Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2011, 09:12

autor: DogGhost

Lonesome Road - czwarte DLC do Fallout: New Vegas zaliczy opóźnienie

Firma Bethesda poinformowała w odpowiedzi na pytania fanów, że najnowsze rozszerzenie do gry Fallout: New Vegas, zatytułowane Lonesome Road, nie ukaże się w tym miesiącu.

Po bardzo dobrym przyjęciu przez graczy i krytyków trzeciego rozszerzenia do gry Fallout: New Vegas, które miało premierę w drugiej połowie lipca, miłośnicy klimatów postnuklearnych zaczęli zasypywać twórców pytaniami o kolejny dodatek. W odpowiedzi firma Bethesda poinformowała na swoim blogu, że czwarte DLC zatytułowane Lonesome Road zaliczy opóźnienie i nie ukaże się w tym miesiącu.

Lonesome Road - czwarte DLC do Fallout: New Vegas zaliczy opóźnienie - ilustracja #1

Według Jasona Bergmana, starszego producenta Bethesdy, okoliczności, które wpłynęły na podjęcie takiej decyzji, znajdują się poza kontrolą firmy. „Nie jest to związane z jakimś dużym problemem z kodem lub zawartością. Na wydanie gry ma jednak wpływ wiele czynników i jeden z nich spowodował, że musimy przesunąć planowaną datę premiery dodatku”, wyjaśnił Bergman. W chwili obecnej twórcy nie są w stanie określić, kiedy dokładnie ukaże się Lonesome Road.

Przy okazji tej informacji Bethesda ujawniła pierwszy screen pochodzący z tego dodatku, przedstawiający zniszczoną autostradę, który możecie zobaczyć poniżej.

Lonesome Road - czwarte DLC do Fallout: New Vegas zaliczy opóźnienie - ilustracja #2

Do tej pory ukazały się trzy rozszerzenia do gry Fallout: New Vegas. Pierwsze z nich, Dead Money, zabierało nas w podróż do starego kasyna o nazwie Sierra Madre. Z kolei w Honest Hearts mieliśmy okazję wziąć udział w konflikcie toczącym się w parku narodowym Zion w Utah. Natomiast najnowszy z dodatków, Old World Blues, rozgrywał się w pozornie opustoszałym kraterze badawczym.