Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Bone: The Great Cow Race (PC)

Bone: Wielki Wyścig Krów PC

Bone: The Great Cow Race

Druga (po Out from Boneville) odsłona przygodówki, inspirowanej twórczością Jeffa Smitha, a dokładnie komiksami z udziałem trzech kuzynów - Fone Bone, Phoney Bone i Smiley Bone.

Przygodowe | point-and-click | komiksy

PC Windows
Okładka Bone: The Great Cow Race (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12kwietnia2006

1kwietnia2008

pudełko PL

Druga (po Out from Boneville) odsłona przygodówki, inspirowanej twórczością Jeffa Smitha, a dokładnie komiksami z udziałem trzech kuzynów - Fone Bone, Phoney Bone i Smiley Bone. Tym razem fabuła została oparta o historię opowiedzianą w albumie Bone: The Great Cow Race. Wiosenny jarmark właśnie się rozpoczął i niedługo odbędzie się tytułowy Wielki Wyścig Krów. Enigmatyczna Babcia Ben zamierza wciąć w nim udział i właśnie przygotowuje się do startu, a Phoney Bone obmyśla przebiegły plan, jak wynieść profity z wspomnianej konkurencji. Tymczasem w górach ciemne siły budzą się do życia…

Tak jak w „jedynce”, tak i tutaj na graczy czeka szereg niekonwencjonalnych zagadek logicznych do rozwiązania. Ponownie gra została wyposażona w prosty, intuicyjny interfejs typu „point & click” oraz system umożliwiający dostosowywanie stopnia trudności rozgrywki. A całość wzbogaca spora dawka humoru, komiksowa, trójwymiarowa grafika oraz stosowna ścieżka dźwiękowa, z zabawnie dobranymi głosami postaci oraz miłą dla ucha muzyką. Natomiast w odróżnieniu od swojej poprzedniczki, omawiana produkcja jest znacznie dłuższa, a fabuła została bardziej rozbudowana. Ponadto twórcy zadbali o wprowadzenie do gry jeszcze bardziej kolorowych i dziwacznych postaci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 56 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Bone: Wielki Wyścig Krów

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Bone: Wielki Wyścig Krów

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • Windows XP
Nie będzie nowej gry z serii Bone
Nie będzie nowej gry z serii Bone

wiadomość16 marca 2009

Znana i lubiana seria komiksowych opowieści autorstwa Jeffa Smitha – Bone - doczekała się już dwóch komputerowych adaptacji. I wygląda na to, że (mimo plotek) tak pozostanie.

Kwestie finansowe firmy Telltale Games
Kwestie finansowe firmy Telltale Games

wiadomość13 czerwca 2007

Telltale Games w ostatnim czasie to jedna z lepiej rozwijających się firm w branży elektronicznej rozrywki. Świadczy o tym ogromny sukces pierwszego sezonu gry Sam & Max czy chęć dalszego rozwijania marki Bone. Nikogo nie powinno wiec dziwić, że inwestorzy chętnie wykładają pieniądze na dalszą realizację pomysłów owego studia.

Xider nowym europejskim wydawcą gier przeznaczonych dla PC oraz konsoli NDS

wiadomość27 lutego 2007

Jak poinformował serwis GameIndustry, Xider, nowy gracz na europejskim rynku wydawniczym, wprowadzi do sprzedaży na terenie Starego Kontynentu dwanaście pozycji przeznaczonych dla komputerów PC oraz przenośnej konsoli Nintendo DS. Dokona tego jeszcze w tym roku.

Wersje reżyserskie gier z cyklu Bone już dostępne
Wersje reżyserskie gier z cyklu Bone już dostępne

wiadomość5 grudnia 2006

Choć firma Telltale Games całą swoją energię wykorzystuje aktualnie do tworzenia kolejnych przygód Sama i Maksa, nie oznacza to, że jej pracownicy zapomnieli o swoim debiutanckim projekcie – Bone. Przygotowania do produkcji nowych odcinków najwyraźniej trwają, choć nikt oficjalnie nie potwierdził, że cykl w niedługim czasie zostanie powiększony o kolejne tytuły.

Telltale Games wstrzymuje prace nad kolejnymi odcinkami cyklu Bone
Telltale Games wstrzymuje prace nad kolejnymi odcinkami cyklu Bone

wiadomość29 sierpnia 2006

Członkowie studia Telltale Games nie będą kontynuować prac nad nowym epizodem gry Bone, przynajmniej przez jakiś czas. Projekt został odłożony na półkę z bardzo prostej przyczyny – cała energia twórców kierowana jest teraz w nowe przygody Sama i Maksa.