Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2019, 13:05

autor: AlexB

The Sinking City też w Epic Games Store. Wymagania sprzętowe ujawnione

Poznaliśmy nieco szczegółów na temat wydania The Sinking City, czyli nowej przygodówki inspirowanej twórczością H.P. Lovecrafta od studia Frogwares, ekskluzywnie w Epic Games Store. Ponadto ujawniono wymagania sprzętowe tytułu.

Dlaczego Epic?

Podczas wczorajszej konferencji firmy Epic na GDC 2019 dowiedzieliśmy się, że The Sinking City - czyli trzecioosobowa przygodówka inspirowana twórczością H.P. Lovecrafta - będzie jednym z tytułów ekskluzywnych dla Epic Games Store. Spowodowało to spore poruszenie, dlatego Bigben Interactive oraz ukraińskie studio Frogwares, które jest odpowiedzialne za stworzenie tego tytułu, opublikowały na Steamie krótkie Q&A, w którym rozjaśniają nieco sytuację. Przede wszystkim podkreślili oni, że umowa na wyłączność obejmuje okres wyłącznie jednego roku. Potem wydawca i deweloperzy „rozważą”, czy produkcja pojawi się również na innych platformach cyfrowej dystrybucji, jak Steam czy GOG.

Przygoda z Wielkimi Przedwiecznymi na PC? Przez rok tylko na Epic Games Store. - The Sinking City też w Epic Games Store. Wymagania sprzętowe ujawnione - wiadomość - 2019-03-21
Przygoda z Wielkimi Przedwiecznymi na PC? Przez rok tylko na Epic Games Store.

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku chociażby Metro Exodus, w dniu premiery, która nastąpi 27 czerwca bieżącego roku, zarówno cyfrowe, jak i fizyczne pecetowe kopie The Sinking City będą wymagały zainstalowania klienta Epic Games Store. Przypominamy, że tytuł zmierza również na PlayStation 4 oraz Xboksa One. Wersje te będą rzecz jasna zwolnione z konieczności posiadania konta na platformie firmy Epic.

Wieści o czasowej ekskluzywności The Sinking City nie u wszystkich wzbudziły entuzjazm. - The Sinking City też w Epic Games Store. Wymagania sprzętowe ujawnione - wiadomość - 2019-03-21
Wieści o czasowej ekskluzywności The Sinking City nie u wszystkich wzbudziły entuzjazm.

Dlaczego w ogóle Bigben Interactive oraz Frogwares zdecydowali się na umowę z Epic Games? Jej szczegóły są poufne, lecz jednym z argumentów było lepsze wsparcie dla twórców, zwłaszcza tych używających Unreal Engine, na którym działa The Sinking City. Całe porozumienie ma zapewnić dostarczenie jak najlepszych doświadczeń dla graczy teraz i w przyszłości.

Wymagania sprzętowe

Z mniej kontrowersyjnych tematów, na karcie The Sinking City w Epic Games Store pojawiły się oficjalne wymagania sprzętowe tytułu. Jeśli zatem przymierzacie się do kupna pecetowej wersji najnowszego dzieła studia Frogwares, to warto się z nimi zapoznać:

Minimalne wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows 10 (64-bitowy)
 2. Procesor: Intel Core i5-2500 3,3 GHz / AMD FX-8300 3,3 GHz
 3. Karta graficzna: NVIDIA GeForce 770 GTX 4096 MB / ATI R9 380X 4096 MB lub lepsza
 4. Pamięć RAM: 8 GB
 5. DirectX: Wersja 11
 6. Dostępne miejsce na dysku: 40 GB

Rekomendowane wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows 10 (64-bitowy)
 2. Procesor: Intel Core i7-3770 3,5 GHz / AMD FX-8350 4,0 GHz, Ryzen 5 – 1400 lub lepszy
 3. Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 970 (4GB VRAM z Shader Model 5.0) / AMD Radeon R9 290 lub lepsza
 4. Pamięć RAM: 8 GB
 5. DirectX: Wersja 11
 6. Dostępne miejsce na dysku: 40 GB

Jeśli jesteście ciekawi, jak The Sinking City prezentuje się w akcji, to możecie obejrzeć chociażby opublikowany miesiąc temu czterominutowy fragment rozgrywki. Jest on dostępny tutaj.

 1. Oficjalna strona gry The Sinking City
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Sinking City

The Sinking City