Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2017, 19:43

autor: godrikus

Rozwinięty tryb singleplayer w aktualzacji 1.10 do Gran Turismo Sport

Najnowsza odsłona najsłynniejszej serii gier wyścigowych na PlayStation doczekała się aktualizacji 1.10. Przynosi ona mnóstwo nowości w Gran Turismo Sport, w tym najważniejszą – w odpowiedzi na oczekiwania fanów studio Polyphony zdecydowało się na wprowadzenie pełnoprawnego trybu dla pojedynczego gracza w postaci GT League.

GT League oferuje znane i lubiane rozgrywki zaczerpnięte z poprzednich części serii Gran Turismo. - Rozwinięty tryb singleplayer w aktualzacji 1.10 do Gran Turismo Sport - wiadomość - 2017-12-22
GT League oferuje znane i lubiane rozgrywki zaczerpnięte z poprzednich części serii Gran Turismo.

Gran Turismo Sport już w założeniach było dość kontrowersyjną produkcją. Najnowsza część serii ekskluzywnych dla konsol PlayStation ścigałek miała skupić się wyłącznie na rozgrywkach sieciowych, bazując na rywalizacji między graczami walczącymi między sobą o coraz bardziej prestiżowe trofea. Tym samym tryb dla pojedynczego gracza został potraktowany po macoszemu i można uznać go jedynie za tryb treningowy, w którym możemy przetestować nowy samochód. Co więcej, zaraz po premierze okazało się, że nawet będące w centrum tej części zmagania online są w wielu miejscach niedopracowane. Odbiło się to oczywiście na reakcjach społeczności i recenzjach krytyków – spośród odsłon Gran Turismo wydanych na stacjonarne konsole Sony, to Sport ma najniższą średnią ocen na portalu Metacritic.

Takie bryki niesie ze sobą aktualizacja 1.10. - Rozwinięty tryb singleplayer w aktualzacji 1.10 do Gran Turismo Sport - wiadomość - 2017-12-22
Takie bryki niesie ze sobą aktualizacja 1.10.

Wygląda na to, że studio Polyphony Digital wsłuchało się jednak w głosy fanów i jak zapowiadano, do GT Sport został dziś wprowadzony rozwinięty tryb dla pojedynczego gracza – GT League, wzorowany na singlowych kampaniach z poprzednich części serii. Nie jest to oczywiście jedyna zmiana, którą przynosi aktualizacja 1.10. Pełną ich listę (za PlayStation Blog) podajemy poniżej:

Liga GT

Liga GT (GT League) to tryb dla pojedynczego gracza, który zawiera kilka serii wyścigów, które pojawiły się w poprzednich częściach GT, w tym ulubione wśród graczy „Sunday Cup”, „Clubman Cup” i „FF Challenge”, w których będziecie mogli wybrać i modyfikować szeroką gamę samochodów.

Nowe samochody

Wyrusz na tor za kierownicą 12 nowych samochodów, pośród których znajdziecie nowe pozycje w ofercie Ferrari i Lamborghini, a także pojazd nowo wprowadzonego producenta, KTM, oraz zwycięzcę 2013 Sema Award ze stajni Chris Holstrom Concepts.

Lista nowych pojazdów prezentuje się następująco:

 • Chevrolet Corvette Stingray Convertible (C3)
 • Chris Holstrom Concepts 1967 Chevy Nova
 • Ferrari Enzo Ferrari
 • Ferrari F40
 • Ford F-150 SVT Raptor
 • KTM X-BOW R
 • Lamborghini Countach LP400
 • Mazda RX-7 Spirit R Type A (FD)
 • Nissan Skyline GT-R V·spec II (R32)
 • Nissan Skyline GT-R V·spec II Nür (R34)
 • Suzuki Swift Sport
 • Volkswagen Samba Bus Type 2 (T1)

Poza wymienionymi nowościami, twórcy Gran Turismo chwalą się dodaniem do gry filmików z udziałem gwiazdy Formuły 1, Lewisa Hamiltona. W dostępnym w grze kursie ma on nauczyć graczy, jak stać się mistrzem toru Nürburgring. Filmy instruktażowe mają oferować „szczegółowy jak nigdy wcześniej” wgląd w jego technikę i filozofię. W produkcji mają być dostępne dwie wersje kursu – podstawowa i rozszerzona. Twórcy podkreślają, że Hamilton udziela w nich bardzo praktycznych rad popartych latami doświadczenia i setkami wyjeżdżonych na torze okrążeń. Poniżej możecie obejrzeć udostępniony przez Sony „przedsmak” dostępnych w grze lekcji:

Jak widać, zmian i nowości jest dużo, a Sony i Polyphony Digital nie zamierzają ucinać wsparcia dla najnowszej odsłony Gran Turismo mimo wstępnie nienajlepszego przyjęcia. Co więcej, obiecują że w 2018 roku na fanów GT czeka mnóstwo atrakcji.