Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 listopada 2018, 09:12

autor: Aquma

Premiera Artifact – karcianki od Valve

Dziś na rynku debiutuje pecetowa wersja Artifact – karcianki od firmy Valve, znanej m.in. ze stworzenia kultowej serii FPS-ów Half-Life. Produkcja jest dostępna za pośrednictwem platformy Steam.

Nowa gra Valve trafi dziś na rynek. - Premiera Artifact – karcianki od Valve - wiadomość - 2018-11-29
Nowa gra Valve trafi dziś na rynek.

ARTIFACT W SKRÓCIE:

  1. Deweloper: Valve Corporation
  2. Wydawca: Valve Corporation
  3. Gatunek: karcianka
  4. Platformy: PC, iOS, Android
  5. Data premiery: 28 listopada 2018 r. (PC), 2019 (AND, iOS)

Dziś (w Polsce dopiero późnym wieczorem – około północy lub trochę wcześniej) na rynku debiutuje Artifact – osadzona w fantastycznym uniwersum DOTA 2 gra karciana autorstwa znanego dewelopera Valve Corporation, odpowiedzialnego m.in. za stworzenie kultowej serii FPS-ów Half-Life. Produkcja trafia na PC, oczywiście za pośrednictwem należącej do firmy platformy Steam (niestety, jest dostępna wyłącznie po angielsku). Twórcy planują także wersję na urządzenia mobilne, jednak ta pojawi się dopiero w przyszłym roku. Warto odnotować, że w przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów (m.in. popularnego Hearthstone czy polskiego Gwinta), Artifact nie jest grą free-to-play, a tytułem płatnym, dostępnym w cenie 75,99 zł.

Omawiana produkcja oferuje dość klasyczny model rozgrywki – gracze wykładają karty bohaterów na stole, który podobnie jak kiedyś w Gwincie podzielony jest na trzy linie. Tym, co wyróżnia grę Valve, jest fakt, że nie ma żadnych ograniczeń w zakresie ilości kart, które możemy mieć na ręce, ani też tych, które mogą znajdować się w grze w danym momencie. Jeśli chcecie zalać przeciwnika falą potworów, nic Wam w tym nie przeszkodzi (poza samym rywalem, rzecz jasna). Więcej na temat rozgrywki przeczytacie tutaj.

Ciekawym pomysłem jest też umożliwienie graczom wymieniania się kartami za pośrednictwem rynku Steam – dzięki temu popyt automatycznie regulował będzie ceny poszczególnych wirtualnych „kartoników”, a gra ma bardziej przypominać tradycyjną karciankę, stawiając mocniejszy nacisk na aspekt społecznościowy i budowanie talii (dlatego też nie znajdziemy w niej żadnych trybów single player – poza samouczkiem). Karty zdobędziemy także wykonując niektóre aktywności lub kupując paczki bezpośrednio od Valve.

  1. Artifact – strona oficjalna