Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2018, 10:15

autor: AlexB

Fortnite z odświeżoną mapą i 40 milionami zarejestrowanych graczy

Firma Epic Games pochwaliła się kolejnym kamieniem milowym, jaki osiągnęły ich najnowsze dzieła, strzelaniny sieciowe Fortnite i Fortnite: Battle Royale. W tytułach zarejestrowało się już 40 milionów graczy, natomiast w szczytowym okresie rywalizowały ze sobą 2 miliony osób. Ponadto zapowiedziano aktualizację odświeżającą mapę w FBR.

Fortnite i Fortnite: Battle Royale mogą pochwalić się pokaźną bazą graczy. - Fortnite z odświeżoną mapą i 40 milionami zarejestrowanych graczy - wiadomość - 2018-01-17
Fortnite i Fortnite: Battle Royale mogą pochwalić się pokaźną bazą graczy.

40 milionów i rośnie

Mimo przejściowych problemów, związanych chociażby z bugiem pozwalającym na wpadnięcie pod mapę i eliminowanie niczego niespodziewających się graczy, Fortnite: Battle Royale i jego protoplasta, Fortnite, wciąż cieszą się ogromną popularnością. W ubiegłym miesiącu informowaliśmy, że w tych strzelaninach sieciowych od studia Epic Games zarejestrowało się 30 milionów osób. Te dane są już jednak mocno nieaktualne. Wczoraj przedstawiciele studia ogłosili bowiem, że ich najnowsze dzieła osiągnęły następny kamień milowy i mogą pochwalić się łącznie 40 milionami kont na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Natomiast w szczytowym okresie w tych grach rywalizowały ze sobą 2 miliony osób. Co ciekawe, wynik ten osiągnięto niemal równo 100 dni po debiucie Fortnite: Battle Royale, które bez wątpienia jest głównym źródłem sukcesu ostatnich produkcji Epic Games. Z tej okazji deweloperzy wypuścili nowy zwiastun tytułu. Można go obejrzeć poniżej.

Zmiany na polu bitwy

Taki sukces stanowi ogromną motywację dla twórców, by wciąż rozwijać Fortnite i Fortnite: Battle Royale. Jak powiedział w rozmowie z serwisem PCGamesN Eric Williamson, główny projektant systemowy gier:

Jesteśmy ogromnie podekscytowani pozytywnym przyjęciem Fortnite: Battle Royale. Jednocześnie uważamy, że kontynuowanie ulepszania naszych produkcji stanowi olbrzymie wyzwanie. Niemal co tydzień pojawiają się w nich nowe aktualizacje, mające na celu usprawnienie gameplayu. Nie ma żadnego powodu, byśmy mieli w tym momencie zwalniać tempo.

Słowa deweloperów na temat ciągłych aktualizacji nie są rzucane na wiatr. W tym tygodniu na serwerach Fortnite: Battle Royale pojawi się patch, w znacznym stopniu zmieniający mapę, na której toczy się rywalizacja. Wyraźnie ulepszy on jej wygląd i doda do niej między innymi nowe tereny, takie jak bagna i wzgórza, oraz budynki, w tym wysokie Tilted Towers. Według twórców, ma to nie tylko urozmaicić pole bitwy, ale również zachęcić graczy do zastosowania nowych taktyk i w konsekwencji doprowadzić do wyjątkowych i emocjonujących sytuacji.

Oto, jak będzie prezentowała się mapa Fortnite: Battle Royale po najbliższej aktualizacji. - Fortnite z odświeżoną mapą i 40 milionami zarejestrowanych graczy - wiadomość - 2018-01-17
Oto, jak będzie prezentowała się mapa Fortnite: Battle Royale po najbliższej aktualizacji.

Fortnite: Battle Royale jest obecnie jednym z największych konkurentów Playerunknown's Battlegrounds na polu strzelanin sieciowych opartych o tryb battle royale. Choć dzieło studia Epic Games jest darmowe i może pochwalić się teraz większą bazą graczy, to wciąż pozostaje w tyle za swoim starszym koreańskim rywalem, jeśli chodzi o liczbę graczy bawiących się jednocześnie. Czy uda mu się go dogonić również pod tym względem? Odpowiedź na to pytanie poznamy w przyszłości.