Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Sam & Max: Season 1 – Abe Lincoln Must Die! (PC)

Sam & Max: Season 1 – Abe Lincoln Must Die! PC

Sam & Max: Season 1 – Abe Lincoln Must Die! jest czwartą częścią sześcioodcinkowej serii przepełnionych humorem gier przygodowych traktujących o przygodach dość niezwykłej pary detektywów: psa – Sama oraz królika o sadystycznych skłonnościach – Maksa.

Przygodowe | point-and-click | humorystyczne

PC Windows
Okładka Sam & Max: Season 1 – Abe Lincoln Must Die! (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22lutego2007

Sam & Max: Season 1 – Abe Lincoln Must Die! jest czwartą częścią sześcioodcinkowej serii przepełnionych humorem gier przygodowych traktujących o przygodach dość niezwykłej pary detektywów: psa – Sama oraz królika o sadystycznych skłonnościach – Maksa. Sami bohaterowie, jak i rodzaj poczucia humoru, którym odznacza się gra, są wzorowane na komiksach tworzonych przez Steve’a Purcella.

Jak wskazuje tytuł epizodu, fabuła w nim przedstawiona dotyczy afery związanej z Białym Domem. Okazało się bowiem, że prezydent Stanów Zjednoczonych postradał zmysły. Nakazał grupowe przytulenia oraz wprowadził embargo na budyń. Niektórzy obawiają się, by w swym szaleństwie nie pokusił się (o zgrozo!) o zaostrzenie przepisów dotyczących posiadania broni (a przecież każdy wie, że to wrodzone prawo każdego Amerykanina). Dwójka dzielnych detektywów wyrusza do Waszyngtonu, by zająć się problematycznym przywódcą.

Gra, podobnie jak cała seria, jest klasyczną przygotówką z interfejsem point and click. Naszymi bohaterami kierujemy za pomocą myszki, klikając na elementy otoczenia, z którymi można wejść w interakcję, bądź też na miejsce, do którego pragniemy się udać. W trakcie rozgrywki spotykamy wiele przedstawionych z wielkim poczuciem humoru postaci. Rozmawiamy z nimi, wypełniamy powierzone nam zadania i staramy się zaradzić kryzysowi w Białym Domu. Biorąc pod uwagę wagę problemu, nie mamy raczej co liczyć na proste rozwiązanie.

Oprawa graficzna gry, pomimo tego, że renderowana, w dużym stopniu przypomina to, co reprezentowała sobą Sam and Max: Hit the Road – pierwsza produkcja traktująca o parze sympatycznych detektywów, w której zarówno postacie, jak i tła były ręcznie rysowane.

Duża część humoru zawarta została w wypowiedziach poszczególnych postaci i nie dotyczy to tylko ich treści, lecz także sposobu, w jaki aktorzy czytają dane kwestie. Podczas rozgrywki towarzyszą nam miłe dla ucha, lekko swingujące melodie, przywodzące na myśl stare kryminalne filmy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 50 głosów czytelników.

Gry podobne do Sam & Max: Season 1 – Abe Lincoln Must Die!

Wymagania wiekowe Sam & Max: Season 1 – Abe Lincoln Must Die!

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Sam & Max: Season 1 – Abe Lincoln Must Die!

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • Windows XP
Pierwsze konkrety o trzecim sezonie Sam & Max
Pierwsze konkrety o trzecim sezonie Sam & Max

wiadomość12 marca 2010

Mamy dobre wieści dla fanów gier przygodowych, którzy stęsknili się za policyjnym duetem złożonym z psa i królika. Telltale Games wreszcie podzieliło się ze światem informacjami na temat trzeciego sezonu.

Sam & Max: Season 2 w ofercie Steam

wiadomość18 maja 2008

Oferta platformy Steam wzbogaciła się właśnie o drugi sezon przygodówki autorstwa Telltale Games, Sam & Max: Season 2. Wprowadzenie wspomnianej pozycji do katalogu, wiąże się również z promocjami na obecne już w nim przygody Sama i Maxa.

SBCG4AP nową serią produkowaną przez autorów przygód Sama i Maxa
SBCG4AP nową serią produkowaną przez autorów przygód Sama i Maxa

wiadomość11 kwietnia 2008

Autorzy nowych przygód ochotniczej policji, detektywów Sama i Maxa, studio Telltale Games, zaanonsowali powstanie kolejnej serii produkowanej w odcinkach o nieco przydługim tytule Strong Bad’s Cool Game for Attractive People. Gra bazuje na animowanym serialu Matta i Mike’a Chapmanów, który możecie obejrzeć na stronie Homstarrunner.com. Docelowymi platformami są konsola Nintendo Wii, a konkretnie usługa WiiWare oraz komputery PC.

Sam & Max doczekają się jednak wydania na Wii
Sam & Max doczekają się jednak wydania na Wii

wiadomość4 kwietnia 2008

Telltale Games, producent i wydawca gry Sam & Max oficjalnie potwierdził wydanie tej zabawnej przygodówki na konsolę Nintendo. Posiadacze Wii otrzymają od razu wszystkie sześć epizodów składających się na sezon pierwszy - ta wersja będzie też obsługiwać tryb panoramiczny. Na to jak sprawdzi się Wii Remote w tej grze typu point & click przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać gdyż premiera zarówno w Stanach jak i Europie przewidziana jest dopiero na jesień bieżącego roku.

Autorzy Sama & Maxa stworzą grę dla usługi WiiWare

wiadomość24 lutego 2008

Nowa usługa Nintendo o nazwie WiiWare wystartuje w Stanach Zjednoczonych dopiero 12 maja, jednakże wydaje się, że coraz większa ilość deweloperów zainteresowana jest tworzeniem nań nowych tytułów.