Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2019, 13:56

autor: Aquma

Gracze udają Belgów, by uniknąć lootboksów w Apex Legends

Gracze Apex Legends podszywają się pod Belgów, by oszukać produkcję Respawn Entertainment i otrzymywać zamiast niektórych lootboksów materiały umożliwiające stworzenie wybranego przedmiotu.

Sprytni gracze znaleźli sposób na oszukanie Apex Legends. - Gracze udają Belgów, by uniknąć lootboksów w Apex Legends - wiadomość - 2019-03-21
Sprytni gracze znaleźli sposób na oszukanie Apex Legends.

W SKRÓCIE:

  1. w ramach udostępnionej niedawno przepustki sezonowej Apex Legends otrzymujemy lootboksy z losową zawartością;
  2. gracze znaleźli sposób, by zamiast skrzynek dostawać materiały umożliwiające tworzenie konkretnych przedmiotów;
  3. wymaga to zmiany lokalizacji na Belgię w ustawieniach programu Origin.

Portal Rock, Paper, Shotgun donosi, że gracze, którzy wykupili przepustkę sezonową w strzelance battle royale Apex Legends, znaleźli sposób, by zastąpić przyznawane za rozwijanie Battle Passa, losowo generowane nagrody (zamknięte w tzw. lootboksach) materiałami potrzebnymi do tworzenia przedmiotów. Dzięki temu nie muszą liczyć na ślepy traf – mają kontrolę nad tym, co w danym momencie zdobędą. By osiągnąć taki rezultat, wystarczy… podać się za Belga.

Jest to możliwe, ponieważ belgijskie prawo zakazuje niektórych rodzajów płatnych lootboksów, dlatego też mieszkańcy tego kraju grają w oparciu o nieco inny system progresji. W pewnym uproszczeniu: za rozwijanie przepustki Battle Pass Belgowie otrzymują mniej nagród niż użytkownicy z innych krajów, jednak w zamian mogą wybrać, co dostaną. Należy przy tym zaznaczyć, że w lootboksach w Apex Legends znajdziemy wyłącznie przedmioty kosmetyczne.

Gracze udają Belgów, by uniknąć lootboksów w Apex Legends - ilustracja #2

Chcesz poćwiczyć w drużynie? Poznać innych graczy? Masz pytania odnośnie turnieju? Wpadnij na naszą grupę Apex Legends [POLSKA].

By „przebrać się za Belga”, wystarczy zmienić lokalizację w ustawieniach usługi Origin (gracze bawiący się na innych platformach sprzętowych mogą popróbować z ustawieniami konsoli, ale trudno powiedzieć, czy przyniesie to podobne efekty). Warto odnotować, że trik zadziała także wtedy, gdy zastosujemy go po wykupieniu przepustki. Sztuczka zmienia jednak działanie wyłącznie tych skrzynek, które są częścią Battle Passa – pozostałe lootboksy, przyznawane za zwyczajne postępy w rozgrywce, funkcjonują wedle normalnych zasad (ponieważ nie trzeba za nie płacić).

Lootboks w Apex Legends w pełnej okazałości.
Lootboks w Apex Legends w pełnej okazałości.

Niestety, wydaje się dość prawdopodobne, że firma Electronic Arts poszuka jakiegoś rozwiązania, które uniemożliwi korzystanie z podobnych praktyk – skrzynki przyznawane w ramach przepustki mają być przecież swoistą zachętą, nakłaniającą graczy do częstszego wydawania pieniędzy na lootboksy, czego „fałszywi Belgowie” raczej robić nie będą. Pozostaje mieć nadzieję, że lekarstwo nie będzie gorsze od choroby, a nagły wzrost liczby „belgijskich graczy” nie odbije się negatywnie na prawdziwych mieszkańcach tego kraju.

Apex Legends zadebiutowało 4 lutego na PC, PlayStation 4 i Xboksie One. Gra okazała się prawdziwym hitem, przyciągając dziesiątki milionów graczy. Przepustkę sezonową do tego tytułu można kupić od kilku dni i kosztuje ona 980 monet Apex (albo też 2800 monet, jeśli chcemy od razu odblokować pierwsze 25 poziomów).

  1. Apex Legends – strona oficjalna