Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Sam & Max: Season 2 - What's New, Beelzebub? (PC)

Sam & Max: Season 2 - What's New, Beelzebub? PC

Finalny epizod drugiego sezonu przygód dwóch detektywów Sama i Maxa. Tym razem bohaterowie stają w obliczu dnia sądu ostatecznego i muszą poradzić sobie z władcą piekła, samym szatanem.

Przygodowe | point-and-click | humorystyczne

PC Windows
Okładka Sam & Max: Season 2 - What's New, Beelzebub? (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10kwietnia2008

Sam & Max: Season 2 - What's New, Beelzebub? to piąty i zarazem ostatni odcinek drugiego sezonu gry przygodowej, za którą odpowiada ekipa z Telltale Games. Bohaterami opowieści są chodzący na dwóch nogach pies Sam oraz lekko świrnięty królik Max.

Jak przystało na finałowy epizod serii, fabuła What's New, Beelzebub? opowiada historię iście epickich rozmiarów. Tym razem dwójka sympatycznych detektywów wyrusza w fantastyczną podróż, której zwieńczeniem jest konfrontacja z samym diabłem. Od tego starcia zależy los całego świata.

Tytuł zalicza się do kategorii przygodówek typu point & click. Rozgrywkę w pełni kontrolujemy przy pomocy myszki, wskazując bohaterom miejsca, do których mają się udać, oraz przedmioty lub osoby, z którymi powinny wejść w interakcję. Na naszej drodze ponownie napotykamy wiele zabawnych i ciekawych postaci, zarówno przyjaznych, lecz również wrogo nastawionych. W głównej mierze to właśnie w rozmowach z nimi przejawia się humor, którym od zawsze cechuje się cykl Sam & Max. Dodatkowo, ta część oferuje nam obraz wizji Sądu Ostatecznego, oczywiście z przymrużeniem oka.

Grafika jest prosta i niczym nie różni się od poprzednich edycji gry. Modele postaci oraz otoczenie zostały skonstruowane z nieskomplikowanych elementów. Całość utrzymano w infantylnej tonacji, jakby żywcem przeniesionej z kreskówek. Podczas naszych przygód trafiamy między innymi do samego źródła zła, czyli korporacji Hell, która jest tu – rzecz jasna – przedstawiona w karykaturalny sposób.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Sam & Max: Season 2 - What's New, Beelzebub?

Wymagania wiekowe Sam & Max: Season 2 - What's New, Beelzebub?

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Sam & Max: Season 2 - What's New, Beelzebub?

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista
Wieści ze świata (Aion, EverQuest II, BioShock) 21/05/10
Wieści ze świata (Aion, EverQuest II, BioShock) 21/05/10

wiadomość21 maja 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o demie SBK X, niezwykle drogich mountach do EverQuest II, promocyjnej cenie kompilacji Sam & Max, poradnikach na Steamie, nowościach w Aion, a także opóźnieniu premiery pierwszego epizodu Sonic The Hedgehog 4. Zapraszamy do lektury.

Pierwsze konkrety o trzecim sezonie Sam & Max
Pierwsze konkrety o trzecim sezonie Sam & Max

wiadomość12 marca 2010

Mamy dobre wieści dla fanów gier przygodowych, którzy stęsknili się za policyjnym duetem złożonym z psa i królika. Telltale Games wreszcie podzieliło się ze światem informacjami na temat trzeciego sezonu.

Sam & Max: Season 2 w ofercie Steam

wiadomość18 maja 2008

Oferta platformy Steam wzbogaciła się właśnie o drugi sezon przygodówki autorstwa Telltale Games, Sam & Max: Season 2. Wprowadzenie wspomnianej pozycji do katalogu, wiąże się również z promocjami na obecne już w nim przygody Sama i Maxa.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (11 kwietnia 2008)

wiadomość11 kwietnia 2008

Ujawniono dokładną datę amerykańskiej premiery remake’u Final Fantasy IV, zapowiedziano The SimCity Box, Lair otrzyma nowy system sterowania, NCsoft walczy z nielegalnymi serwerami, opublikowano listę 100 najlepszych deweloperów – zapraszamy Was do lektury codziennych „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”.

SBCG4AP nową serią produkowaną przez autorów przygód Sama i Maxa
SBCG4AP nową serią produkowaną przez autorów przygód Sama i Maxa

wiadomość11 kwietnia 2008

Autorzy nowych przygód ochotniczej policji, detektywów Sama i Maxa, studio Telltale Games, zaanonsowali powstanie kolejnej serii produkowanej w odcinkach o nieco przydługim tytule Strong Bad’s Cool Game for Attractive People. Gra bazuje na animowanym serialu Matta i Mike’a Chapmanów, który możecie obejrzeć na stronie Homstarrunner.com. Docelowymi platformami są konsola Nintendo Wii, a konkretnie usługa WiiWare oraz komputery PC.