Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2018, 12:23

autor: Movis

Fortnite – aktualizacja zawartości 5.0 z nowymi broniami i promocją

Firma Epic Games wypuściła kolejną łatkę do Fortnite i Fortnite: Battle Royale. Tym razem mamy nowości w segmencie pistoletów maszynowych oraz czasową promocję cenową na zakup trybu Ratowania świata.

Wczorajsza aktualizacja zawartości do Fortnite i Fortnite: Battle Royale skupia się na poszerzeniu dotychczasowego arsenału pistoletów maszynowych. Czasowo obniżono też cenę zakupu trybu Ratownie świata.

Battle Royale

Zmiana warty w battle royale. - Fortnite – aktualizacja zawartości 5.0 z nowymi broniami i promocją - wiadomość - 2018-07-18
Zmiana warty w battle royale.

W rywalizacyjnym Fortnite: BR doszło do podmiany PM-ów. „Taktyczny pistolet maszynowy” dotychczas obecny w grze został zamknięty w skarbcu i nie będzie już dostępny w rozgrywkach. Jego miejsce zajął zaś przypominający MP5 (zupełnie nietaktyczny) „pistolet maszynowy”. Broń jest dostępna w skrzyniach i luzem w świecie (wersje: pospolita, niepospolita i rzadka). Jak można się domyślić, dedykowana jest do bliskich dystansów, z obrażeniami bazowymi w przedziale 19-21 punktów. Magazynek mieści zaś 30 lekkich naboi. Jedyną inną zmianą jest podwyższenie obrażeń samopowtarzalnej snajperki z 62/66 do 75/78 punktów obrażeń, w zależności od rzadkości broni.

Ratowanie Świata

Nie za dużo dzieje się także w aspekcie trybu kooperacyjnego. Sprawdzony wcześniej w Battle Royale Tommy gun powraca w formie „karabinu szturmowego Stukacz”. Nieco dziwi przemianowanie PM-a na karabin, a nazwa jest co najmniej dwuznaczna („ta broń o dużym magazynku wystuka wszystkie pustaki do pusta!”, sic!). W każdym razie został on dołączony do tygodniowej oferty sklepu w okresie 19-26 lipca.

Jednym z ciekawszych elementów aktualizacji jest zaś obniżenie ceny klasycznego Fortnite o 50%. W dniach 17-30 lipca gracze mogą liczyć na tańszy zakup kooperacyjnego trybu PvE (dostępny tutaj). Oznacza to, że za standardowy pakiet fundatora przyjdzie Wam zapłacić ok. 65 zł, a pakiet Deluxe to wydatek 100 zł. Jest to oczywiście lepsza cena niż zwykle, ale przypominamy, że produkt ten ma być także udostępniony w ramach dystrybucji free to play. Być może firma Epic Games próbuje nieco zarobić ostatnim rzutem na taśmę przed „udarmowieniem” Ratowania świata, które wydaje się zbliżać wielkimi krokami.

  1. Informacje o aktualizacji zawartości 5.0
  2. Oficjalna strona internetowa gry Fortnite
  3. Fortnite: Battle Royale - poradnik do gry