Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCX360PS3Wii
Okładka CSI: Fatal Conspiracy (PC)
OkładkaCSI: Fatal Conspiracy (PC)

CSI: Fatal Conspiracy

Gra przygodowa nawiązująca do 10 sezonu słynnego, amerykańskiego serialu CSI: Crime Investigation Scene. Jako detektyw i kryminolog przeprowadzamy przesłuchania podejrzanych, badamy miejsca i dowody zbrodni, a także analizujemy zebrane materiały.

Przygodowe | detektywistyczne | seriale TV

CSI: Fatal Conspiracy Premiera

26paź2010

PC X360 PS3 Wii

Gry podobne do CSI: Fatal Conspiracy

Black Dahlia

House M.D.

X-Files: The Game

CSI: Fatal Conspiracy to kolejna odsłona serii przygodówkowej na podstawie znanego serialu telewizyjnego, który jest emitowany od wielu lat praktycznie w każdym zakątku świata. Za stworzenie gry odpowiada studio Telltale Games, specjalizujące się właśnie w przygodówkach (Puzzle Agent, Sam & Max). Producent przygotował w przeszłości kilka innych tytułów na podstawie CSI - CSI: Deadly Intent, Crime Scene Investigation: Hard Evidence oraz CSI: 3 Dimensions of Murder.

Gra została stworzona na podstawie dziesiątego sezonu oryginalnego CSI i utrzymaną ją w charakterystycznym stylu serialu. Wcielamy się w śledczego ze specjalnej jednostki, który musi rozwikłać pięć powiązanych ze sobą spraw. Scenariusz tytułu został napisany przez autorów serialu, w czasie rozgrywki oglądamy też dobrze znane z telewizorów postacie (np. Raya Langstona granego przez Laurence’a Fishburne’a).

W jaki sposób pracują ludzie z CSI? Ta wyspecjalizowana grupa zajmuje się odszukiwaniem i analizowaniem dowodów, zbieraniem relacji od świadków i przesłuchiwaniem podejrzanych. Dokładnie takie zadania stawia przed graczem produkcja studia Telltale Games, które zadbało o odpowiedni klimat i napięcie. Nowy system prowadzenia przesłuchań sprawia, że każde z nich jest przeżyciem samym w sobie. Równie istotne jest badanie zgromadzonych przedmiotów w laboratorium. Standardowo otrzymujemy w nim najnowocześniejsze gadżety, w tym specjalną technologię fotograficzną, która pozwala robić zdjęcia w bardzo wysokiej rozdzielczości.

Produkcja korzysta z ulepszonego trójwymiarowego silnika graficznego, chociaż sama oprawa wizualna nie należy do najlepszych. Mimo wszystko, twórcy starali się wiernie odwzorować poszczególne postacie i lokacje występujące w większości odcinków (czyli zaplecze jednostki CSI). Wśród nowych możliwości technologii warto wymienić lepsze oświetlenie oraz animacje postaci (w tym także synchronizację ust z wypowiedziami).

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 55 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI CSI: Fatal Conspiracy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

CSI: Fatal Conspiracy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 6200 lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
X360
PS3
Wii