Znaki zapytania rozsiane po Skellige od lat stanowią koszmar fanów Wiedźmina 3. Do dyskusji na ich temat postanowił dołączyć Paweł Sasko, który odpowiedział na wpis jednej z graczek w charakterystycznym dla siebie stylu.
Każdy, kto śledzi informacje związane z Cyberpunkiem 2077 czy serią Wiedźmin, doskonale wie, że Paweł Sasko należy do najbardziej aktywnych przedstawicieli CD Projektu Red w mediach społecznościowych. Choć obecnie pełni on funkcję zastępcy reżysera Cyberpunka 2, regularnie znajduje czas na rozmowy z fanami, odpowiadając na pytania, żartując i dzieląc się ciekawostkami z procesu tworzenia poszczególnych gier. Nie inaczej było i tym razem.
Ostatnio Sasko odniósł się bowiem do postu jednej z polskich fanek Wiedźmina 3, która opublikowała na platformie X krótki, ale wymowny komentarz dotyczący wysp Skellige.
„Więcej się nie dało tych znaków zapytania w Skellige naj***ć?” – zapytała retorycznie, po czym w kolejnym wpisie dodała: „Ja tu kur*a spędzę MIESIĄCE zanim to wyczyszczę... zaraza”.
Osoby, które próbowały ukończyć grę w 100%, z pewnością pamiętają, że archipelag oferuje ogromną liczbę punktów do odkrycia. Szczególnie wiele z nich znajduje się na morzu, co sprawia, że „wyczyszczenie” mapy z wszystkich znaków zapytania jest dość czasochłonne.
W odpowiedzi na ten wpis Paweł Sasko, który pracował przy Dzikim Gonie jako projektant zadań, napisał: „Próbowaliśmy, ale już się nie dało”.
Problem w tym, że trudno stwierdzić, czy deweloper rzeczywiście zdradził kulisy procesu projektowania mapy, czy po prostu postanowił zażartować z elementu gry, który od lat jest przedmiotem dyskusji wśród fanów. Raczej tu drugie. Prawda? Chyba „Redzi” nie mogliby być aż tak okrutni.
Niezależnie od tego, co Sasko miał na myśli, Skellige na stałe zapisało się w pamięci fanów trzeciego „Wieśka”. A sądząc po odpowiedzi dewelopera, również sami twórcy doskonale zdają sobie sprawę z reputacji, jaką przez lata zyskały wyspy.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu.
Ustaw GRYOnline.pl jako preferowane źródło wiadomości w Google
GRYOnline
Gracze
Steam
OpenCritic

Autor: Kamil Kleszyk
Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.