Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Sam & Max: Season 1 – Bright Side of The Moon (PC)

Sam & Max: Season 1 – Bright Side of The Moon PC

Sam & Max: Season 1 – Bright Side of The Moon to szósty i zarazem ostatni epizod nowych przygód psa Sama i jego króliczego kompana imieniem Max opracowanych przez studio Telltale Games.

Przygodowe | point-and-click | humorystyczne

PC Windows
Okładka Sam & Max: Season 1 – Bright Side of The Moon (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26kwietnia2007

Sam & Max: Season 1 – Bright Side of The Moon to szósty i zarazem ostatni epizod pierwszego sezonu nowych przygód psa Sama i jego króliczego kompana imieniem Max opracowanych przez studio Telltale Games. Tym razem dwójka zwariowanych detektywów, znanych z komiksów autorstwa Steve'a Purcella, przenosi się na księżyc, gdzie przyjdzie im ostatecznie zmierzyć się z szaleńcami pragnącymi kontrolować umysły wszystkich mieszkańców ziemi.

Okazało się bowiem, że znane z wcześniejszych epizodów próby przejęcia kontroli nad ludźmi za pomocą hipnozy okazały się jedynie niewielkimi występkami w porównaniu z niebezpieczeństwem, z jakim zmierzyć się przyjdzie komiksowym detektywom na jasnej stronie księżyca. Od powodzenia ich misji zależy to, czy ludzie pozostaną sobą, czy też zamienią się w bezwolnych niewolników.

Gra, podobnie jak cała seria, jest klasyczną przygodówką z interfejsem point and click. Naszymi bohaterami kierujemy za pomocą myszki, klikając na elementy otoczenia, z którymi można wejść w interakcję, bądź też na miejsce, do którego pragniemy się udać. W trakcie rozgrywki spotykamy wiele przedstawionych z wielkim poczuciem humoru postaci.

Oprawa graficzna produkcji, pomimo tego, że renderowana, w dużym stopniu przypomina to, co reprezentowała sobą Sam and Max: Hit the Road – pierwsza produkcja traktująca o parze sympatycznych detektywów, w której zarówno postacie, jak i tła były ręcznie rysowane. Całość uzupełnia świetnie dobrane udźwiękowienie – zabawne wypowiedzi profesjonalnie nagrane przez czytających kwestie dialogowe aktorów i miła dla ucha, lekko swingująca muzyczka.

Sam & Max: Season 1 – Bright Side of The Moon dostępny jest dla użytkowników serwisu GameTap. Grę można również ściągnąć z Internetu, kupując ją na oficjalnej stronie firmy Telltale Games.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Gry podobne do Sam & Max: Season 1 – Bright Side of The Moon

Wymagania wiekowe Sam & Max: Season 1 – Bright Side of The Moon

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Sam & Max: Season 1 – Bright Side of The Moon

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • Windows XP
Pierwsze konkrety o trzecim sezonie Sam & Max
Pierwsze konkrety o trzecim sezonie Sam & Max

wiadomość12 marca 2010

Mamy dobre wieści dla fanów gier przygodowych, którzy stęsknili się za policyjnym duetem złożonym z psa i królika. Telltale Games wreszcie podzieliło się ze światem informacjami na temat trzeciego sezonu.

Sam & Max: Season 2 w ofercie Steam

wiadomość18 maja 2008

Oferta platformy Steam wzbogaciła się właśnie o drugi sezon przygodówki autorstwa Telltale Games, Sam & Max: Season 2. Wprowadzenie wspomnianej pozycji do katalogu, wiąże się również z promocjami na obecne już w nim przygody Sama i Maxa.

SBCG4AP nową serią produkowaną przez autorów przygód Sama i Maxa
SBCG4AP nową serią produkowaną przez autorów przygód Sama i Maxa

wiadomość11 kwietnia 2008

Autorzy nowych przygód ochotniczej policji, detektywów Sama i Maxa, studio Telltale Games, zaanonsowali powstanie kolejnej serii produkowanej w odcinkach o nieco przydługim tytule Strong Bad’s Cool Game for Attractive People. Gra bazuje na animowanym serialu Matta i Mike’a Chapmanów, który możecie obejrzeć na stronie Homstarrunner.com. Docelowymi platformami są konsola Nintendo Wii, a konkretnie usługa WiiWare oraz komputery PC.

Sam & Max doczekają się jednak wydania na Wii
Sam & Max doczekają się jednak wydania na Wii

wiadomość4 kwietnia 2008

Telltale Games, producent i wydawca gry Sam & Max oficjalnie potwierdził wydanie tej zabawnej przygodówki na konsolę Nintendo. Posiadacze Wii otrzymają od razu wszystkie sześć epizodów składających się na sezon pierwszy - ta wersja będzie też obsługiwać tryb panoramiczny. Na to jak sprawdzi się Wii Remote w tej grze typu point & click przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać gdyż premiera zarówno w Stanach jak i Europie przewidziana jest dopiero na jesień bieżącego roku.

Autorzy Sama & Maxa stworzą grę dla usługi WiiWare

wiadomość24 lutego 2008

Nowa usługa Nintendo o nazwie WiiWare wystartuje w Stanach Zjednoczonych dopiero 12 maja, jednakże wydaje się, że coraz większa ilość deweloperów zainteresowana jest tworzeniem nań nowych tytułów.