Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Bone: Out from Boneville (PC)

Bone: Wygnaniec z Kosteczkowa PC

Bone: Out from Boneville

Bone jest kolejną przygodówką autorstwa projektantów, odpowiedzialnych m.in. za znakomite gry pokroju Grim Fandango, Escape from Monkey Island i Full Throttle.

Przygodowe | point-and-click | komiksy

PC Windows
Okładka Bone: Out from Boneville (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16września2005

3marca2008

pudełko PL

Bone jest kolejną przygodówką autorstwa projektantów, odpowiedzialnych m.in. za znakomite gry pokroju Grim Fandango, Escape from Monkey Island i Full Throttle. Niniejszy produkt przygotowywano w oparciu o twórczość Jeffa Smitha, czyli fantastyczne obrazkowe historie (wydawane od 1991 roku) z udziałem trzech kuzynów - Fone Bone, Phoney Bone i Smiley Bone. Kierujemy poczynaniami tych dwóch pierwszych osobników, którym towarzyszy robak imieniem Ted.

Za fundament fabularny służy konkretnie album Bone: Out from Boneville, więc akcja rozpoczyna się w chwili rozstania się duetu głównych bohaterów w tajemniczej dolinie. Fone i Phoney muszą zatem przemierzyć wiele fantastycznych lokacji (np. pustynia i Farma enigmatycznej Babci Ben), ciągle uciekając przez przerośniętymi szczurami i złymi mocami demonicznego Władcy Szarańczy.

Developerzy oczywiście umożliwili nam interakcję (rozmowa, wymiana przedmiotów etc.) z napotkanymi postaciami niezależnymi, a intuicyjny interfejs typu point & click nie komplikuje zabawy. Jeśli jednak utknęliśmy w jakimś momencie, to nie zaszkodzi poprosić o poradę duetu głównych bohaterów. Ponadto autorzy zaimplementowali specjalny system, dzięki któremu bezproblemowo dostosowujemy stopień trudności rozgrywki do naszych umiejętności.

Dodatkowym atutem omawianej pozycji jest obecność mnóstwa niekonwencjonalnych zagadek logicznych, interesujących mini-gier i charakterystycznych elementów komicznych. Uwagę zwraca jeszcze dopracowana oprawa wizualna, oferująca komiksową grafikę w trójwymiarowym ujęciu. Nie kuleje też warstwa dźwiękowa, składająca się z zabawnych głosów postaci, nastrojowych tematów muzycznych itp.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 58 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Bone: Wygnaniec z Kosteczkowa

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Bone: Wygnaniec z Kosteczkowa

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Pentium 4 1.5 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza), Windows XP
Nie będzie nowej gry z serii Bone
Nie będzie nowej gry z serii Bone

wiadomość16 marca 2009

Znana i lubiana seria komiksowych opowieści autorstwa Jeffa Smitha – Bone - doczekała się już dwóch komputerowych adaptacji. I wygląda na to, że (mimo plotek) tak pozostanie.

Kwestie finansowe firmy Telltale Games
Kwestie finansowe firmy Telltale Games

wiadomość13 czerwca 2007

Telltale Games w ostatnim czasie to jedna z lepiej rozwijających się firm w branży elektronicznej rozrywki. Świadczy o tym ogromny sukces pierwszego sezonu gry Sam & Max czy chęć dalszego rozwijania marki Bone. Nikogo nie powinno wiec dziwić, że inwestorzy chętnie wykładają pieniądze na dalszą realizację pomysłów owego studia.

Telltale Games będzie rozwijać markę Bone
Telltale Games będzie rozwijać markę Bone

wiadomość26 kwietnia 2007

Pod koniec ubiegłorocznych wakacji studio Telltale Games podało do wiadomości, że wstrzymuje prace nad kolejnymi epizodami swej przygodówki o nazwie Bone. Przyczyną tej decyzji był fakt, że wszyscy deweloperzy chcieli wówczas skupić się tylko i wyłącznie na rozwijaniu innej ze swych serii, cyklu Sam & Max. Możliwe jednak, że już wkrótce Kalifornijczycy powrócą do korzeni

Xider nowym europejskim wydawcą gier przeznaczonych dla PC oraz konsoli NDS

wiadomość27 lutego 2007

Jak poinformował serwis GameIndustry, Xider, nowy gracz na europejskim rynku wydawniczym, wprowadzi do sprzedaży na terenie Starego Kontynentu dwanaście pozycji przeznaczonych dla komputerów PC oraz przenośnej konsoli Nintendo DS. Dokona tego jeszcze w tym roku.

Wersje reżyserskie gier z cyklu Bone już dostępne
Wersje reżyserskie gier z cyklu Bone już dostępne

wiadomość5 grudnia 2006

Choć firma Telltale Games całą swoją energię wykorzystuje aktualnie do tworzenia kolejnych przygód Sama i Maksa, nie oznacza to, że jej pracownicy zapomnieli o swoim debiutanckim projekcie – Bone. Przygotowania do produkcji nowych odcinków najwyraźniej trwają, choć nikt oficjalnie nie potwierdził, że cykl w niedługim czasie zostanie powiększony o kolejne tytuły.