Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Sam & Max: Season 1 – Reality 2.0 (PC)

Sam & Max: Season 1 – Reality 2.0 PC

Sam & Max Season 1: Episode 5 – Reality 2.0 to piąta część opracowanej przez studio Telltale Games na podstawie komiksów Steve’a Purcella serii gier przygodowych traktujących o zwariowanych i przezabawnych przygodach sympatycznych detektywów Sama i Maksa.

Przygodowe | point-and-click | humorystyczne

PC Windows
Okładka Sam & Max: Season 1 – Reality 2.0 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29marca2007

Sam & Max Season 1: Episode 5 – Reality 2.0 to piąta część opracowanej przez studio Telltale Games na podstawie komiksów Steve’a Purcella serii gier przygodowych traktujących o zwariowanych i przezabawnych przygodach sympatycznych detektywów Sama i Maksa. Tym razem przenosimy się do cyberprzestrzeni, gdzie pomagamy komiksowym bohaterom zażegnać kolejny kryzys.

Zarys fabuły przedstawia się następująco: bezpieczeństwo światowego Internetu jest zagrożone. Pewna gra MMO przetrzymuje graczy jako zakładników i tylko od Sama i Maksa zależy, czy nieboraki zdołają powrócić do naszej rzeczywistości. W tym celu trzeba najpierw dokonać rzeczy niebywałej i wzorem bohatera filmu Tron przenieść się do wnętrza komputera, by od wewnątrz wyeliminować niebezpieczeństwo.

Podobnie jak we wcześniejszych odsłonach cyklu, i tu mamy do czynienia z charakterystycznym dla klasycznych gier przygodowych interfejsem point’n’click. Sterujemy poczynaniami Sama, za którym podąża jego wspólnik Max. Wskazując myszką na dane miejsce, polecamy bohaterowi dokąd ma się udać, podczas gdy klikając na poszczególne elementy otoczenia sprawiamy, że protagonista próbuje wejść z nimi w interakcję, na przykład podnieść, użyć, bądź włączyć.

Oprawa graficzna nie odbiega od poprzednich części przygód Sama i Maksa – oko cieszą oryginalne, ręcznie rysowane tła, a całość utrzymana jest w konwencji trójwymiarowego komiksu ze specyficznym, doskonale pasującym do humoru serii designem postaci i lokacji. Całość uzupełnia świetnie dobrane udźwiękowienie – zabawne wypowiedzi profesjonalnie nagrane przez czytających kwestie dialogowe aktorów i miła dla ucha, lekko swingująca muzyczka.

Gra Sam & Max Season 1: Episode 5 – Reality 2.0, tak jak poprzednie odsłony serii, została wydana z myślą o dystrybucji online. Można ją pobrać z oficjalnej strony internetowej producenta gry bądź za pośrednictwem serwisu GameTap.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Gry podobne do Sam & Max: Season 1 – Reality 2.0

Wymagania wiekowe Sam & Max: Season 1 – Reality 2.0

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Sam & Max: Season 1 – Reality 2.0

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • Windows XP
Pierwsze konkrety o trzecim sezonie Sam & Max
Pierwsze konkrety o trzecim sezonie Sam & Max

wiadomość12 marca 2010

Mamy dobre wieści dla fanów gier przygodowych, którzy stęsknili się za policyjnym duetem złożonym z psa i królika. Telltale Games wreszcie podzieliło się ze światem informacjami na temat trzeciego sezonu.

Sam & Max: Season 2 w ofercie Steam

wiadomość18 maja 2008

Oferta platformy Steam wzbogaciła się właśnie o drugi sezon przygodówki autorstwa Telltale Games, Sam & Max: Season 2. Wprowadzenie wspomnianej pozycji do katalogu, wiąże się również z promocjami na obecne już w nim przygody Sama i Maxa.

SBCG4AP nową serią produkowaną przez autorów przygód Sama i Maxa
SBCG4AP nową serią produkowaną przez autorów przygód Sama i Maxa

wiadomość11 kwietnia 2008

Autorzy nowych przygód ochotniczej policji, detektywów Sama i Maxa, studio Telltale Games, zaanonsowali powstanie kolejnej serii produkowanej w odcinkach o nieco przydługim tytule Strong Bad’s Cool Game for Attractive People. Gra bazuje na animowanym serialu Matta i Mike’a Chapmanów, który możecie obejrzeć na stronie Homstarrunner.com. Docelowymi platformami są konsola Nintendo Wii, a konkretnie usługa WiiWare oraz komputery PC.

Sam & Max doczekają się jednak wydania na Wii
Sam & Max doczekają się jednak wydania na Wii

wiadomość4 kwietnia 2008

Telltale Games, producent i wydawca gry Sam & Max oficjalnie potwierdził wydanie tej zabawnej przygodówki na konsolę Nintendo. Posiadacze Wii otrzymają od razu wszystkie sześć epizodów składających się na sezon pierwszy - ta wersja będzie też obsługiwać tryb panoramiczny. Na to jak sprawdzi się Wii Remote w tej grze typu point & click przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać gdyż premiera zarówno w Stanach jak i Europie przewidziana jest dopiero na jesień bieżącego roku.

Autorzy Sama & Maxa stworzą grę dla usługi WiiWare

wiadomość24 lutego 2008

Nowa usługa Nintendo o nazwie WiiWare wystartuje w Stanach Zjednoczonych dopiero 12 maja, jednakże wydaje się, że coraz większa ilość deweloperów zainteresowana jest tworzeniem nań nowych tytułów.