Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 listopada 2018, 09:33

autor: Adrian Werner

Fortnite z ponad 200 mln zarejestrowanych użytkowników

Firma Epic Games ogłosiła, że liczba zarejestrowanych użytkowników gier Fortnite i Fortnite: Battle Royale przekroczyła 200 mln osób. To więcej, niż wynosi populacja znacznej części Europy.

Fortnite to jeden z największych fenomenów ostatnich lat. - Fortnite z ponad 200 mln zarejestrowanych użytkowników - wiadomość - 2018-11-29
Fortnite to jeden z największych fenomenów ostatnich lat.

Szefowie Epic Games mają powody do zadowolenia. Firma pochwaliła się, że Fortnite ma już ponad 200 milionów zarejestrowanych użytkowników. Wynik ten sam w sobie jest imponujący, ale równie duże wrażenie robi tempo wzrostu popularności gry. W styczniu tego roku produkcja miała bowiem „tylko” 40 mln zarejestrowanych graczy, a w czerwcu – 125 mln.

Oczywiście, nie każda osoba z tych ponad 200 mln regularnie gra w Fortnite. Jednak pod tym względem produkcja również osiąga doskonałe wyniki. Kilka tygodni temu, po debiucie na rynku koreańskim, w tytuł bawiło się jednocześnie 8,3 mln graczy.

Eksplozja popularności Fortnite w tym roku jest w dużej części spowodowana ekspansją na kolejne platformy. W kwietniu gra trafiła na mobilny system iOS, a w czerwcu zadebiutowała na konsoli Nintendo Switch. Z kolei w październiku wersja beta na Androida została udostępniona wszystkim zainteresowanym.

Do tego grze mocno pomaga fakt, że pozwala na wspólną zabawę użytkownikom wielu platform. Praktycznie każdy ma przynajmniej jedno urządzenie, na którym może uruchomić Fortnite. Nic zatem dziwnego, że tytuł został wybrany najlepszą grą roku w plebiscycie Golden Joystick Awards, gdzie nagrody przydzielane są na podstawie głosów samych graczy.

Studio Epic Games robi co może, aby utrzymać wysokie zainteresowanie graczy. Firma przeznaczyła 100 milionów dolarów na nagrody w e-sportowych turniejach w sezonie 2018-2019. Do tego gra regularnie otrzymuje duże aktualizacje. Wczoraj ukazał się patch opatrzony numerem 6.31, który wprowadził m.in. tryb okresowy w postaci Naparzanki, epicką i legendarną wersję strzelby pompki oraz nową bohaterkę w module Ratowanie świata.

  1. Oficjalna strona gry