Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2019, 14:39

autor: Aquma

8 sezon Fortnite - nowości, zwiastuny i battle pass

Fortnite otrzymało dziś kolejną aktualizację, wraz z którą w grze rozpoczyna się 8 sezon. Deweloperzy ze studia Epic Games opublikowali notkę, w której przedstawiają nowości i zmiany, a także detale na temat nowej przepustki battle pass.

Ahoj, przygodo! - 8 sezon Fortnite - nowości, zwiastuny i battle pass - wiadomość - 2019-03-01
Ahoj, przygodo!

W Fortnite rozpoczyna się dziś 8 sezon, co jak zwykle wiąże się z premierą kolejnej aktualizacji usprawniającej grę i wprowadzającej do niej nową zawartość – tym razem powiązaną tematycznie z piratami. Firma Epic Games opublikowała notkę poświęconą zmianom i nowościom, które zostały wprowadzone dzięki łatce. Zaprezentowano także kilka zwiastunów.

Battle royale – działa i wulkany

Największą nowością w trybie battle royale są działa, które można wykorzystać do wystrzeliwania zarówno ciężkich kul (zadają 100 obrażeń przy bezpośrednim trafieniu i 50 w niewielkim obszarze wokół), jak i… graczy. Korzystanie z broni nie będzie jednak proste – ciężką armatą trzeba będzie najpierw wycelować.

Zmiany przeszła także mapa, na której znajdziemy teraz wulkan w trakcie erupcji, a wraz z nim nowe miejsca – Słoneczne Schody oraz Leniwą Lagunę. Lawa wylewająca się z ognistej góry zadaje 1 punkt obrażenia graczom, którzy jej dotkną, i odpycha od siebie zranione postacie. Są jednak również pozytywy – gazy wypuszczane przez kominy wulkaniczne potrafią wyrzucać bohaterów i pojazdy wysoko w górę, więc można wykorzystywać je do swoich celów, kiedy staramy się zająć lepszą pozycję od przeciwnika.

Wulkan w Fortnite.
Wulkan w Fortnite.

Otrzymamy także dwa tryby okresowe: Ustawka 50 na 50 Graczy (dwie drużyny po 50 osób biją się do samego końca) oraz Bliskie Starcia (walczymy na ograniczonej przestrzeni, mając do dyspozycji strzelbę oraz plecak odrzutowy). Wraz z 8 sezonem pojawia się także nowy karnet bojowy – przy jego zakupie (w cenie 950 V-dolców) otrzymujemy progresywne stroje Czarnosercego i Hybrydy – awansując je, odblokowujemy kolejne warianty. Do zgarnięcia jest również ponad 100 różnych nagród.

Ratowanie Świata – nowy system bohaterów

Dużą zmianę w trybie Ratowania Świata stanowi nowy system profitów bohaterów. Od teraz każdy heros będzie koncentrował się na jednym konkretnym proficie, a pozostałe będzie można mieszać i wybierać wedle własnego uznania. W założeniu ma to pozwolić graczom na lepsze dopasowanie postaci do swojego stylu gry. W Fortnite pojawiły się także wydarzenia Burza Miłości oraz misja Zlikwiduj i zbierz.

Bohaterowie przejdą duże zmiany.
Bohaterowie przejdą duże zmiany.

Tryb Kreatywny – świątynia w dżungli oraz lepszy czat głosowy

W trybie kreatywnym możemy wykorzystać nowy motyw – świątynia w dżungli – który budzi skojarzenia z azteckimi ruinami oraz filmami o Indianie Jonesie. Możemy też korzystać z nowego rodzaju wyspy (wulkanicznej) oraz odwiedzić plac zabaw, który został przeniesiony do modułu Creative. Usprawniono również działanie czatu głosowego – teraz jeden kanał jest współdzielony przez graczy, niezależnie od drużyny, ale mamy możliwość wybrania, z kim chcemy rozmawiać.

Nowy styl trafia do trybu Creative.
Nowy styl trafia do trybu Creative.

Aktualizacja 8 sezonu Fortnite poprawia również szereg błędów i dokonuje zmian w balansie rozgrywki. Ze wszystkimi szczegółami możecie się zapoznać pod tym adresem.

  1. Fortnite – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.