Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2019, 18:09

autor: Entelarmer

Mistrzostwa Świata w Fortnite z 40 milionami dolarów w puli nagród

Firma Epic Games ogłosiła Mistrzostwa Świata w Fortnite. Przez dwa miesiące gracze będą mogli walczyć o udział w finałowych rozgrywkach w Nowym Jorku oraz nagrody o wartości 40 milionów dolarów.

Mistrzostwa świata w Fortnite: Battle Royale będą jedną z atrakcji tegorocznych wakacji. - Mistrzostwa Świata w Fortnite z 40 milionami dolarów w puli nagród  - wiadomość - 2019-03-25
Mistrzostwa świata w Fortnite: Battle Royale będą jedną z atrakcji tegorocznych wakacji.

O popularności Fortnite nie trzeba nikogo przekonywać. Ostatnie udostępnione statystyki dobitnie udowadniały, że produkcja Epic Games cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Gra zdążyła też zawitać na turnieje e-sportowe, ale najwyraźniej to za mało dla twórców. Firma ogłosiła mistrzostwa świata w Fortnite Battle Royale, z pulą nagród przewidzianą na 40 milionów dolarów.

Zawody zostaną podzielone na dwa etapy, a pierwszym z nich będą sieciowe kwalifikacje. Od 13 kwietnia gracze będą mogli brać udział w weekendowych zmaganiach, osobnych dla każdego regionu (tj. Europy, Azji etc.). Walka o awans do finałowych rozgrywek potrwa do 16 czerwca, a w każdym tygodniu będzie można zdobyć nagrody o wartości miliona dolarów. Najlepsi zawodnicy otrzymają zaproszenie do finałów, które odbędą się 26-28 lipca w Nowym Jorku. Tam najlepsi z najlepszych będą rywalizować o tytuł mistrzowski oraz łupy o wartości 30 miliona dolarów. Epic Games przewiduje też atrakcje związane z trybem kreatywnym, dodanym w ostatnim sezonie Fortnite: Battle Royale, ale na razie nie zdradzono nic więcej. Szczegółowe informacje na temat harmonogramu oraz regulamin zawodów znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia.

Epic nie zamierza oszczędzać na nadchodzących zawodach. - Mistrzostwa Świata w Fortnite z 40 milionami dolarów w puli nagród  - wiadomość - 2019-03-25
Epic nie zamierza oszczędzać na nadchodzących zawodach.
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.