Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 listopada 2018, 16:40

autor: AlexB

Fortnite patch 6.31 - tryb okresowy Naparzanka i legendarna strzelba pompka

Epic Games wypuściło kolejną aktualizację do gier Fortnite oraz Fortnite: Battle Royale. Wprowadza ona między innymi nowy tryb okresowy – Naparzankę, epicką i legendarną wersję strzelby pompki oraz niespotykaną dotąd bohaterkę w module Ratowanie świata.

Popularność Fortnite'a na świecie wciąż jest ogromna, zatem Epic Games nie ustaje w wysiłkach, by dostarczyć graczom nowości i usprawnienia. Kolejny owoc ich starań w postaci aktualizacji oznaczonej numerem 6.31 ujrzał światło dzienne. Co takiego się w niej znajduje?

Battle Royale

Zacznijmy od bardziej popularnego Fortnite: Battle Royale. Wraz z aktualizacją 6.31 zadebiutował w nim nowy tryb okresowy – Naparzanka. 40 graczy jest w nim podzielona na dwie drużyny, których celem jest jak najszybsze zdobycie 100 likwidacji. Zawodnicy mają dostęp jedynie do broni niepospolitych lub lepszych, zatem można się trochę pobawić.

Kto pierwszy zaliczy 100 eliminacji? - Fortnite patch 6.31 - tryb okresowy Naparzanka i legendarna strzelba pompka - wiadomość - 2018-11-28
Kto pierwszy zaliczy 100 eliminacji?

Skoro o orężu mowa, najnowszy patch dodał epicką i legendarną wersję strzelby pompki. Ta pierwsza zadaje maksymalnie 105 punktów obrażeń, a druga 110. Można je znaleźć w łupach, skrzyniach, zrzutach zaopatrzenia i automatach do sprzedaży przedmiotów. Warto też zaznaczyć, że zmian doczekała się zwykła pompka. Siła jej ataku została zwiększona do 95 oraz 100 punktów, lecz będzie malała proporcjonalnie do odległości, w jakiej znajduje się cel.

Ponadto utrudniono nieco życie miłośnikom wieżyczek. Częstotliwość ich występowania została zmniejszona z 1,719% do 0,915%. Zmieniono również system kolizji (hitbox), przez co łatwiej jest teraz zlikwidować operatora działka, oraz usunięto możliwość jego naprawy.

Strzelba pompka jest zabójcza na bliskich dystansach. - Fortnite patch 6.31 - tryb okresowy Naparzanka i legendarna strzelba pompka - wiadomość - 2018-11-28
Strzelba pompka jest zabójcza na bliskich dystansach.

Jeśli powyższe nowości to dla Was za mało, możecie jeszcze wziąć udział w nowym turnieju - Laboratorium turniejowym Alchemika. W jego ramach testowane są tryby okresowe, lecz na nieco zmienionych zasadach. Warto pamiętać, że mechanika tych zawodów będzie się stale zmieniała. Więcej na ten temat, wraz z początkowymi ustawieniami zabawy, znajdziecie w odpowiednim segmencie tutaj.

Prócz tego wszystkiego, nowy patch balansuje rozgrywkę, naprawia liczne błędy, zwiększa wydajność czy ulepsza animacje. Dodano też ciekawą funkcję, która pozwala na stawianie znaczników bez konieczności uruchamiania mapy pełnoekranowej. Wystarczy tylko spojrzeć na wybrane miejsce i wcisnąć odpowiedni klawisz. Uwaga! Czynność ta jest domyślnie dostępna tylko w trybie walki.

Ratowanie Świata

W Ratowaniu Świata również pojawiło się sporo nowości. W patchu 6.31 zadebiutowała legendarna Budownicza Airheart. Jej główną umiejętnością jest możliwość ustawienia Egzoszkieletu Wartowniczo Kierunkowo Anihilującego (EWKA), z którego może skorzystać dowolny towarzysz i zalewać przeciwników gradem kul (przynajmniej do momentu, aż skończy mu się amunicja).

Nowa Budownicza dość jasno nawiązuje do pewnej postaci historycznej. - Fortnite patch 6.31 - tryb okresowy Naparzanka i legendarna strzelba pompka - wiadomość - 2018-11-28
Nowa Budownicza dość jasno nawiązuje do pewnej postaci historycznej.

Z nową aktualizacją dodano również drugą część wątku Dolina Samowitości. Zawiera ona między innymi 21 zadań oraz fabularną postać Carlosa, basisty Wäty Stalowej, czyli legendarną wersję Żołnierza Szokowca. Wśród atrakcji nie zabrakło również niespotykanej dotąd broni. Jest nią łopata Sześć stóp pod ziemią, która działa nieco jak lżejszy młot dwuręczny, lecz zadaje większe obrażenia i ma mniejszą siłę trafienia. Będzie ona dostępna w sklepie od przyszłego czwartku do 6 grudnia, do godziny 1:00 czasu polskiego.

Ponadto łatka eliminuje szereg błędów, związanych chociażby z wyświetlaniem interfejsu.

Ostatnia aktualizacja: 2018-11-27

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach