Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Empyrion: Galactic Survival (PC)
OkładkaEmpyrion: Galactic Survival (PC)

Empyrion: Galactic Survival PC

Rozgrywający się w proceduralnie generowanym świecie kosmiczny sandbox w realiach science fiction. Fabuła Empyrion: Galactic Survival osadzona jest w XXIV wieku, kiedy Ziemia zmaga się z problemem przeludnienia, zmian klimatycznych i braku zasobów naturalnych.

Akcji | TPP | science fiction | sandbox | kosmiczne | survival | indie | kooperacja | crafting | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Empyrion: Galactic Survival Premiera PC

wczesny dostęp

5sierpnia2015

5sierpnia2020

Steam

5sierpnia2020

producent: Eleon Game Studios wydawca: Eleon Game Studios Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Empyrion: Galactic Survival

No Man's Sky

Astroneer

Space Engineers

Empyrion: Galactic Survival to sandboksowa produkcja survivalowa osadzona w dalekiej przyszłości. Gracze wcielają się w gwiezdnych podróżników budujących nowe stacje oraz statki kosmiczne, w których eksplorują powierzchnię nieznanych planet. Za powstanie gry odpowiada londyńskie Eleon Game Studios, założone przez doświadczonych entuzjastów space simów, którzy zapragnęli stworzyć produkcję, w jaką sami zawsze chcieli zagrać.

Tytuł zadebiutował w 2015 roku w programie Wczesnego Dostępu w serwisie Steam. Gra była rozwijana przez pięć lat i stopniowo wzbogacana o nowe funkcje oraz poprawki. Jej oficjalna premiera nastąpiła w sierpniu 2020 roku, ale nawet wówczas dla twórców był to dopiero początek kolejnego etapu prac nad tytułem.

Fabuła

Fabuła Empyrion: Galactic Survival rozgrywa się na początku XXIV wieku. Ziemia zmaga się z problemem przeludnienia, nieodwracalnych zmian klimatycznych oraz wyczerpujących się zasobów. Niestabilna politycznie planeta jest dodatkowo pustoszona przez konflikty zbrojne. W tym samym czasie na Antarktyce odnaleziony zostaje wrak obcego statku kosmicznego, zasilanego przez nieznaną formę energii i zawierającego mapę tajemniczej galaktyki, oddalonej 2.5 miliona lat świetlnych od Ziemi. Znalezisko to pozwala na przygotowanie potężnej, gwiezdnej ekspedycji, w której dowództwo nad jednym ze statków obejmuje właśnie gracz. Niestety podczas misji traci on kontrolę nad statkiem i rozbija się na nieznanej planecie, gdzie jako jedyny ocalały będzie zmuszony do walki o przetrwanie.

Mechanika

Empyrion: Galactic Survival łączy w sobie cechy gry akcji, przygodówki, strategii oraz kosmicznego symulatora. Kluczowym aspektem rozgrywki pozostaje jednak aspekt survivalowy. Podczas gry podróżujemy swobodnie pomiędzy różnymi rodzajami planet. Czekają tam na nas rozmaite niebezpieczeństwa w postaci niekorzystnych warunków klimatycznych oraz agresywnej flory i fauny. Musimy więc być przygotowani na różne ewentualności, dbając o zapas tlenu oraz jedzenia i picia. To zdobywać możemy, polując lub hodując zwierzęta. W zależności od planetarnych warunków postawić możemy też na uprawę roślin, których niektóre gatunki pozwolą nam także przygotować niezbędne do przetrwania lekarstwa.

Proceduralnie generowany świat gry składa się z ogromnej ilości planet i asteroid, tak więc po zapoznaniu się z tajnikami rozgrywki i wydostaniu się z pierwszej planety, czeka nas także eksploracja – zarówno rozległej przestrzeni kosmicznej, jak i powierzchni ciał niebieskich. Dlatego też niezwykle ważnym aspektem rozgrywki jest budowanie.

W grze możemy stworzyć od podstaw rozmaite struktury: od różnych rodzajów statków kosmicznych po rozbudowane gwiezdne bazy. Nie zabrakło także systemu rzemiosła, za pomocą którego zbudujemy różne przydatne narzędzia oraz unikalne bronie. Nowe konstrukcje i przedmioty tworzymy, korzystając z zasobów znalezionych na planecie oraz w przestrzeni kosmicznej, takich jak różnego rodzaju minerały. Poszczególne planety eksplorować możemy zarówno na pokładzie statku, jak i na piechotę.

Tryby gry

Empyrion: Galactic Survival oferuje możliwość zabawy w pojedynkę, w trybie survivalowym oraz kreatywnym, gdzie dysponujemy nieograniczonym zapasem zasobów i możemy swobodnie tworzyć nowe konstrukcje bez obawy o jakiekolwiek zewnętrzne niebezpieczeństwa. Zabawa odbywa się także na dużych serwerach multiplayer, podzielonych na strefy PvP oraz PvE. Gracze mogą do woli współpracować lub walczyć ze sobą, a także zbierać się w grupy, jak również wyznaczać kierunki rozwoju ekonomii wirtualnego świata.

Kwestie techniczne

Empyrion: Galactic Survival działa na popularnym silniku Unity 3D i pod względem oprawy audiowizualnej stoi na co najwyżej na przeciętnym poziomie. Tytuł korzysta z Warsztatu Steam, pozwalając nam na pobierania konstrukcji innych graczy oraz dzielnie się modami.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 9.1 / 10 na podstawie 63 głosów czytelników.

Empyrion: Galactic Survival cena w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe Empyrion: Galactic Survival: 12+

Empyrion: Galactic Survival Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Dual Core 2.5 GHz
 • 10 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 1050 / Radeon RX 550 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Quad Core 3.0 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1660 Ti / 8 GB Radeon RX Vega 56 lub lepsza
 • 15 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit