Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2018, 11:38

autor: Movis

Fortnite – premiera w Korei i 8,3 miliona graczy jednocześnie

Po udanym debiucie Fortnite w Korei przedstawiciel firmy Epic Games w tym kraju ogłosił, że zanotowano rekord graczy jednocześnie rywalizujących o wygraną w Battle Royale. 8,3 miliona użytkowników to liczba ponad dwukrotnie większa od ostatniego zarejestrowanego rekordu.

Fortnite to potęga. - Fortnite – premiera w Korei i 8,3 miliona graczy jednocześnie - wiadomość - 2018-11-09
Fortnite to potęga.

Fortnite i Fortnite: Battle Royale zadebiutowały w tym tygodniu na rynku koreańskim. Nowa fala azjatyckich użytkowników pozwoliła na ustanowienie rekordu osób grających jednocześnie, który wyniósł 8,3 mln zawodników starających się w tym samym czasie o Królewskie Zwycięstwo. Liczba początkowo została ogłoszona w wywiadzie zorganizowanym przez koreańską odnogę Epic Games, ale nie może być mowy o pomyłce w tłumaczeniu – serwis VG 24/7 sprawdził bowiem informację u przedstawiciela Epic... dwukrotnie.

Największym hitem okazał się oczywiście darmowy tryb PvP. Klienty z grą zostały zainstalowane w sieci kafejek PC Bang, a ich goście byli zachęcani do kompletowania specjalnie przygotowanych wyzwań. Na mapie battle royale znalazł się nawet wirtualny odpowiednik tych placówek w grze – Keyboard Kings.

Ciekawostką jest fakt, że poprzedni rekord – ustanowiony w lutym tego roku – wynosił „zaledwie” 3,4 mln graczy i liczba ta sprawiła znaczne problemy z serwerami. Jak widać Epic zainwestowało od tego czasu w dużo potężniejszą infrastrukturę.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Fortnite
  2. Fortnite: Battle Royale - poradnik do gry