Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2018, 13:18

100 mln dolarów w puli nagród Fortnite w sezonie 2018-2019

Firma Epic Games ogłosiła, że w sezonie 2018-2019 na nagrody w e-sportowych rozgrywkach Fortnite wyda sto milionów dolarów.

Epic Games nie zamierza oszczędzać na turniejach. - 100 mln dolarów w puli nagród Fortnite w sezonie 2018-2019 - wiadomość - 2018-05-22
Epic Games nie zamierza oszczędzać na turniejach.

Studio Epic Games ma wielkie ambicje e-sportowe. Firma ogłosiła, że w nadchodzącym sezonie 2018-2019 na nagrody dla zwycięzców w oficjalnych potyczkach Fortnite przeznaczy 100 milionów dolarów. Dla porównania, zeszłoroczna edycja turnieju Dota 2 International 7 miała pulę nagród w wysokości 24,6 mln dolarów.

Niestety, nie podzielono się żadnymi konkretami. Studio zdradziło jedynie, że jego podejście do tej kwestii będzie inne niż u konkurencji. Twórcy chcą skoncentrować się na czystej radości z grania oraz śledzenia potyczek innych ludzi. Nie wiemy na razie, kiedy ruszy sezon 2018-2019, ale możliwe, że rozpocznie go turniej podczas tegorocznych targów E3.

Przypomnijmy, że Fortnite zadebiutowało w zeszłym roku na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4. Popularność projektu eksplodowała po udostępnieniu w modelu free-to-play modułu Fortnite: Battle Royale.

Według raportu firmy analitycznej The Great Setup w marcu tego roku Fortnite było trzecią najpopularniejszą produkcją pecetową, dając się wyprzedzić jedynie League of Legends oraz Playerunknown's Battlegrounds. Tytuł stał się również największą konsolową grą free-to-play w historii.

Skala sukcesu gry jest tym większa, że nie ogranicza się ona do pecetów i konsol. W kwietniu tego roku zadebiutowało wydanie na iOS, które okazał się zaskakująco dobre, skutecznie przenosząc na ekrany dotykowe urok pierwowzoru i umożliwiając nawet wspólną zabawę graczom mobilnym oraz użytkownikom innych platform.

Produkcja cały czas się zresztą rozwija. W zeszłym tygodniu zadebiutował patch 4.2, a kilka dni temu ogłoszono, że wydanie na Androida ukaże się latem.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Fortnite Battle Royale kontra PUBG - czym różnią się obie te gry?