Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 stycznia 2018, 18:55

Pomniejszenie, Pasażer - weekendowe premiery filmowe

Jutro do polskich kin wchodzi 7 premierowych filmów - chcę zwrócić Waszą uwagę na ciekawe Pomniejszenie w reżyserii Alexandre'a Payne'a oraz sensacyjnego Pasażera z coraz odważniejszym Liamem Neesonem.

Pomniejszenie

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Facet od skromnych komediodramatów, w których głównie się rozmawia (Bezdroża, Schmidt, Spadkobiercy) bierze na warsztat opowieść naznaczoną silnym pierwiastkiem sci-fi. Oscarowy reżyser przez 10 zabierał się za zrobienie tego filmu, bo najwyraźniej trudno było sprzedać taki temat. Oto historia świata, w którym wynaleziono technologię pozwalającą pomniejszać ludzi. Taki mały człowieczek dowiaduje się, że jego tysiące dolarów stały się milionami, a sam może zamieszkać w cudownym, małym świecie pełnym nowych możliwości. Śledzimy losy małżeństwa, które chce się poddać temu procesowi, a potem okaże się, że w tym miodzie jest więcej niż jedna łyżka dziegciu – komedia miesza się z dramatem, a wszystko jest tak naprawdę silną satyrą na współczesne społeczeństwo.

 1. Reżyseria: Alexander Payne
 2. Tytuł oryginalny: Downsizing
 3. Grają: Datt Damon, Kristen Wiig, Christoph Waltz

Pasażer

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Twórca dobrze ocenianych filmów Sierota i 183 metry strachu po raz trzeci współpracuje z Liamem Neesonem. Po Tożsamości i Non Stop przychodzi pora na Pasażera. Aktor zamienił samolot na pociąg, ale sensacyjna intryga znowu sama go znalazła. Tym razem podczas kolejnej podróży na trasie dom-praca do granego przez Neesona bohatera podchodzi tajemnicza kobieta oferująca dużo pieniędzy za odkrycie i zlikwidowanie osoby, która nie powinna się w tym pociągu znajdować. Nieposłuszeństwo oznacza kłopoty dla całej rodziny mężczyzny, więc oczywiście trzeba ruszyć do pracy. Dynamiczna historia dziejąca się w większości na pokładzie jadącego pociągu to podstawa dla dobrej opowieści. Recenzenci mają trochę zarzutów, ale ogólnie film wydaje się niezły.

 1. Reżyseria: Jaume Colet-Serra
 2. Tytuł oryginalny: The Commuter
 3. Grają: Liam Neeson, Vera Farmiga, Patrick Wilson

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. Narzeczony na niby (komedia romantyczna z Julią Kamińską i Piotrem Stramowskim),
 2. Gniew (dramat o przemocy seksualnej w kościele katolickim; gra Orlando Bloom),
 3. Wyznania mordercy (koreański dreszczowiec o zabójcy piszącym książkę przedstawiającą dramatyczne wydarzenia, których był sprawcą),
 4. Ignacy Loyola (biograficzny film o życiu hiszpańskiego świętego),
 5. Storm. Opowieść o odwadze (familijny film o średniowiecznej przygodzie zaradnego chłopca).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.