Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2022, 17:53

Ja, Inkwizytor ma pierwszy gameplay trailer

W Internecie pojawił się pierwszy gameplay trailer z I, the Inquisitor, czyli polskiej przygodowej gry akcji bazującej na twórczości Jacka Piekary.

Po roku milczenia polskie studio The Dust powróciło z nowym materiałem z I, the Inquisitor, czyli przygodowej gry akcji TPP bazującej na literackiej twórczości Jacka Piekary. Tym razem mamy okazję zobaczyć pierwsze fragmenty rozgrywki. Dodatkowo na Steamie pojawiła się karta tytułu. Data premiery produkcji, zmierzającej na PC, PS5 i XSX/S, nadal pozostaje nieznana.

Jak możemy wyczytać ze wspomnianej powyżej karty tytułu na Steamie, w I, the Inquisitor wcielimy się w postać Mordimera Madderdina – głównego bohatera książek Piekary. Jako inkwizytor zostaje on wysłany do trawionego przez grzech miasta Königstein. Tam, wykorzystując swoje zdolności, będzie musiał badać zbrodnie, których dopuścili się mieszkańcy, i wymierzać im odpowiednie kary.

I, the Inquisitor na platformie Steam

Według twórców produkcja ma kłaść silny nacisk na wybory moralne. Protagonisty nic nie ogranicza, może więc być litościwy wobec sądzonych lub karać ich bez skrupułów. Dodatkowo w grze ma pojawić się również system przesłuchań, pozwalający swobodnie decydować, jak traktować podejrzanych.

Podobnie jak w przypadku daty premiery, nieznane są również wymagania sprzętowe produkcji.