na Steamie zadebiutują takie gry, jak Helldivers 2, The Inquisitor, Shanghai Summer, Pixel Noir oraz KONOSUBA: Love For These Clothes Of Desire!.

Źródło fot. The Dust S.A.
i

Witamy w kolejnym odcinku cyklu omawiającego najważniejsze nadchodzące premiery na Steamie. Po kilku bardzo intensywnych tygodniach, najbliższe dni będą wyraźnie spokojniejsze. Powód tego jest prosty – dzisiaj ruszy Steam Next Fest i większość deweloperów nie chce wypuszczać swoich gier, gdy istnieje duże ryzyko, że zostaną przysłonięte przez setki dem. Mimo to znalazło się kilku śmiałków, którzy postanowili spróbować szczęścia.

Premiera tygodnia The Inquisitor (8 lutego 2024 r.)

Na premierę tygodnia wybraliśmy The Inquisitor. To przygodowa gra akcji osadzona w realiach cyklu powieści autorstwa Jacka Piekary. Tytuł raczej nie stanie się najlepszą premierą tygodnia (obstawiamy, że ten tytuł przypadnie Helldivers 2), ale w Polsce to o Inkwizytorze najpewniej będzie najgłośniej.

Produkcja niestety prezentuje się drewnianie, ale mamy nadzieję, że nadrobi to fabułą i rozgrywką. Są na to spore szanse, bo serwis PCGamer w jednej z pierwszych recenzji na świecie wystawił grze notę 79/100.

 1. The Inquisitor na Steamie

Wersja językowa gry: pełna polska wersja językowa.

Najważniejsze premiery na Steam: 5-11 lutego 2024 r.

5 lutego

Burrito Bear

Miłośników absurdalnych klimatów zainteresować może Burrito Bear. To komediowa zręcznościówka, w której będziemy kierowali niedźwiedziem łapiącym spadające z nieba burrito. Gra jest śliczna, a udostępnione w zeszłym roku demo (niestety, już nie można go pobrać) było zaskakująco dobre, więc produkcja może okazać się godna zainteresowania.

 1. Burrito Bear na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

Źródło fot. SpaceOrca. - Nowości na Steam. Polski Inkwizytor i wielka nadzieja fanów co-opa - wiadomość - 2024-02-05
Źródło fot. SpaceOrca.

Tales of Spark (wczesny dostęp)

Tales of Spark to RPG akcji typu hack-n-slash, które osadzone będzie w fantastycznej wersji starożytnych Chin.

Wypuszczone w formie darmowego prologu demo zostało przyjęte ciepło – na Steamie ma 82% pozytywnych recenzji.

 1. Tales of Spark na Steamie
 2. Tales of Spark: Probation na Steamie (darmowy prolog)

Wersja językowa gry: angielska

Gra ma demo w formie darmowego prologu

6 lutego

Arms Trade Tycoon: Tanks (wczesny dostęp)

We wtorek we wczesnym dostępie zadebiutuje Arms Trade Tycoon: Tanks. To symulacja, w której będziemy projektowali i sprzedawali czołgi. Za wydanie projektu odpowiada firma Microprose.

 1. Arms Trade Tycoon: Tanks na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

CLeM

Z kolei CLeM to nastawiona na rozwiązywanie zagadek przygodówka, w której zostaniemy przeniesieni do obcego świata, gdzie rządzi alchemia.

Odpowiedzialne za projekt studio Mango Protocol opracowało wcześniej szereg ciepło przyjętych gier, takich jak MechaNika, Agatha Knife czy Colossus Down (odpowiednio 89%, 93% oraz 88% pozytywnych recenzji na Steamie).

 1. CLeM na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

Empyrion: Galactic Survival – Dark Faction

Fani kosmicznego sandboksa Empyrion: Galactic Survival wypatrują premiery dodatku Dark Faction. DLC wprowadzi do gry nową historię obracającą się wokół tytułowej Mrocznej Frakcji, oferując nowe lokacje i przedmioty, jak również ulepszony system walki.

