Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Sam & Max: Season 1 – Abe Lincoln Must Die! (PC)
OkładkaSam & Max: Season 1 – Abe Lincoln Must Die! (PC)

Sam & Max: Season 1 – Abe Lincoln Must Die! PC

Sam & Max: Season 1 – Abe Lincoln Must Die! jest czwartą częścią sześcioodcinkowej serii przepełnionych humorem gier przygodowych traktujących o przygodach dość niezwykłej pary detektywów: psa – Sama oraz królika o sadystycznych skłonnościach – Maksa.

Przygodowe | point-and-click | humorystyczne

Sam & Max: Season 1 – Abe Lincoln Must Die! Premiera PC

22lutego2007

producent: Telltale Games wydawca: Telltale Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Sam & Max: Season 1 – Abe Lincoln Must Die!

Grim Fandango (1998)

Runaway 2: Sen Żółwia

Escape from Monkey Island

Sam & Max: Season 1 – Abe Lincoln Must Die! jest czwartą częścią sześcioodcinkowej serii przepełnionych humorem gier przygodowych traktujących o przygodach dość niezwykłej pary detektywów: psa – Sama oraz królika o sadystycznych skłonnościach – Maksa. Sami bohaterowie, jak i rodzaj poczucia humoru, którym odznacza się gra, są wzorowane na komiksach tworzonych przez Steve’a Purcella.

Jak wskazuje tytuł epizodu, fabuła w nim przedstawiona dotyczy afery związanej z Białym Domem. Okazało się bowiem, że prezydent Stanów Zjednoczonych postradał zmysły. Nakazał grupowe przytulenia oraz wprowadził embargo na budyń. Niektórzy obawiają się, by w swym szaleństwie nie pokusił się (o zgrozo!) o zaostrzenie przepisów dotyczących posiadania broni (a przecież każdy wie, że to wrodzone prawo każdego Amerykanina). Dwójka dzielnych detektywów wyrusza do Waszyngtonu, by zająć się problematycznym przywódcą.

Gra, podobnie jak cała seria, jest klasyczną przygotówką z interfejsem point and click. Naszymi bohaterami kierujemy za pomocą myszki, klikając na elementy otoczenia, z którymi można wejść w interakcję, bądź też na miejsce, do którego pragniemy się udać. W trakcie rozgrywki spotykamy wiele przedstawionych z wielkim poczuciem humoru postaci. Rozmawiamy z nimi, wypełniamy powierzone nam zadania i staramy się zaradzić kryzysowi w Białym Domu. Biorąc pod uwagę wagę problemu, nie mamy raczej co liczyć na proste rozwiązanie.

Oprawa graficzna gry, pomimo tego, że renderowana, w dużym stopniu przypomina to, co reprezentowała sobą Sam and Max: Hit the Road – pierwsza produkcja traktująca o parze sympatycznych detektywów, w której zarówno postacie, jak i tła były ręcznie rysowane.

Duża część humoru zawarta została w wypowiedziach poszczególnych postaci i nie dotyczy to tylko ich treści, lecz także sposobu, w jaki aktorzy czytają dane kwestie. Podczas rozgrywki towarzyszą nam miłe dla ucha, lekko swingujące melodie, przywodzące na myśl stare kryminalne filmy.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 51 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Sam & Max: Season 1 – Abe Lincoln Must Die!: Odpowiednia dla każdego wieku.

Sam & Max: Season 1 – Abe Lincoln Must Die! Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • Windows XP