Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS3
Okładka Sam & Max: Season 3 - The Devil’s Playhouse (PC)

Sam & Max: Season 3 - The Devil’s Playhouse

Sam & Max: Season 3 - The Devil’s Playhouse to kontynuacja serii przygodówek tworzonych przez firmę Telltale Games.

Przygodowe | point-and-click | humorystyczne | epizodyczne

Okładka Sam & Max: Season 3 - The Devil’s Playhouse (PC)

data premiery gry:

15kwi2010

PC PS3

Sam & Max: Season 3 - The Devil’s Playhouse to kolejna odsłona serii humorystycznych gier przygodowych ukazujących się w formie odcinkowej. Za produkcję odpowiada studio Telltale Games, twórcy m.in. Tales of Monkey Island, serii Bone oraz dwóch poprzednich sezonów Sam & Max.

Akcja trzeciego sezonu rozpoczyna się w chwili, kiedy królik Max w tajemniczych okolicznościach nabywa potężnych zdolności parapsychicznych. To przykuwa uwagę galaktycznego goryla Skunk'apa, który postanawia wykorzystać te moce na własny użytek. Wzorem poprzednich części, wszystkie wydarzenia opowiedziane są w humorystyczny sposób. Poziomem absurdalnego poczucia humoru trzeci sezon dumnie kontynuuje tradycje cyklu, wprowadzając elementy takie jak żywy mózg bez ciała czy wspomniana gigantyczna małpa z kosmosu. Do tego regularnie pojawiają się czarno-białe sceny przerywnikowe inspirowane starym serialem telewizyjnym Twilight Zone (w Polsce emitowanego jako Strefa Mroku), w których narrator przejętym głosem tłumaczy sekrety fabuły.

The Devil’s Playhouse to klasyczna przygodówka, w której większość czasu spędzamy na rozwiązywaniu problemów logicznych, zwiedzaniu lokacji, kolekcjonowaniu przedmiotów i prowadzeniu rozmów. Podczas zabawy gracze muszą zbierać specjalnie zmodyfikowane zabawki, które wyposażają Maxa w zestaw mocy parapsychicznych, pomocnych przy rozwiązywaniu zagadek. Skorzystamy m.in. z przewidywania przyszłości, teleportacji, metamorfozy własnego ciała oraz czytania w myślach.

Trzeci sezon składa się z 5 odcinków:

  1. Epizod 1: The Penal Zone
  2. Epizod 2: The Tomb of Sammun-Mak
  3. Epizod 3: They Stole Max's Brain!
  4. Epizod 4: Beyond the Alley of Dolls
  5. Epizod 5: The City That Dares Not Sleep
Zobacz pełny opis gry

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 67 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Sam & Max: Season 3 - The Devil’s Playhouse

Klasyfikacja PEGI Sam & Max: Season 3 - The Devil’s Playhouse

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Sam & Max: Season 3 - The Devil’s Playhouse

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB
  • Windows XP/Vista/7
Zapłać 75% mniej za gry Telltale Games - Sam & Max, Tales of Monkey Island i inne

wiadomość6 czerwca 2011

Z okazji siódmych urodzin studio Telltale oferuje w swoim sklepie internetowym 75% zniżkę na prawie wszystkie stworzone przez siebie gry. Przygotowana przez dewelopera promocja trwać będzie nieprzerwanie do 30 czerwca.

Wieści ze świata (Team17, Championship Manager, Sam & Max) 31/08/10
Wieści ze świata (Team17, Championship Manager, Sam & Max) 31/08/10

wiadomość31 sierpnia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowej roli Team17, tajemniczej grze Ubisoftu, premierze ostatniego odcinka trzeciego sezonu Sam & Max, a także niższej cenie Nintendo DSi i DSi XL. Zapraszamy do lektury.

Zaskakujące postacie w nowej grze studia Telltale
Zaskakujące postacie w nowej grze studia Telltale

wiadomość30 sierpnia 2010

Studio Telltale specjalizujące się w zabawnych przygodówkach najwyraźniej szykuje wyjątkowo zwariowany produkt. Krótka zapowiedź przyszłego projektu pojawiła się na łamach serwisu GameTrailers. Chociaż gra zostanie ujawniona dopiero 2 września już teraz możemy przypuszczać, że pojawi się w niej plejada postaci, które do tej pory nie występowały ze sobą.

Wieści ze świata (Company of Heroes Online, Trials HD, Crash Time 4) 21/07/10
Wieści ze świata (Company of Heroes Online, Trials HD, Crash Time 4) 21/07/10

wiadomość21 lipca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o czwartej odsłonie Crash Time, premierze kolejnego epizodu Sam & Max: The Devil’s Playhouse, nowym dodatku DLC do Trials HD, a także zamkniętej becie Company of Heroes Online. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Just Cause 2, Deus Ex, Sam & Max) 23/06/10
Wieści ze świata (Just Cause 2, Deus Ex, Sam & Max) 23/06/10

wiadomość23 czerwca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o drugim epizodzie przygodowego Doctor Who, darmowym dodatku do Just Cause 2, dacie premiery drugiego płatnego rozszerzenia do City of Heroes, promocyjnej cenie gier z serii Deus Ex, a także debiucie trzeciego odcinka Sam & Max: Season 3. Zapraszamy do lektury.

PC
PS3