Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 13 czerwca 2007, 15:15

autor: Major Doktor Upiorna

Kwestie finansowe firmy Telltale Games

Telltale Games w ostatnim czasie to jedna z lepiej rozwijających się firm w branży elektronicznej rozrywki. Świadczy o tym ogromny sukces pierwszego sezonu gry Sam & Max czy chęć dalszego rozwijania marki Bone. Nikogo nie powinno wiec dziwić, że inwestorzy chętnie wykładają pieniądze na dalszą realizację pomysłów owego studia.

Telltale Games ostatnimi czasy to jedna z lepiej rozwijających się firm w branży elektronicznej rozrywki. Świadczy o tym przede wszystkim ogromny sukces pierwszego sezonu gry Sam & Max i chęć dalszego rozwijania marki Bone. Nikogo nie powinno wiec dziwić, że inwestorzy chętnie wykładają pieniądze na realizację pomysłów owego studia. Przedstawiciele Telltale Games ogłosili, że podpisali umowę z dwiema firmami z San Fransisco, Granite Ventures i IDG Ventures SF, na mocy której otrzymali aż 6 mln USD na prowadzenie dalszych prac.

Kwestie finansowe firmy Telltale Games  - ilustracja #1

Dan Connors, przedstawiciel wymienionego studia, zapowiada, że pieniądze zapewne zostaną przeznaczone na przygotowanie kolejnych pozycji, dystrybuowanych elektronicznie. Według niego ten sposób docierania do użytkowników wywiera ogromny wpływ na kształt świata gier, a Telltale Games ma szansę na kreowanie tego wizerunku. W planach pojawia się także opcja przeniesienia gry Sam & Max na inne platformy sprzętowe (nieoficjalnie mówi się, że będą to konsole Xbox 360 i Wii). Rzecz jasna gracze powinni spodziewać się drugiego sezonu przygód pary detektywów oraz kontynuacji marki Bone.

Ostatnia aktualizacja: 2007-06-13

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.