Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2024, 12:37

autor: Maciej Gaffke

Polacy przypominają o rychłej premierze The Inquisitor. Przy okazji dzielą się planami

Nadciąga gorący okres dla polskiej Grupy The Dust. W przyszłym miesiącu na rynek trafi The Inquisitor, a niedługo potem Serum. Prezes firmy ujawnił niedawno kroki przedsiębiorstwa na kolejne miesiące tego roku.

Źródło fot. The Dust
i

Grupa The Dust opowiedziała o planach na 2024 rok. Oprócz świeżych informacji nie zabrakło tu również przypomnienia o zbliżającej się wielkimi krokami premierze gry The Inquisitor, która została opracowana przez wrocławskie studio firmy.

The Inquisitor i Serum w pierwszym kwartale

Za nieco ponad miesiąc na rynek trafi The Inquisitor, czyli najnowsza produkcja studia The Dust, tworzona na motywach powieści Jacka Piekary zaliczanych do tzw. cyklu inkwizytorskiego. Wydawca nie przesunął daty debiutu tego tytułu i gracze będą mogli wcielić się w „inkwizytora” zgodnie z planem, czyli 8 lutego na PC oraz PlayStation 5 i Xboksach Series X/S.

Zaznaczmy, że fani mieli we wrześniu okazję ogrywać demo tej produkcji na Steamie. Natomiast w dniu premiery grę będą mogli kupić także klienci Epic Games Store. Bez względu na platformę tytuł otrzyma pełną polską wersję językową.

Warty podkreślenia jest fakt, że produkcja została ukończona na ponad miesiąc przed premierą. W obecnej chwili zespół pracuje nad Patch Day One, który zostanie udostępniony w dniu premiery. Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępu prac, jaki poczynił zespół produkcyjny w ostatnim kwartale. Graficznie gra zyskała bardzo istotny improvement po wdrożeniu H-Trace. Jesteśmy przekonani, że każdy kto zagrał w festiwalowe demo gry zobaczy istotną różnicę. Optymalizacja, na którą zwracali uwagę odbiorcy dema również została poprawiona. Jesteśmy przekonani, że również ten element w dniu premiery zaskoczy pozytywnie graczy – poinformował prezes Grupy The Dust, Jakub Wolff.

Poza The Inquisitor zbliża się również premiera Serum. Za tę grę odpowiedzialne jest inne studio z Grupy The Dust – Game Island. Jak przekazał Jakub Wolff, tytuł trafi do wczesnego dostępu na PC jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.

Gra zostanie wydana na platformie PC w opcji wczesnego dostępu, a z końcem pierwszej połowy roku zakładamy wyjście z fazy EA (early access) i publikacje gry w wersji full release. Obecnie zespół intensywnie pracuje nad balansem gry oraz szlifuje system CO-OP, który z założenia będzie dostępny już w wersji wczesnego dostępu.

Niedługo więcej informacji o nowych projektach

Prawdopodobnie już po premierze omawianych wyżej produkcji, The Dust przekaże kolejne szczegóły o nowych projektach.

  1. W pierwszej połowie roku poznamy detale dwóch gier o kodowych nazwach Project Hammer oraz Project Sword.
  2. Dowiemy się też więcej o produkcjach od niedawno utworzonych studiów Perfect Circle i Garage Monkeys.
  3. Firma chce ponadto przeanalizować swoje poprzednie decyzje i zrealizowane projekty. Poza tym The Dust planuje wyciągnąć wnioski ze współpracy z zewnętrznymi wydawcami.

Zakładamy, że rok 2024 będzie trudniejszy niż miniony 2023, dlatego już teraz podejmujemy działania wewnątrz Grupy, które realnie przyniosą korzyści produkcyjne i biznesowe, przy jednoczesnym uwzględnieniu założeń strategicznych – dodał Wolff.

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

W GRYOnline.pl zajmuje się głównie newsowaniem. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Jeśli zaś chodzi o same gry wideo – kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionymi na pojedynczego gracza. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka.

więcej