Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2022, 18:08

Ja, Inkwizytor wyjdzie za wiele miesięcy, a już mówi się o kontynuacji

Gra Ja, Inkwizytor od polskiego studia The Dust znalazła wydawcę. Zastrzegł on sobie pierwszeństwo do wypuszczenia sequela. Jednocześnie poznaliśmy przybliżony termin premiery tytułu.

„Hejt” graczy po opublikowanym pod koniec maja 2022 roku zwiastunie rozgrywki z gry Ja, Inkwizytor trochę już opadł. Polskie studio The Dust najwyraźniej uznało, że jest to dobry moment, aby ogłosić, że znalazło wydawcę dla swojej produkcji.

Ja, Inkwizytor ma wydawcę

Będzie nim Kalypso Media Group GmbH – niemiecka firma, która wypuściła m.in. Disciples: Liberation czy Tropico 6. W sumie polscy twórcy mogą liczyć na wsparcie finansowe w wysokości 2,425 mln euro, z czego:

  • 1,55 mln euro ma stanowić wkład produkcyjny – kwota ta będzie wypłacana w transzach po osiągnięciu wyznaczonych kamieni milowych podczas tworzenia gry;
  • 600 tys. euro przewidziane na działania marketingowe;
  • 275 tys. euro na lokalizację na różne, na razie niesprecyzowane języki.

Sequel Ja, Inkwizytor w planach?

Kalypso Media zastrzegło sobie udział w przychodach z gry Ja, Inkwizytor – ale dopiero po zwrocie kosztów produkcji oraz marketingu. Co więcej, zawarta umowa przewiduje, że niemiecka firma będzie miała pierwszeństwo wydania także ewentualnej kontynuacji owego tytułu, choć studio The Dust ma pozostać właścicielem praw do własności intelektualnej.

Termin premiery

Jednocześnie poznaliśmy przybliżony termin premiery gry Ja, Inkwizytor. Egranizacja powieści Jacka Piekary ma się ukazać w drugiej połowie 2023 roku na PC, PS5 i XSX/S.

E3 2021