Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2019, 13:00

Fortnite z prawie 250 mln graczy i nowym rekordem aktywności

Fortnite ma już prawie 250 mln zarejestrowanych użytkowników. Z kolei nowy rekord aktywności dla tej gry wynosi ponad 10 mln osób bawiących się jednocześnie.

Fortnite to prawdziwy fenomen. - Fortnite z prawie 250 mln graczy i nowym rekordem aktywności - wiadomość - 2019-03-21
Fortnite to prawdziwy fenomen.

Prezes Epic Games, Tim Sweeney, ma powody do zadowolenia. Podczas panelu zorganizowanego na Game Developers Conference pochwalił się, że Fortnite lada chwila przekroczy 250 milionów zarejestrowanych użytkowników.

Wynik ten robi duże wrażenie, podobnie jak tempo rozwoju gry. W styczniu 2018 roku Fortnite miało bowiem 40 mln zarejestrowanych graczy. Pięć miesięcy później liczba ta wzrosła do 125 mln, a w listopadzie było to już 200 mln.

Tim Sweeney zdradził również, że nowym rekordem dla Fortnite jest 10,8 mln osób bawiących się jednocześnie. Ponadto prezes Epic Games pochwalił się, że 35% użytkowników stanowią kobiety, co jest dużym osiągnięciem w przypadku strzelanki, gdyż produkcje z tego gatunku w większości są kompletnie zdominowane przez mężczyzn.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Fortnite zarobił 2,4 mld dolarów, a zysk całego Epic Games za 2018 rok wyniósł 3 mld dolarów. Takie sumy powodują, że firma jest w stanie płacić innym deweloperom za udostępnianie pecetowych produkcji wyłącznie za pośrednictwem Epic Games Store. Najnowszymi zdobyczami tego typu stały się m.in. gry The Outer Worlds, Control, The Sinking City oraz Industries of Titan.

Obecnie nie tylko Epic Games Store i Fortnite zaprzątają uwagę firmy. Cały czas rozwijany jest również silnik Unreal Engine. Podczas Game Developers Conference pokazano nowe demo technologiczne, koncentrujące się na możliwościach systemu Chaos, odpowiadającego za fizykę obiektów i destrukcję otoczenia. Rozwiązanie to pojawi się w wersji 4.23 silnika, która ukaże się w czerwcu tego roku.

  1. Oficjalna strona gry