Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 stycznia 2018, 10:25

autor: Czarny Wilk

Paddington 2 czwartym filmem trzymającym 100% na Rotten Tomatoes

Kontynuacja Paddingtona, ciepło przyjętego filmu Paula Kinga z 2014 roku, zachwyciła recenzentów na całym świecie - produkcja jako czwarty obraz w historii serwisu Rotten Tomatoes może pochwalić się brakiem jakiejkolwiek negatywnej recenzji przy próbie ponad 100 tekstów.

Paddington 2, kontynuacja bardzo ciepło przyjętej komedii z 2014 roku, zachwycił krytyków. Film zadebiutował w Stanach 12 stycznia (a dwa miesiące wcześniej w Wielkiej Brytanii) i został już zrecenzowany przez 151 recenzentów serwisu Rotten Tomatoes, z których każdemu przypadł do gustu. Tym samym produkcja może pochwalić się rzadko spotykanym w portalu, prestiżowym wynikiem 100% pozytywnych recenzji.

Sympatyczny niedźwiedź tym razem nawiąże znajomości z elementem kryminalnym. - Paddington 2 czwartym filmem trzymającym 100% na Rotten Tomatoes - wiadomość - 2018-01-16
Sympatyczny niedźwiedź tym razem nawiąże znajomości z elementem kryminalnym.

Zazwyczaj tak wysoki rezultat zarezerwowany jest dla mniej popularnych filmów, które ocenia jedynie garstka dziennikarzy – wyreżyserowana przez Paula Kinga produkcja jest czwartym w historii obrazem, który utrzymał tak wysoki rezultat przy próbie przeszło stu tekstów. Pozostałe trzy tytuły to Toy Story 2, Człowiek na linie oraz Co przynosi przyszłość. Paddington 2 może się także pochwalić świetnym wynikiem w serwisie Metacritic – Metascore wyliczone na podstawie 38 tekstów wynosi aktualnie 88 punktów na 100.

Tak entuzjastyczne przyjęcie być może pomoże Paddingtonowi 2 poprawić frekwencję w kinach, która po premierowym weekendzie nie była zbyt wysoka – film zadebiutował dopiero na siódmej pozycji amerykańskiego Box Office, zarabiając rozczarowujące 10,6 miliona dolarów.

Obraz z Hugh Bonnevillem, Sally Hawkins, Brendanem Gleesonem, Julie Walters, Hugh Grantem i Peterem Capaldim ponownie przedstawia perypetie misia Paddingtona, który tym razem w wyniku pomyłki zostaje osadzony w więzieniu i zaprzyjaźnia się z przestępcami, których stara się sprowadzić na dobrą drogę. Krytyków zachwyciły świetne efekty specjalne, z animacją tytułowego misia na czele, oraz osiągnięcie doskonałego balansu między ciepłym kinem familijnym, humorem i przyjemną opowieścią przygodową. W Polsce film premierę miał 29 grudnia 2017 roku.