Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Empyrion: Galactic Survival (PC)

Empyrion: Galactic Survival PC

Rozgrywający się w otwartym, proceduralnie generowanym świecie, kosmiczny sandbox w realiach science fiction. Fabuła gry osadzona została w XXIV wieku, kiedy Ziemia zmaga się z problemem przeludnienia, zmian klimatycznych i wyczerpujących się zasobów naturalnych.

Przygodowe | TPP | science fiction | sandbox | survival | multiplayer | indie | kooperacja | crafting | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Empyrion: Galactic Survival (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5sierpnia2015

wczesny dostęp

data nieogłoszona

Empyrion: Galactic Survival to rozgrywająca się w otwartym świecie, kosmiczna gra survivalowa, łącząca elementy wielu gatunków gier w jeden, wielki sandbox w realiach science-fiction. Za powstanie gry odpowiada londyńskie Eleon Game Studios, założone przez doświadczonych entuzjastów gier kosmicznych, którzy zapragnęli stworzyć produkcję, w jaką sami zawsze chcieli zagrać.

Fabuła gry przenosi nas do początku XXIV wieku, kiedy to Ziemia zmaga się z problemem przeludnienia, zmian klimatycznych i wyczerpujących się zasobów, co prowadzi do niestabilności politycznej oraz licznych buntów i wojen. W tym samym czasie na Antarktyce odnaleziony zostaje wrak obcego statku kosmicznego, zasilanego przez nieznaną formę energii i zawierającego mapę tajemniczej galaktyki, oddalonej 2.5 miliona lat świetlnych od Ziemi. Znalezisko to pozwala na przygotowanie potężnej, gwiezdnej ekspedycji, w której dowództwo nad jednym ze statków obejmuje właśnie gracz. Niestety podczas misji traci on kontrolę nad statkiem i rozbija się na nieznanej planecie, gdzie jako jedyny ocalały będzie zmuszony do walki o przetrwanie.

W Empyrion zawarte zostały wszystkie te elementy, które powinien posiadać dobry sandbox science-fiction, łączący cechy gry akcji, przygodówki, strategii oraz kosmicznego symulatora. Kluczowym aspektem rozgrywki jest jednak aspekt survivalowy. Podczas gry trafimy bowiem na różne rodzaje planet, gdzie czekać nas będą rozmaite niebezpieczeństwa w postaci niekorzystnych warunków klimatycznych oraz zróżnicowanych i z reguły wrogo nastawionych ras. Dlatego musimy być przygotowani na różne ewentualności, dbając o zapas tlenu oraz jedzenia i picia. To zdobywać możemy zaś na różne sposoby: zabijając zwierzęta, hodując rośliny, czy korzystając ze znalezionych na planecie zasobów. Unikalne gatunki roślin pozwolą nam także przygotować niezbędne do przetrwania lekarstwa.

Proceduralnie generowany świat gry składa się z ogromnej ilości planet i asteroidów, tak więc po zapoznaniu się z tajnikami rozgrywki i wydostaniu się z pierwszej planety, czeka nas także eksploracja – zarówno rozległej przestrzeni kosmicznej, jak i powierzchni rozmaitych ciał niebieskich. Dlatego też niezwykle ważnym aspektem rozgrywki jest budowanie. W grze możemy stworzyć od podstaw rozmaite struktury: od różnych rodzajów statków kosmicznych po rozbudowane gwiezdne bazy. Nie zabrakło także rozbudowanego systemu rzemiosła, za pomocą którego zbudujemy różne przydatne narzędzia oraz unikalne bronie. Poszczególne planety eksplorować możemy zarówno na pokładzie statku, jak i na piechotę (o ile oczywiście warunki na to pozwalają). Jednakże zarówno w przestrzeni, jak i na powierzchni ciał niebieskich czeka nas również walka z wrogimi rasami oraz innymi kosmicznymi drapieżnikami.

Pod względem oprawy Empyrion: Galactic Survival stoi na przeciętnym poziomie, czyniąc użytek z popularnego silnika Unity 3D. Zgodnie z regułami gatunku, w zabawie możemy wziąć udział w pojedynkę, bądź do spółki z przyjaciółmi. W grze przygotowano bowiem zarówno wariant kooperacji, w którym możemy połączyć swe siły z innymi graczami i wspólnie stawiać czoła przeciwnościom losu, jak i rozbudowane opcje PvP, gdzie zmagamy się także z innymi uczestnikami zabawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 9.1 / 10 na podstawie 62 głosów czytelników.

Gry podobne do Empyrion: Galactic Survival

Wymagania wiekowe Empyrion: Galactic Survival

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Empyrion: Galactic Survival

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 2.8 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce 560 GTX lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7/8 64-bit
Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki GeForce 1 GB GTS 250 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7/8 64-bit