Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 maja 2021, 12:55

Zobacz mroczny teaser gry Ja, inkwizytor na podstawie powieści Jacka Piekary

W sieci pojawił się pierwszy teaser gry I, the Inquisitor na podstawie popularnego w niektórych kręgach cyklu powieści autorstwa Jacka Piekary. Data premiery tytułu jak na razie nie jest znana.

Gra I, the Inquisitor od wrocławskiego studia The Dust, o planach stworzenia której po raz pierwszy usłyszeliśmy pod koniec 2018 roku, z pewnością znajduje się w sferze zainteresowań wielu miłośników polskiej fantastyki, a zwłaszcza twórczości Jacka Piekary (to właśnie na podstawie jego Cyklu Inkwizytorskiego owa produkcja powstaje). Nie tak dawno temu otrzymali oni szereg pierwszych screenów prezentujących świat tytułu. Teraz przyszedł czas na coś bardziej ruchomego. Nie przedłużając zatem, zapraszamy Was do obejrzenia pierwszego teasera I, the Inquisitor, który dziś pojawił się w sieci.

Dla niezorientowanych – akcja I, the Inquisitor będzie rozgrywała się w XVI wieku w alternatywnej wersji naszego świata, w której Jezus Chrystus zszedł z krzyża i ukarał swoich prześladowców. W trakcie zabawy będziemy mieli okazję wcielić się w Mordimera Madderdina, tytułowego Inkwizytora, którego zadaniem jest stanie na straży boskich praw. W tytule ma znaleźć się autorski system dialogów, podczas których istotny ma być dobór odpowiednich emocji.

Niestety, jak na razie wciąż nie wiemy, kiedy I, the Inquisitor będzie miał swoją premierę. Na końcu teasera widnieje tylko enigmatyczne „coming soon”, czyli „wkrótce”.

  1. Oficjalna strona internetowa studia The Dust

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. W GRYOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii oraz gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube.

więcej