Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 18 maja 2018, 18:36

autor: Ender

Fortnite na Androidzie latem tego roku

Od ponad dwóch miesięcy Fortnite dostępny jest na urządzeniach z systemem iOS. Twórcy potwierdzili właśnie, że produkcja trafi na Androida latem tego roku. Gra będzie posiadać wszystkie wprowadzone, a także planowane łatki i patche, ulepszające interfejs i poprawiające stabilność.

Mobilna wersja Fortnite: Battle Royale trafiła na urządzenia z system iOS w połowie marca tego roku. Początkowo dostępna była ona tytko w zamkniętej wersji beta, ale bardzo szybko została udostępniona wszystkim chętnym. Podobnie jak jego pecetowo-konsolowy odpowiednik, tytuł okazał się ogromnym sukcesem, z miejsca wspinając się na listy najpopularniejszych aplikacji w ekosystemie Apple'a, przynosząc twórcom tygodniowo miliony dolarów. Osoby, które nie posiadają sprzętu z jabłuszkiem, z zazdrością spoglądały na grę wyczekując jakichkolwiek nowych wieści o jej wersji na Androida. W najnowszym wpisie na blogu deweloperskim Epic Games potwierdziło, że tytuł pojawi się na tej platformie jeszcze latem tego roku. Na razie nie znamy jednak szczegółów na jego temat.

Wiemy natomiast, że Epic Games zapowiedziało kolejne poprawki dla mobilnego Fortnite, które w najbliższych miesiącach trafią na iOS-a, a w przyszłości także na Androida. Twórcy planują umożliwić pełną indywidualizację jego dotykowego interfejsu. Gracze będą mogli dowolnie wybierać, gdzie i jak będą wyświetlane przyciski sterowania. Trwają również prace nad implementacją czatu głosowego, który obsługiwać będzie komunikację pomiędzy posiadaczami wielu różnych platform sprzętowych, a także możliwośą wyciszania wybranych uczestników gry. Poza stabilnością działania, poprawione zostaną także liczne elementy rozgrywki, jak automatyczne bieganie czy celowanie. Tryb oszczędzania energii pozwoli natomiast przedłużyć zabawę kosztem jakości oprawy graficznej. Zmianie ulegnie także sposób aktualizacji tytułu. Twórcy chcą zmniejszyć objętość plików instalacyjnych, na którą narzekają fani. Wszystkie te poprawki będą pojawiały się regularnie w kolejnych łatkach.

Wersja gry na iOS przynosi tygodniowo miliony dolarów zysku - Fortnite na Androidzie latem tego roku - wiadomość - 2018-05-19
Wersja gry na iOS przynosi tygodniowo miliony dolarów zysku
  1. Oficjalna strona Fortnite