Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2018, 14:30

autor: Bartosz Świątek

Powstaną gry oparte o prozę Jacka Piekary

Rodzime studio The Dust podpisało list intencyjny z pisarzem fantasy Jackiem Piekarą – autorem popularnego Cyklu inkwizytorskiego. Firma planuje stworzyć gry na kanwie twórczości artysty.

Studio The Dust stworzy gry oparte o Cykl Inkwizytorski Jacka Piekary. - Powstaną gry oparte o prozę Jacka Piekary - wiadomość - 2018-12-04
Studio The Dust stworzy gry oparte o Cykl Inkwizytorski Jacka Piekary.

W SKRÓCIE:

  1. wrocławskie studio The Dust podpisało list intencyjny z pisarzem Jackiem Piekarą;
  2. firma planuje stworzyć gry oparte o prozę artysty;
  3. właściwa umowa ma zostać podpisana w ciągu 3 miesięcy.

Wrocławskie studio The Dust podpisało list intencyjny z Jackiem Piekarą – jednym z najpopularniejszych rodzimych pisarzy fantasy, znanym przede wszystkim ze stworzenia tzw. Cyklu Inkwizytorskiego, w którego skład wchodzi 11 książek (Płomień i krzyż tom 1; Płomień i krzyż tom 2; Ja, inkwizytor. Wieże do nieba; Ja, inkwizytor. Dotyk zła; Ja, inkwizytor. Bicz Boży; Ja, inkwizytor. Głód i pragnienie; Ja, inkwizytor. Kościany galeon; Ja, inkwizytor. Sługa Boży; Ja, inkwizytor. Młot na czarownice; Miecz Aniołów; Łowcy Dusz). W dokumencie poinformowano, że firma zamierza stworzyć gry oparte o wspominaną twórczość artysty.

Zamiarem Spółki i Pana Jacka Piekary jest, aby Pan Jacek Piekara przeniósł na Spółkę prawa autorskie, umożliwiając Emitentowi stworzenie gier bazujących na ww. książkach. List intencyjny obowiązuje przez okres 3 miesięcy. W tym czasie planowane jest zawarcie między Spółką a Panem Jackiem Piekarą umowy, która będzie określała szczegółowe zasady współpracy – czytamy w raporcie komisji nadzoru finansowego (via Stockwatch).

Na razie nie wiemy, jakiego rodzaju produkcje na bazie prozy Piekary chciałby stworzyć omawiany deweloper. Dotychczas firma specjalizowała się w mniejszych projektach – np. grach mobilnych czy aplikacjach dedykowanych platformom VR. Nie da się jednak wykluczyć, że we wspomnianej w liście umowie z pisarzem twórcy dopatrują się szansy na zaistnienie na rynku „dużych” gier.

KILKA SŁÓW O CYKLU INKWIZYTORSKIM

Powstaną gry oparte o prozę Jacka Piekary - ilustracja #2

Tzw. Cykl Inkwizytorski to seria opowiadań i powieści opisujących przygody niejakiego Mordimera Madderdina – Inkwizytora Jego Ekscelencji biskupa Hez-Hezronu. Akcja książek rozgrywa się w alternatywnej wersji naszego świata, w której Jezus Chrystus nie umarł na krzyżu. Zamiast tego zstąpił z niego, by ukarać swoich prześladowców i wszystkich niewiernych. To brutalne i przewrotne uniwersum fantasy zdobyło serca polskich czytelników – kolejne książki od lat cieszą się niesłabnącą popularnością.

Warto odnotować, że w przeciwieństwie do np. Andrzeja Sapkowskiego, Jacek Piekara jest osobą generalnie przychylną interaktywnej rozrywce. To nie tylko pisarz, ale też dziennikarz – były członek redakcji nieistniejącego już pisma o grach Gambler. Twórca publikował także w Clicku!, Świecie Gier Komputerowych czy GameRankingu. Ma spore doświadczenie i wiedzę o naszej branży, które – jak podkreśla się w liście – mogą okazać się istotne w procesie produkcji gier będących przedmiotem umowy.

  1. Nie tylko Wiedźmin – polska fantastyka godna gier
  2. Co po Wiedźminie? Inne światy z polskiej fantastyki godne własnych gier
  3. Studio The Dust – strona oficjalna