 1. Empyrion: Galactic Survival – Dark Faction na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

Vampire: The Masquerade – Justice

Dobre projekty VR są niestety dosyć rzadkie, więc każdą obiecującą produkcję z tej kategorii witamy z dużym zainteresowaniem, a do niej właśnie można zaliczyć Vampire: The Masquerade – Justice. To przygodowa gra akcji wzbogacona elementami skradanek i RPG-ów, w której wcielimy się w Wampira tropiącego spisek w Wenecji.

 1. Vampire: The Masquerade – Justice na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

7 lutego

Shanghai Summer

Obiecująco zapowiada się przygodówka Shanghai Summer. Przeniesie nas ona do tytułowego miasta w lecie 2003 roku i obsadzi w roli młodego mężczyzny, który w ciągu dwunastu dni będzie musiał rozwikłać zagadkę tajemniczych anomalii wpływających na życie jego oraz jego przyjaciół.

Odpowiedzialne za projekt studio FUTU ma na koncie ciepło przyjęte RPG Souls of Chronos (82% pozytywnych recenzji na Steamie).

 1. Shanghai Summer na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

Gra ma demo na Steamie

Touhou Danmaku Kagura Phantasia Lost

Fani japońskich gier indie odliczają dni do premiery Touhou Danmaku Kagura Phantasia Lost. Produkcja połączy sekcje strzelankowe i rytmiczne z rozbudowaną fabułą.

Korzenie projektu sięgają mobilnego Touhou Danmaku Kagura, które zostało wycofane z dystrybucji dwa lata temu. Pecetowe wydanie nie będzie jednak prostą konwersją. Zamiast tego zaoferuje potężnie rozbudowaną zawartość oraz zupełnie nową fabułę.

 1. Touhou Danmaku Kagura Phantasia Lost na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

8 lutego

Helldivers 2

Na największą premierę tygodnia zapowiada się Helldivers 2, czyli kontynuacja wyśmienitej kooperacyjnej strzelanki studia Arrowhead. W przeciwieństwie do pierwowzoru, który stawiał na widok z lotu ptaka, w sequelu akcja ukazana zostanie z kamery umieszczonej za plecami postaci, a rozgrywka zostanie mocno przerobiona, tak aby pasowała do takiej perspektywy.

Pierwsza część ma 92% pozytywnych recenzji na Steamie, więc oczekiwania względem kontynuacji są ogromne. Na razie twórcy zarobili sporo punktów wśród graczy, ogłaszając, że cała dodatkowa zawartość do Helldivers 2 będzie darmowa. W planach są m.in. dodatkowe biomy, misje oraz typu wrogów.

 1. Helldivers 2 na Steamie

Wersja językowa gry: polska (napisy)

Gra ma system DRM nProtect GameGuard

KONOSUBA – God's Blessing on this Wonderful World! Love For These Clothes Of Desire!

W czwartek na Steamie zadebiutuje KONOSUBA – God's Blessing on this Wonderful World! Love For These Clothes Of Desire! To przygodówka typu visual novel oparta na licencji popularnej komediowej serii anime.

Za projekt odpowiada doświadczone studio MAGES, znane m.in. z serii Steins;Gate.

 1. KONOSUBA – God's Blessing on this Wonderful World! Love For These Clothes Of Desire! Na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

Pixel Noir

W tym tygodniu wczesny dostęp wreszcie opuści gra Pixel Noir. To izometryczne RPG, które opowiada historię łączącą elementy czarnego kryminału i horroru.

Wersja Early Access została przyjęta ciepło – na Steamie ma 83% pozytywnych recenzji.

 1. Pixel Noir na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

9 lutego

Star Shift Rebellion

W piątek zagramy także w Star Shift Rebellion. To gra RPG wzorowana na 32-bitowych japońskich produkcjach z tego gatunku, której akcja rozegra się na obcej planecie.

Udostępniony trzy lata temu za darmo prolog w postaci Star Shift Origins został przyjęty ciepło – na Steamie ma 92% pozytywnych recenzji.

 1. Star Shift Rebellion na Steamie
 2. Star Shift Origins na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

Gra ma demo na Steamie (w formie darmowego prologu z 2021)

Źródło fot. Psychronic Games. - Nowości na Steam. Polski Inkwizytor i wielka nadzieja fanów co-opa - wiadomość - 2024-02-05
Źródło fot. Psychronic Games.

Wersja językowa gry: angielska

Gra ma demo na Steamie w formie darmowego prologu

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej