Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2018, 16:29

autor: Vergil

Patch 4.2 do Fortnite – jabłka i poprawiona lokalizacja dźwięków

Na serwerach Fortnite wylądowała kolejna łatka, tym razem oznaczona numerem 4.2. Jak to zazwyczaj bywa, autorzy nie tylko zdeptali szereg bugów, lecz także wprowadzili kilka zmian i nowości.

Fortnite i Fortnite: Battle Royale doczekały się łatki oznaczonej numerem 4.2, która wprowadza szereg zmian zarówno w trybie Battle Royale, jak i w module Ratowanie świata. W pierwszym z wymienionych wariantów rozgrywki najważniejsze nowości to zwiększona częstotliwość otrzymywania aktualizacji serwera z dwudziestu do trzydziestu odświeżeń na minutę, poprawa wczytywania zasobów (dzięki czemu gra powinna „ciąć” w znacznie mniejszym stopniu, a dodatkowo postacie i budynki powinny wczytywać się szybciej) czy wreszcie wzbogacenie sfery audio o kolejną warstwę, co w domyśle ma pomóc graczom w odróżnieniu kroków słyszanych nad i pod nimi (drewno od teraz będzie skrzypieć, kamień chrzęścić, z kolei chodząc po metalu, usłyszymy charakterystyczne stuknięcia).

Choć „klasyczny” Fortnite nie odchodzi w odstawkę, dysproporcje w nowościach wyraźnie wskazują na to, która z pozycji jest oczkiem w głowie Epic Games. - Patch 4.2 do Fortnite – jabłka i poprawiona lokalizacja dźwięków - wiadomość - 2018-05-17
Choć „klasyczny” Fortnite nie odchodzi w odstawkę, dysproporcje w nowościach wyraźnie wskazują na to, która z pozycji jest oczkiem w głowie Epic Games.

Co poza tym? Przede wszystkim nowy przedmiot, którym są jabłka przywracające po zjedzeniu pięć punktów życia; w przeciwieństwie do bandaży można ich używać do przywrócenia pełnego paska zdrowia. Twórcy pokusili się też o implementację karabinu szturmowego (krótka seria) o epickiej i legendarnej klasie rzadkości, a także zredukowali obrażenia od pułapek; po instalacji patcha te ostatnie będą zabierać swoim ofiarom nie 125 (jak do tej pory), lecz 75 punktów zdrowia (co praktycznie uniemożliwia eliminację oponenta niemającego tarczy przy pomocy jednych sideł). Oprócz tego pecetowi i konsolowi gracze mogą skorzystać z opcji automatycznego podnoszenia łupów. Autorzy nie zapominają też o osobach bawiących się na urządzeniach mobilnych, które mogą skorzystać z opcji personalizacji interfejsu; poza tym ograniczono liczbę graffiti wyświetlanych jednocześnie.

W trybie Ratowanie świata łatka wnosi przede wszystkim tak zwany Przerzutnik profitów, przy pomocy którego gracze mogą wybierać i ulepszać konfiguracje profitów swoich ulubionych broni i pułapek. Wśród nowości znalazło się również miejsce na nową broń, czyli Poczwórną wyrzutnię. Poza tym autorzy pochylili się nad rozmaitymi kwestami związanymi z balansem rozgrywki i uporali się z wieloma bugami.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Fortnite
  2. Fortnite: Battle Royale - poradnik do gry