Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 lipca 2018, 12:08

Dwayne „The Rock” Johnson najlepiej zarabiającym aktorem w historii

Według corocznego zestawienia najbogatszych aktorów magazynu Forbes, Dwayne Johnson - popularny artysta znany z ról w takich filmach jak Jumanji: Przygoda w dżungli czy seria Szybcy i Wściekli - jest najlepiej opłacanym aktorem wszech czasów.

W poniedziałek 16 lipca pisaliśmy, że Drapacz chmur, najnowszy film z Dwayne’em „The Rockiem” Johnsonem w roli głównej, nie radzi sobie najlepiej w kinach. Mimo to odtwórca głównej roli raczej nie ma powodów do narzekań – według listy bogaczy Forbesa, „The Rock” jest najlepiej opłacanym aktorem w historii.

W 2017 roku były zapaśnik wystąpił w trzech filmach – Szybkich i wściekłych 8, Jumanji: Przygodzie w dżungli oraz Baywatch. Słonecznym patrolu. Jego zarobki związane z tymi oraz innymi projektami wyniosły w sumie 124 miliony dolarów. Tym samym Johnson nie tylko prawie dwukrotnie poprawił swój rezultat z poprzedniego roku (64,5 miliona), ale także stał się najlepiej opłacanym aktorem w dwudziestoletniej historii prowadzącego te zestawienia magazynu. Co ciekawe, tendencja wzrostowa zdaje się być dość regularna – wspomniane 64,5 miliona z 2016 roku również było wynikiem mniej więcej dwukrotnie lepszym od rezultatu osiągniętego przez aktora w 2015 roku (31,5 miliona dolarów).

Aktualnie Dwayne’a Johnsona możemy oglądać w dość chłodno przyjętym Skyscraperze (49% pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes). Aktor wciela się w byłego agenta FBI, starającego się uratować swoją rodzinę uwięzioną w opanowanym przez terrorystów wieżowcu. W przyszłym roku „The Rock” powróci w dwóch filmach – komediodramacie o profesjonalnej wrestlerce Paige Fighting with My Family, w którym aktor zagra samego siebie, oraz w produkcji przygodowej opartej na popularnej atrakcji Disneylandu Jungle Cruise.

  1. Oficjalny profil The Rocka w serwisie Instagram
Dwayne „The Rock” Johnson najlepiej zarabiającym aktorem w historii - ilustracja #1

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.