Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2017, 17:51

autor: Góral

Wiedźmin 3: Dziki Gon - porównanie grafiki w 4K (PC vs. PS4 Pro vs. XOne X)

Na kanale Candyland w serwisie YouTube opublikowano porównanie graficzne gry Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji na konsole PlayStation 4 Pro i Xbox One X z edycją PC-tową.

Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC vs. wersja konsolowa. Zaraz przekonamy się, kto wygra. - Wiedźmin 3: Dziki Gon - porównanie grafiki w 4K (PC vs. PS4 Pro vs. XOne X) - wiadomość - 2017-12-22
Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC vs. wersja konsolowa. Zaraz przekonamy się, kto wygra.

Kilka tygodni temu deweloperzy ze studia CD Projekt RED wypuścili aktualizację gry Wiedźmin 3: Dziki Gon przeznaczoną dla posiadaczy konsoli PlayStation 4 Pro. Produkcja na najmocniejszym sprzęcie firmy Sony doczekała się wsparcia dla rozdzielczości 4K oraz została „zoptymalizowana pod kątem platformy”. Kilka dni temu podobna łatka ukazała się na Xboksie One X. W tym przypadku twórcy zaszaleli nieco bardziej i dołożyli dwa nowe tryby – 4K (30 klatek na sekundę w rzeczonej rozdzielczości) oraz Wydajność (dynamiczne skalowanie w przedziale 1080p-4K i nawet 60 klatek na sekundę).

Krótko pisząc, polski hit rozwinął skrzydła na konsolach, więc ekipa kanału Candyland na YouTubie postanowiła sprawdzić, jak mają się zaktualizowane wersje na sprzęcie Sony i Microsoftu w porównaniu do wydania PC-towego. Nagranie przedstawia rozgrywkę w rozdzielczości 4K, a przy okazji zmierzono też animację. Podczas częstych przybliżeń kamery wyraźnie widać, że najgorzej wypada edycja na PS4 Pro, która też częściej gubi klatki, notując wartości poniżej 30 FPS-ów. Wydanie na XOne X wygląda całkiem nieźle, co widać zwłaszcza w przypadku roślinności. Najlepiej oczywiście ma się wersja na PC-ty, którą uruchomiono w 4K na najwyższych możliwych ustawieniach (w tym włączone HairWorks). W tym przypadku tytuł trzyma się w okolicach 40-50 klatek na sekundę. By jednak bawić się w takiej jakości trzeba posiadać odpowiednio mocny sprzęt. Twórcy z Candyland korzystają z takiego oto PC-ta:

  • Procesor: Intel Core i7 6700K 4.00 GHz
  • Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 1080 Ti
  • Pamięć: 16 GB DDR4 RAM
  • Płyta główna: MSI Z170A PC Mate Mainboard
  • System operacyjny: Windows 10 Pro 64-bit

Na koniec mamy jeszcze jeden materiał, również z kanału Candyland. Porównano na nim tryby 4K i Wydajność z wersji na konsolę Xbox One X ze zwykłym wydaniem na Xboksa One.