Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 grudnia 2017, 13:39

autor: Czarny Wilk

Pierwsze recenzje Jumanji 2 są zaskakująco pozytywne. W Polsce tylko wersja z dubbingiem

Jumanji: Przygoda w dżungli, kontynuacja kultowego filmu z 1995 roku, doczekała się pierwszych recenzji. Choć materiały promocyjne nie nastrajały zbyt optymistycznie, obraz spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem krytyków.

Sequel Jumanji na etapie produkcyjnym wydawał się być jedną z tych wymuszonych kontynuacji, na które mało kto czeka i jeszcze mniej osób spodziewa się po niej czegokolwiek dobrego. Wygląda jednak na to, że za obrazem stało coś więcej niż tylko chęć zarobienia na nostalgii do filmu z Robinem Williamsem z 1995 roku. Pierwsze recenzje świadczą o tym, że Jumanji: Welcome to the Jungle to całkiem udany film rozrywkowy.

Film został spisany na straty przez wiele osób już po pierwszych materiałach promocyjnych. Jak się okazuje – niesłusznie. - Pierwsze recenzje Jumanji 2 są zaskakująco pozytywne. W Polsce tylko wersja z dubbingiem - wiadomość - 2017-12-22
Film został spisany na straty przez wiele osób już po pierwszych materiałach promocyjnych. Jak się okazuje – niesłusznie.

Z opinii krytyków wysuwa się obraz produkcji niewymagającej szczególnego zaangażowania intelektualnego od widza, ale za to oferującej sporo humoru i obsadę świetnie odnajdującą się w swoich rolach. W portalu The Sun możemy przeczytać, że Jumanji: Przygoda w dżungli to „prawdziwy hit i jeden z nielicznych wysokobudżetowych hollywoodzkich blockbusterów, jakie okazały się ostatnio dobre”. Pozytywnych słów nie szczędził również recenzent Philadelphia Daily News, określając obraz mianem „pozytywnej niespodzianki – filmu, który zapewnia dobrą rozrywkę i znacznie bardziej skupia się na postaciach i humorze niż efektach specjalnych”.

Jumanji i dubbing

Osoby, które skuszone pozytywnymi opiniami zdecydują się obejrzeć Przygodę w dżungli w polskich kinach, może czekać nieprzyjemna niespodzianka. Lokalny dystrybutor filmu podjął kontrowersyjną decyzję o emisji wyłącznie wersji z dubbingiem. Choć edycje z pełnym udźwiękowieniem cieszą się w naszym kraju spora popularnością, to mają one równie wielu przeciwników. Odebranie im możliwości wyboru preferowanej wersji spotkało się z silnymi protestami, m.in. pod oficjalnymi zwiastunami dubbingowej wersji w serwisie Facebook.

Po przeciwnej stronie barykady znajdziemy opinię opublikowaną w New York Post – Johnny Oleksinski stwierdza, że sequel Jumanji „nie jest dość sprytny, straszny bądź zabawny dla dorosłych i starszych nastolatków, jednocześnie będąc nieodpowiednim dla młodszych widzów”. Większość krytyków jest jednak zadowolona – według RottenTomatoes film spodobał się 80% krytyków. Nieco gorszy wynik Welcome to the Jungle uzyskało w serwisie Metacritic – 58 punktów na 100 możliwych.

Jumanji: Przygoda w dżungli wyreżyserowana została przez Jake’a Kasdana, twórcę Sekstaśmy oraz Złej kobiety. W rolach głównych wystąpili Dwayne „The Rock” Johnson, Jack Black, Kevin Hart, Karen Gillan, Nick Jonas i Bobby Cannavale. O ile oryginał z 1995 roku opowiadał o grupce ludzi mierzących się z magiczną grą planszową, kontynuacja przedstawia losy czworga nastolatków wessanych do przypadkowo znalezionej gry komputerowej. Produkcja zadebiutuje w polskich kinach 29 grudnia.