Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Sam & Max: Season 2 - What's New, Beelzebub? (PC)
OkładkaSam & Max: Season 2 - What's New, Beelzebub? (PC)

Sam & Max: Season 2 - What's New, Beelzebub? PC

Finalny epizod drugiego sezonu przygód dwóch detektywów Sama i Maxa. Tym razem bohaterowie stają w obliczu dnia sądu ostatecznego i muszą poradzić sobie z władcą piekła, samym szatanem.

Przygodowe | point-and-click | humorystyczne

Sam & Max: Season 2 - What's New, Beelzebub? Premiera PC

10kwietnia2008

producent: Telltale Games wydawca: Telltale Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Sam & Max: Season 2 - What's New, Beelzebub?

Escape from Monkey Island

Grim Fandango (1998)

Bone: Wygnaniec z Kosteczkowa

Sam & Max: Season 2 - What's New, Beelzebub? to piąty i zarazem ostatni odcinek drugiego sezonu gry przygodowej, za którą odpowiada ekipa z Telltale Games. Bohaterami opowieści są chodzący na dwóch nogach pies Sam oraz lekko świrnięty królik Max.

Jak przystało na finałowy epizod serii, fabuła What's New, Beelzebub? opowiada historię iście epickich rozmiarów. Tym razem dwójka sympatycznych detektywów wyrusza w fantastyczną podróż, której zwieńczeniem jest konfrontacja z samym diabłem. Od tego starcia zależy los całego świata.

Tytuł zalicza się do kategorii przygodówek typu point & click. Rozgrywkę w pełni kontrolujemy przy pomocy myszki, wskazując bohaterom miejsca, do których mają się udać, oraz przedmioty lub osoby, z którymi powinny wejść w interakcję. Na naszej drodze ponownie napotykamy wiele zabawnych i ciekawych postaci, zarówno przyjaznych, lecz również wrogo nastawionych. W głównej mierze to właśnie w rozmowach z nimi przejawia się humor, którym od zawsze cechuje się cykl Sam & Max. Dodatkowo, ta część oferuje nam obraz wizji Sądu Ostatecznego, oczywiście z przymrużeniem oka.

Grafika jest prosta i niczym nie różni się od poprzednich edycji gry. Modele postaci oraz otoczenie zostały skonstruowane z nieskomplikowanych elementów. Całość utrzymano w infantylnej tonacji, jakby żywcem przeniesionej z kreskówek. Podczas naszych przygód trafiamy między innymi do samego źródła zła, czyli korporacji Hell, która jest tu – rzecz jasna – przedstawiona w karykaturalny sposób.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Sam & Max: Season 2 - What's New, Beelzebub?: Odpowiednia dla każdego wieku.

Sam & Max: Season 2 - What's New, Beelzebub? Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista