Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 stycznia 2018, 11:21

autor: Czarny Wilk

Jumanji 2 ustanawia swój pierwszy rekord wpływów

Po czterech tygodniach wyświetlania w amerykańskich kinach Jumanji: Przygoda w dżungli może pochwalić się swoim pierwszym większym rekordem - jest to najlepiej zarabiający film spośród wszystkich, jakie kiedykolwiek zadebiutowały w okresie świątecznym.

Jumanji: Przygoda w dżungli nie przestaje dominować w amerykańskich kinach, po czterech tygodniach od premiery stając się najbardziej kasowym filmem, którego premiera nastąpiła w okresie świąt Bożego Narodzenia. Film z Dwaynem Johnsonem w roli głównej w ostatni weekend poradził sobie lepiej niż aż trzy duże, debiutujące w tym okresie filmy, w tym Pasażer z Liamem Neesonem i Paddington 2.

Przygoda w Dżungli w ten weekend ustanowiła swój pierwszy istotniejszy rekord wpływów. - Jumanji 2 ustanawia swój pierwszy rekord wpływów - wiadomość - 2018-01-15
Przygoda w Dżungli w ten weekend ustanowiła swój pierwszy istotniejszy rekord wpływów.

Sequel kultowego Jumanji wygenerował pod koniec tygodnia w Stanach 27 milionów dolarów, szykując się do przekroczenia progu 300 milionów dolarów wpływu z macierzystego rynku. Razem z zyskami z zagranicy Welcome to the Jungle ma na swoim koncie 666 milionów dolarów.

Obraz z Dwaynem Johnsonem, Jackiem Blackiem, Kevinem Hartem i Karen Gillan stanowi luźną kontynuację filmu z 1995 roku i zastępuje tamtejszą morderczą grę planszową równie niebezpieczną grą komputerową. Produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem, choć w naszym kraju spore kontrowersje wywołała decyzja dystrybutora, by Przygodę w dżungli emitować wyłącznie w wersji z polskim dubbingiem.

Świąteczny rekord ustanowiony przez Jumanji nie jest jedyną interesująca wiadomością związaną z Box Office US. Całkiem nieźle poradziła sobie Czwarta władza z Meryl Streep i Tomem Hanksem. Film opowiadający o konflikcie między prezydentem USA a dziennikarzami po dwóch tygodniach od limitowanej do kilkudziesięciu kin premiery zadebiutował w końcu na całym kontynencie, zarabiając 18,6 miliona dolarów i awansując z piętnastej na drugą pozycję.

Spośród trzech debiutantów, najlepiej poradził sobie Pasażer. Kolejny film akcji z Liamem Neesonem w roli głównej to zdaniem krytyków przeciętny obraz, jakich wiele – aktualnie może pochwalić się 55% pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes oraz 13,5 mln dolarów pozyskanych w debiutancki weekend. Pozostali debiutanci – Paddington 2 oraz Proud Mary – uplasowali się na pozycjach siódmej i ósmej.

Pozycja

Poprzednio

Tytuł filmu

Przychód weekendowy

Łączny przychód w USA

1.

1.

Jumanji: Przygoda w dżungli (Jumanji: Welcome to the Jungle)

27 M

283,2 M

2.

15.

Czwarta Władza (The Post)

18,6 M

23,1 M

3.

Nowość

Pasażer (The Commuter)

13,5 M

Nowość

4.

2.

Naznaczony: Ostatni klucz (Insidious: The Last Key)

12,1 M

48,4 M

5.

4.

Król rozrywki (The Greatest Showman)

11,8 M

94,6 M

6.

3.

Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi (Star Wars: The Last Jedi)

11,3 M

591,5 M

7.

Nowość

Paddington 2

10,6 M

Nowość

8.

Nowość

Proud Mary

10 M

Nowość

9.

5.

Pitch Perfect 3

5,7 M

94,7 M

10.

8.

Czas mroku (Darkest Hour)

4,5 M

35,7 M