Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 18 lipca 2018, 12:50

autor: AlexB

Kingdom Rush Vengeance - pierwszy teaser czwartej odsłony popularnego cyklu

Ironhide Game Studio zaprezentowało pierwszy teaser gry Kingdom Rush Vengeance, czyli czwartej odsłony cyklu popularnych mobilnych produkcji typu tower defense. Niestety, nie wiadomo na razie, kiedy tytuł ujrzy światło dzienne.

Kojarzycie gry z cyklu Kingdom Rush? Są to tworzone głównie z myślą o rynku mobilnym produkcje typu tower defense, które cieszą się sporą popularnością niemal nieprzerwanie od 2011 roku. Ostatnia odsłona serii, Kingdom Rush Origins, zadebiutowała jednak niemal trzy lata temu. Nic zatem dziwnego, że fani są głodni kolejnych opowieści ze świata stworzonego przez Ironhide Game Studio. Na szczęście, czas ich oczekiwania powoli dobiega końca. W sieci pojawił się bowiem pierwszy teaser Kingdom Rush Vengeance. Można go obejrzeć poniżej.

Informacja o tym, że czwarta część cyklu Kingdom Rush powstaje, pojawiła się już w styczniu 2017 roku. Na swoim oficjalnym blogu twórcy obiecali wówczas, że nadchodząca produkcja będzie „większa i fajniejsza od wszystkiego, co widzieliście do tej pory”. Niestety, prócz tych zapewnień oraz powyższego teasera nie wiemy praktycznie nic na temat Kingdom Rush Vengeance. Twórcy nie podali ani platform docelowych (choć możemy powiedzieć z ogromną dozą pewności, że tytuł pojawi się na Androidzie oraz iOS), ani nawet przybliżonej daty premiery. Pewny jest właściwie jedynie gatunek – strategia typu tower defense.

Vez’nan powraca i jest żądny zemsty. - Kingdom Rush Vengeance - pierwszy teaser czwartej odsłony popularnego cyklu - wiadomość - 2018-07-18
Vez’nan powraca i jest żądny zemsty.

Jeśli chodzi o warstwę fabularną Kingdom Rush Vengeance, tytuł, wpis na blogu sprzed roku oraz końcówka teasera mocno wskazują na to, że graczom przyjdzie wcielić się tym razem w siły zła z potężnym Vez’nanem na czele i wywrzeć zemstę na bohaterach stojących po stronie dobra. Wszystko to w różnorodnym otoczeniu, które będziemy mogli podziwiać dzięki kolorowej, mocno kreskówkowej grafice.

Pierwszy screen z Kingdom Rush Vengeance, opublikowany na oficjalnej stronie twórców. - Kingdom Rush Vengeance - pierwszy teaser czwartej odsłony popularnego cyklu - wiadomość - 2018-07-18
Pierwszy screen z Kingdom Rush Vengeance, opublikowany na oficjalnej stronie twórców.

Czy czwarta odsłona cyklu Kingdom Rush trafi w serca fanów? Zważywszy na fakt, że studio Ironhide Game Studio tak naprawdę nigdy ich specjalnie nie zawiodło, możemy śmiało założyć, że tak. Jak jednak będzie w istocie? Odpowiedź na to pytanie powinniśmy poznać w ciągu najbliższych kilku miesięcy.