Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2019, 12:49

autor: Adrian Werner

Gra na bazie książek Jacka Piekary znalazła inwestora

Studio The Dust pozyskało inwestora, który wesprze kwotą trzech milionów złotych projekt opracowania gry bazującej na Cyklu Inkwizytorskim autorstwa Jacka Piekary.

Pierwsze konkrety odnośnie gry poznamy we wrześniu. - Gra na bazie książek Jacka Piekary znalazła inwestora - wiadomość - 2019-07-12
Pierwsze konkrety odnośnie gry poznamy we wrześniu.

W marcu informowaliśmy, że wrocławskie studio The Dust podpisało umowę z pisarzem Jackiem Piekarą, na mocy której deweloper ma stworzyć grę opartą na książkach wchodzących w skład tzw. Cyklu Inkwizytorskiego. Projekt musiał wzbudzić spore zainteresowanie, gdyż autorzy właśnie pochwalili się znalezieniem inwestora.

Na mocy kontraktu studio The Dust otrzyma 3 mln złotych. Kwota ta wypłacana będzie w transzach, uzależnionych od postępów w pracach, począwszy od tego miesiąca aż do stycznia 2022 r.

Jacek Piekara ma doświadczenie w produkcji gier. Pomagał bowiem przy przygodówce Książę i tchórz. - Gra na bazie książek Jacka Piekary znalazła inwestora - wiadomość - 2019-07-12
Jacek Piekara ma doświadczenie w produkcji gier. Pomagał bowiem przy przygodówce Książę i tchórz.

Uzyskane środki pozwolą autorom rozpocząć produkcję. Na 12 września zaplanowano konferencję, podczas której deweloperzy, wraz z Jackiem Piekarą, przedstawią pierwsze efekty prac.

W planach jest gra skierowana do dorosłych odbiorców, która trafi na PC oraz konsole. Do tego dojdzie produkcja mobilna. The Dust ma nadzieję, że projekty te zapoczątkują całą serię tytułów osadzonych w tym uniwersum.

Przypomnijmy, że Cykl Inkwizytorski osadzony jest w alternatywnej wersji naszego świata, w której Jezus Chrystus zszedł z krzyża, aby ukarać swoich prześladowców.

  1. Oficjalna strona studia The Dust
  2. Co po Wiedźminie? Inne światy z polskiej fantastyki godne własnych gier

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej