Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2019, 17:33

autor: aadamus

Nowe informacje o polskiej grze na bazie książek Jacka Piekary

Cykl Inkwizytorski doczeka się swojej cyfrowej adaptacji. Wrocławskie studio The Dust podpisało w dniu dzisiejszym umowę z Jackiem Piekarą, na mocy której wydane mają zostać dwie produkcje osadzone w tym uniwersum.

W grudniu ubiegłego roku donosiliśmy o podpisaniu listu intencyjnego między wrocławskim studiem The Dust oraz Jackiem Piekarą – jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy fantasy. Dziś nastąpił postęp w tej sprawie. Obie strony podpisały umowę, na mocy której rodzimy deweloper stworzyć ma gry na podstawie tzw. Cyklu Inkwizytorskiego.

Za sprawą studia The Dust Cykl Inkwizytorski doczeka się swojej cyfrowej adaptacji. - Nowe informacje o polskiej grze na bazie książek Jacka Piekary - wiadomość - 2019-03-25
Za sprawą studia The Dust Cykl Inkwizytorski doczeka się swojej cyfrowej adaptacji.

Na tę chwilę umowa dotyczy produkcji dwóch gier – po jednej na urządzenia stacjonarne (PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One) oraz sprzęt mobilny. Uwzględniono również potencjalną możliwość dalszej współpracy, której efektem miałaby być cała seria osadzona w wykreowanym przez Piekarę świecie. Wiadomo, że określone w umowie produkcje mają być przeznaczone dla dorosłych odbiorców i zawierać będą trudne decyzje moralne.

Dodatkowo autor zdecydował się udzielić autorskich praw majątkowych dotyczących produkcji, dystrybucji i sprzedaży gry planszowej, która również opierać się ma na Cyklu Inkwizytorskim. Licencja zacznie obowiązywać dopiero od 2024 roku, ponieważ do tego czasu znajduje się ona w rękach wydawnictwa RedImp Games.

Będzie to pierwszy tak ambitny projekt wrocławskiego studia. Jak do tej pory The Dust specjalizowało się w pomniejszych produkcjach, przeznaczonych na platformy mobilne.

Cykl Inkwizytorski to ciesząca się dużą popularnością seria powieści. Ich akcja dzieje się w alternatywnej rzeczywistości, w której Jezus Chrystus nie umarł na krzyżu, tylko zstąpił z niego, by ukarać swoich prześladowców. Głównym bohaterem, z którym przychodzi czytelnikom poznawać ten mroczny świat, jest Mordimer Madderdin – Inkwizytor Jego Ekscelencji biskupa Hez-Hezronu. Na całą serię składa się obecnie 11 książek.

Wspomnieć warto, że Jacek Piekara ma doświadczenie z cyfrową rozrywką. Pisarz należał do redakcji Gamblera – nieistniejącego już pisma o grach. Udzielał się także między innymi w Clicku!, GameRankingu oraz Świecie Gier Komputerowych. Doświadczenie autora może być więc pomocne dla studia The Dust.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
I, the Inquisitor

I, the Inquisitor