Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Sam & Max: Season 1 – Reality 2.0 (PC)
OkładkaSam & Max: Season 1 – Reality 2.0 (PC)

Sam & Max: Season 1 – Reality 2.0 PC

Sam & Max Season 1: Episode 5 – Reality 2.0 to piąta część opracowanej przez studio Telltale Games na podstawie komiksów Steve’a Purcella serii gier przygodowych traktujących o zwariowanych i przezabawnych przygodach sympatycznych detektywów Sama i Maksa.

Przygodowe | point-and-click | humorystyczne

Sam & Max: Season 1 – Reality 2.0 Premiera PC

29marca2007

producent: Telltale Games wydawca: Telltale Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Sam & Max: Season 1 – Reality 2.0

Grim Fandango (1998)

Runaway 2: Sen Żółwia

Escape from Monkey Island

Sam & Max Season 1: Episode 5 – Reality 2.0 to piąta część opracowanej przez studio Telltale Games na podstawie komiksów Steve’a Purcella serii gier przygodowych traktujących o zwariowanych i przezabawnych przygodach sympatycznych detektywów Sama i Maksa. Tym razem przenosimy się do cyberprzestrzeni, gdzie pomagamy komiksowym bohaterom zażegnać kolejny kryzys.

Zarys fabuły przedstawia się następująco: bezpieczeństwo światowego Internetu jest zagrożone. Pewna gra MMO przetrzymuje graczy jako zakładników i tylko od Sama i Maksa zależy, czy nieboraki zdołają powrócić do naszej rzeczywistości. W tym celu trzeba najpierw dokonać rzeczy niebywałej i wzorem bohatera filmu Tron przenieść się do wnętrza komputera, by od wewnątrz wyeliminować niebezpieczeństwo.

Podobnie jak we wcześniejszych odsłonach cyklu, i tu mamy do czynienia z charakterystycznym dla klasycznych gier przygodowych interfejsem point’n’click. Sterujemy poczynaniami Sama, za którym podąża jego wspólnik Max. Wskazując myszką na dane miejsce, polecamy bohaterowi dokąd ma się udać, podczas gdy klikając na poszczególne elementy otoczenia sprawiamy, że protagonista próbuje wejść z nimi w interakcję, na przykład podnieść, użyć, bądź włączyć.

Oprawa graficzna nie odbiega od poprzednich części przygód Sama i Maksa – oko cieszą oryginalne, ręcznie rysowane tła, a całość utrzymana jest w konwencji trójwymiarowego komiksu ze specyficznym, doskonale pasującym do humoru serii designem postaci i lokacji. Całość uzupełnia świetnie dobrane udźwiękowienie – zabawne wypowiedzi profesjonalnie nagrane przez czytających kwestie dialogowe aktorów i miła dla ucha, lekko swingująca muzyczka.

Gra Sam & Max Season 1: Episode 5 – Reality 2.0, tak jak poprzednie odsłony serii, została wydana z myślą o dystrybucji online. Można ją pobrać z oficjalnej strony internetowej producenta gry bądź za pośrednictwem serwisu GameTap.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Sam & Max: Season 1 – Reality 2.0: Odpowiednia dla każdego wieku.

Sam & Max: Season 1 – Reality 2.0 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • Windows XP