Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2023, 18:54

Znamy dokładną datę premiery polskiej gry The Inquisitor na podstawie książek Jacka Piekary

Poznaliśmy dokładną datę premiery gry The Inquisitor od polskiego studia The Dust. Produkcja fantasy oparta na książkach autorstwa Jacka Piekary ukaże się na początku lutego przyszłego roku.

Źródło fot. The Dust.
i

We wrześniu twórcy gry The Inquisitor wspominali, że debiut ich dzieła nastąpi najprawdopodobniej w okolicach lutego przyszłego roku. Dzisiaj poznaliśmy dokładną datę premiery, którą wyznaczono na 8 lutego 2024 roku (via Steam).

Co ważne, tytuł jednocześnie ukaże się na komputerach osobistych oraz konsolach obecnej generacji, tj. PlayStation 5 i Xboxach Series X/S.

Przy okazji ujawnienia terminu premiery The Inquisitora do sieci trafił pierwszy z planowanych trzech zakulisowych materiałów (poniżej) poświęconych procesowi produkcji. Jego bohaterem został Jamie Maclachlan, czyli aktor głosowy, który wcielił się w postać Mordimera Madderdina – protagonisty gry (jak również książkowego pierwowzoru) – w angielskiej wersji językowej. W polskiej w tej roli usłyszymy Michała Żurawskiego.

Maclachlan opowiedział o wyzwaniach związanych z odgrywaniem roli inkwizytora, jak i odczuciach związanych z charakterem postaci. Nie zabrakło również krótkich fragmentów gameplayu.

Przypomnę, że The Inquisitor to przygodowa gra akcji w klimacie fantasy z perspektywy trzeciej osoby, osadzona w alternatywnej rzeczywistości wykreowanej przez Jacka Piekarę, w której Jezus Chrystus zstąpił z krzyża i ukarał swoich oprawców. Gracze wcielą się w tytułowego inkwizytora, który z ramienia Kościoła Chrystusa Mściciela ma wyplenić zło i herezję z miasta Koenigstein.

The Inquistor we wrześniu doczekał się dema, które jednak przeszło bez większego echa. Gra wielokrotnie była również przedmiotem drwin ze strony graczy ze względu na oprawę graficzną, która znacznie odstaje od dzisiejszych standardów.

Marcin Przała

Marcin Przała

Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Grami interesuje się od najmłodszych lat, a szczególne miejsce w jego sercu zajmują Call of Duty 4: Modern Warfare i Dragon Age: Początek. Zamiłowanie do elektronicznej rozrywki sprawiło, że tematem jego pracy licencjackiej stało się zjawisko immersji. Dzisiaj przede wszystkim miłośnik soulslike'ów oraz klasycznych RPG-ów. Poza grami lubi literaturę z gatunku dark fantasy, a ponadto od wielu lat z zapartym tchem śledzi rozgrywki angielskiej Premier League, gdzie gra jego ukochany klub – Chelsea.

więcej