Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Bone: Out from Boneville (PC)
OkładkaBone: Out from Boneville (PC)

Bone: Wygnaniec z Kosteczkowa PC

Bone: Out from Boneville

Bone jest kolejną przygodówką autorstwa projektantów, odpowiedzialnych m.in. za znakomite gry pokroju Grim Fandango, Escape from Monkey Island i Full Throttle.

Przygodowe | point-and-click | komiksy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bone: Wygnaniec z Kosteczkowa Premiera PC

16września2005

pudełko PL

3marca2008

producent: Telltale Games wydawca: Telltale Games wydawca PL: CI Games / City Interactive Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Bone jest kolejną przygodówką autorstwa projektantów, odpowiedzialnych m.in. za znakomite gry pokroju Grim Fandango, Escape from Monkey Island i Full Throttle. Niniejszy produkt przygotowywano w oparciu o twórczość Jeffa Smitha, czyli fantastyczne obrazkowe historie (wydawane od 1991 roku) z udziałem trzech kuzynów - Fone Bone, Phoney Bone i Smiley Bone. Kierujemy poczynaniami tych dwóch pierwszych osobników, którym towarzyszy robak imieniem Ted.

Za fundament fabularny służy konkretnie album Bone: Out from Boneville, więc akcja rozpoczyna się w chwili rozstania się duetu głównych bohaterów w tajemniczej dolinie. Fone i Phoney muszą zatem przemierzyć wiele fantastycznych lokacji (np. pustynia i Farma enigmatycznej Babci Ben), ciągle uciekając przez przerośniętymi szczurami i złymi mocami demonicznego Władcy Szarańczy.

Developerzy oczywiście umożliwili nam interakcję (rozmowa, wymiana przedmiotów etc.) z napotkanymi postaciami niezależnymi, a intuicyjny interfejs typu point & click nie komplikuje zabawy. Jeśli jednak utknęliśmy w jakimś momencie, to nie zaszkodzi poprosić o poradę duetu głównych bohaterów. Ponadto autorzy zaimplementowali specjalny system, dzięki któremu bezproblemowo dostosowujemy stopień trudności rozgrywki do naszych umiejętności.

Dodatkowym atutem omawianej pozycji jest obecność mnóstwa niekonwencjonalnych zagadek logicznych, interesujących mini-gier i charakterystycznych elementów komicznych. Uwagę zwraca jeszcze dopracowana oprawa wizualna, oferująca komiksową grafikę w trójwymiarowym ujęciu. Nie kuleje też warstwa dźwiękowa, składająca się z zabawnych głosów postaci, nastrojowych tematów muzycznych itp.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 61 głosów czytelników.

Bone: Wygnaniec z Kosteczkowa cena w dniu premiery: 19,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Bone: Wygnaniec z Kosteczkowa

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Bone: Wygnaniec z Kosteczkowa Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • Windows XP