Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Sam & Max: Season 1 – Situation: Comedy (PC)

Sam & Max: Season 1 – Situation: Comedy PC

Drugi epizod popularnego cyklu gier przygodowych, który opowiada o perypetiach niezwykłej pary detektywów – Sama i Maksa.

Przygodowe | point-and-click | humorystyczne

PC Windows
Okładka Sam & Max: Season 1 – Situation: Comedy (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20grudnia2006

Drugi epizod popularnego cyklu gier przygodowych, który opowiada o perypetiach niezwykłej pary detektywów – Sama i Maksa. Tym razem niezmordowani stróże prawa wybierają się do studia telewizyjnego, gdzie sławna prezenterka dostaje szału w trakcie kręcenia jednego ze swoich programów. Nasi bohaterowie muszą nie tylko uporać się z Myrą Stump, ale również ocalić przetrzymywanych przez kobietę zakładników. Zanim jednak dojdzie do ostatecznej konfrontacji, Sam i Max wykorzystają każdą okazję, żeby zaistnieć w świecie show-businessu.

Pod względem technicznym, Sam & Max: Season 1 - Situation: Comedy niczym nie różni się od swojego pierwowzoru. Nadal mamy do czynienia z tradycyjną przygodówką, opartą o interfejs „point & click”. Wykorzystując unikatowe zdolności obu bohaterów oraz znajdowane tu i ówdzie przedmioty, gracz zmuszony jest do rozwiązywania przygotowanych przez autorów zagadek, które w końcu doprowadzą go do szczęśliwego finału. W drugim epizodzie pojawia się również mały akcent zręcznościowy – pościg po ulicach miasta, połączony ze strzelaniem do uciekającego pojazdu.

Tradycyjnie już, gra dostępna jest dla użytkowników serwisu GameTap. Program można również ściągnąć z Interetu, kupując go na oficjalnej stronie firmy Telltale Games.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Gry podobne do Sam & Max: Season 1 – Situation: Comedy

Wymagania wiekowe Sam & Max: Season 1 – Situation: Comedy

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Sam & Max: Season 1 – Situation: Comedy

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Pentium 4 1.5 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza), Windows XP
Pierwsze konkrety o trzecim sezonie Sam & Max
Pierwsze konkrety o trzecim sezonie Sam & Max

wiadomość12 marca 2010

Mamy dobre wieści dla fanów gier przygodowych, którzy stęsknili się za policyjnym duetem złożonym z psa i królika. Telltale Games wreszcie podzieliło się ze światem informacjami na temat trzeciego sezonu.

Sam & Max: Season 2 w ofercie Steam

wiadomość18 maja 2008

Oferta platformy Steam wzbogaciła się właśnie o drugi sezon przygodówki autorstwa Telltale Games, Sam & Max: Season 2. Wprowadzenie wspomnianej pozycji do katalogu, wiąże się również z promocjami na obecne już w nim przygody Sama i Maxa.

SBCG4AP nową serią produkowaną przez autorów przygód Sama i Maxa
SBCG4AP nową serią produkowaną przez autorów przygód Sama i Maxa

wiadomość11 kwietnia 2008

Autorzy nowych przygód ochotniczej policji, detektywów Sama i Maxa, studio Telltale Games, zaanonsowali powstanie kolejnej serii produkowanej w odcinkach o nieco przydługim tytule Strong Bad’s Cool Game for Attractive People. Gra bazuje na animowanym serialu Matta i Mike’a Chapmanów, który możecie obejrzeć na stronie Homstarrunner.com. Docelowymi platformami są konsola Nintendo Wii, a konkretnie usługa WiiWare oraz komputery PC.

Sam & Max doczekają się jednak wydania na Wii
Sam & Max doczekają się jednak wydania na Wii

wiadomość4 kwietnia 2008

Telltale Games, producent i wydawca gry Sam & Max oficjalnie potwierdził wydanie tej zabawnej przygodówki na konsolę Nintendo. Posiadacze Wii otrzymają od razu wszystkie sześć epizodów składających się na sezon pierwszy - ta wersja będzie też obsługiwać tryb panoramiczny. Na to jak sprawdzi się Wii Remote w tej grze typu point & click przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać gdyż premiera zarówno w Stanach jak i Europie przewidziana jest dopiero na jesień bieżącego roku.

Autorzy Sama & Maxa stworzą grę dla usługi WiiWare

wiadomość24 lutego 2008

Nowa usługa Nintendo o nazwie WiiWare wystartuje w Stanach Zjednoczonych dopiero 12 maja, jednakże wydaje się, że coraz większa ilość deweloperów zainteresowana jest tworzeniem nań nowych tytułów.