Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2019, 13:05

autor: AlexB

The Sinking City też w Epic Games Store. Wymagania sprzętowe ujawnione

Poznaliśmy nieco szczegółów na temat wydania The Sinking City, czyli nowej przygodówki inspirowanej twórczością H.P. Lovecrafta od studia Frogwares, ekskluzywnie w Epic Games Store. Ponadto ujawniono wymagania sprzętowe tytułu.

Dlaczego Epic?

Podczas wczorajszej konferencji firmy Epic na GDC 2019 dowiedzieliśmy się, że The Sinking City - czyli trzecioosobowa przygodówka inspirowana twórczością H.P. Lovecrafta - będzie jednym z tytułów ekskluzywnych dla Epic Games Store. Spowodowało to spore poruszenie, dlatego Bigben Interactive oraz ukraińskie studio Frogwares, które jest odpowiedzialne za stworzenie tego tytułu, opublikowały na Steamie krótkie Q&A, w którym rozjaśniają nieco sytuację. Przede wszystkim podkreślili oni, że umowa na wyłączność obejmuje okres wyłącznie jednego roku. Potem wydawca i deweloperzy „rozważą”, czy produkcja pojawi się również na innych platformach cyfrowej dystrybucji, jak Steam czy GOG.

Przygoda z Wielkimi Przedwiecznymi na PC? Przez rok tylko na Epic Games Store. - The Sinking City też w Epic Games Store. Wymagania sprzętowe ujawnione - wiadomość - 2019-03-21
Przygoda z Wielkimi Przedwiecznymi na PC? Przez rok tylko na Epic Games Store.

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku chociażby Metro Exodus, w dniu premiery, która nastąpi 27 czerwca bieżącego roku, zarówno cyfrowe, jak i fizyczne pecetowe kopie The Sinking City będą wymagały zainstalowania klienta Epic Games Store. Przypominamy, że tytuł zmierza również na PlayStation 4 oraz Xboksa One. Wersje te będą rzecz jasna zwolnione z konieczności posiadania konta na platformie firmy Epic.

Wieści o czasowej ekskluzywności The Sinking City nie u wszystkich wzbudziły entuzjazm. - The Sinking City też w Epic Games Store. Wymagania sprzętowe ujawnione - wiadomość - 2019-03-21
Wieści o czasowej ekskluzywności The Sinking City nie u wszystkich wzbudziły entuzjazm.

Dlaczego w ogóle Bigben Interactive oraz Frogwares zdecydowali się na umowę z Epic Games? Jej szczegóły są poufne, lecz jednym z argumentów było lepsze wsparcie dla twórców, zwłaszcza tych używających Unreal Engine, na którym działa The Sinking City. Całe porozumienie ma zapewnić dostarczenie jak najlepszych doświadczeń dla graczy teraz i w przyszłości.

Wymagania sprzętowe

Z mniej kontrowersyjnych tematów, na karcie The Sinking City w Epic Games Store pojawiły się oficjalne wymagania sprzętowe tytułu. Jeśli zatem przymierzacie się do kupna pecetowej wersji najnowszego dzieła studia Frogwares, to warto się z nimi zapoznać:

Minimalne wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows 10 (64-bitowy)
 2. Procesor: Intel Core i5-2500 3,3 GHz / AMD FX-8300 3,3 GHz
 3. Karta graficzna: NVIDIA GeForce 770 GTX 4096 MB / ATI R9 380X 4096 MB lub lepsza
 4. Pamięć RAM: 8 GB
 5. DirectX: Wersja 11
 6. Dostępne miejsce na dysku: 40 GB

Rekomendowane wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows 10 (64-bitowy)
 2. Procesor: Intel Core i7-3770 3,5 GHz / AMD FX-8350 4,0 GHz, Ryzen 5 – 1400 lub lepszy
 3. Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 970 (4GB VRAM z Shader Model 5.0) / AMD Radeon R9 290 lub lepsza
 4. Pamięć RAM: 8 GB
 5. DirectX: Wersja 11
 6. Dostępne miejsce na dysku: 40 GB

Jeśli jesteście ciekawi, jak The Sinking City prezentuje się w akcji, to możecie obejrzeć chociażby opublikowany miesiąc temu czterominutowy fragment rozgrywki. Jest on dostępny tutaj.

 1. Oficjalna strona gry The Sinking City