Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2019, 18:23

autor: Paweł Woźniak

I, the Inquisitor - nowe konkrety o grze na bazie książek Jacka Piekary

Na konferencji poświęconej grze na motywach Cyklu Inkwizytorskiego Jacka Piekary twórcy przedstawili szczegóły dotyczące ich nadchodzącej produkcji. Poznaliśmy między innymi tytuł ich dzieła, czy też dowiedzieliśmy się, jakie będzie miasto, w którym potoczy się historia.

Poznaliśmy nowe szczegóły dotyczące gry na motywach Cyklu Inkwizytorskiego Jacka Piekary. - I, the Inquisitor - nowe konkrety o grze na bazie książek Jacka Piekary	 - wiadomość - 2019-09-12
Poznaliśmy nowe szczegóły dotyczące gry na motywach Cyklu Inkwizytorskiego Jacka Piekary.
Cykl Inkwizytorski w skrócie:
  • to zbiór opowiadań o przygodach inkwizytora Mordimera Madderdina autorstwa Jacka Piekary;
  • historia osadzona jest w XVI wieku w alternatywnej wersji naszego świata, w której Jezus Chrystus zszedł z krzyża i ukarał swoich prześladowców;
  • opowiadania przeznaczone są dla dorosłego odbiorcy – zawierają wiele brutalnych scen.

O tym, że powstaną gry na motywach cyklu Ja, Inkwizytor autorstwa Jacka Piekary, informowaliśmy Was już pod koniec zeszłego roku. Sześć miesięcy temu dowiedzieliśmy się natomiast, że studio The Dust podpisało umowę z twórcą książek, która dotyczy produkcji dwóch gier – jednej na komputery osobiste, konsole PlayStation 4 i Xbox One oraz drugiej na urządzenia mobilne. Dzisiaj odbyła się zamknięta konferencja, podczas której twórcy zdradzili więcej szczegółów na temat ich nadchodzącej produkcji przeznaczonej na pecety oraz konsole.

Przede wszystkim poznaliśmy tytuł oraz logo gry, która od teraz będzie znana jako I, the Inquisitor. Twórcy chcieli w ten sposób nawiązać do oryginalnej nazwy serii opowiadań i sprawić, że odbiorca poczuje dumę z wcielenia się w rolę inkwizytora i bronienia boskich praw. Dowiedzieliśmy się też, że produkcja położy duży nacisk na opowiedzianą historię oraz będzie chciała mocno wpłynąć na uczucia gracza. Pojawi się mechanika doboru odpowiednich emocji w trakcie dialogów, która będzie miała znaczący wpływ na interakcję z rozmówcą. Nasze działania i wypowiedziane słowa wpłyną na to, w jaki sposób będą postrzegać nas inne postacie.

Twórcy obiecują, że mimo średnich rozmiarów miasta, będzie ono zróżnicowane.
Twórcy obiecują, że mimo średnich rozmiarów miasta, będzie ono zróżnicowane.

Przedstawiony świat ograniczy się do miasta średniej wielkości. Twórcy, posiadając mały budżet (14 milionów złotych), nie chcieli skupiać się na tworzeniu ogromnego, otwartego świata, ale obiecali, że pomimo jego rozmiarów, będzie ono zróżnicowane (trafimy zarówno do slumsów, jak i do bogatych dzielnic). W grze pojawi się postać Mordimera Madderdina, nie zdradzono jednak, czy będzie on w ogóle istotny dla fabuły, czy pojawi się tylko na krótką chwilę. Gra skierowana będzie do dorosłych odbiorców, tak jak życzył sobie tego autor książek.

Beta produkcji planowana jest na 2021 rok, a twórcy zamierzają wydać tytuł w Polsce w wersji pudełkowej (zarówno w edycji standardowej oraz kolekcjonerskiej). Dystrybucja za granicą odbędzie się wyłącznie w formie cyfrowej. Fani polskiej fantastyki zdecydowanie mają na co czekać. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji sięgnąć po Cykl Inkwizytorski, to nie wahajcie się, bowiem jest to seria godna polecenia.